تمیز کردن لکه تخم مرغ از روی لباس

تمیز کردن لکه تخم مرغ از روی لباس

تمیز کردن لکه تخم مرغ از روی لباس : هیچ‌کس از لکه‌هایی که خم مرغ روی پارچه‌ها باقی می‌گذارد لذت نمی‌برد. لکه های تخم مرغ لکه های پروتئینی هستند که از محصولات حیوانی به دست می آیند. مانند هر لکه دیگری، بهتر است لکه تخم مرغ را در اسرع وقت پاک کنید. دستمال را نگیرید و آن لکه را نکشید یا مالش ندهید، هرگز از آب داغ استفاده نکنید یا لباسی را که هنوز لکه دار شده است را در خشک کن قرار ندهید، در غیر این صورت گرما می تواند لکه را از بین ببرد و یا حتی آن را دائمی کند.

چگونه لکه تخم مرغ را از روی لباس ها پاک کنیم؟

لکه‌های تخم‌مرغ که لکه‌های پروتئینی نامیده می‌شوند را می‌توان با خیساندن در آب سرد قبل از شستشو از لباس‌های قابل شستشو پاک کرد. لکه های تخم مرغ اغلب حاوی مواد دیگری هستند، اما پروتئین ابتدا نیاز به درمان دارد.

تمیز کردن لکه تخم مرغ از روی لباس

مواد اضافی تخم مرغ را حذف کنید

از یک چاقوی کند برای برداشتن هر چه بیشتر مواد جامد از پارچه استفاده کنید. با دستمال یا پارچه مالش ندهید زیرا فقط لکه را عمیق‌تر به پارچه فشار می‌دهید یا حتی بزرگ‌تر می‌کنید.

تمیز کردن لکه تخم مرغ از روی لباس

لکه را خیس کنید

بلافاصله لکه را در یک سینک یا کاسه بزرگ در آب سرد خیس کنید، یا اگر نمی توانید، لکه را با یک پارچه سفید یا حوله کاغذی آغشته به آب معمولی پاک کنید. در حالی که لکه تخم مرغ را در آب سرد خیس می کنید، از یک برس نرم استفاده کنید تا به آرامی مالش دهید تا ذرات تخم مرغ از بین برود. بعد از خیس شدن در آب سرد، می توانید با سایر اجزای لکه مانند کره یا سس مایونز مقابله کنید.

تمیز کردن لکه تخم مرغ از روی لباس

لکه را تمیز کنید

قبل از شستن، قسمت روغنی لکه را با مواد شوینده . اگر لکه‌بر ندارید، کمی مایع شوینده سنگین مانند تاید یا پرسیل (اینها مارک‌های پیشرو با آنزیم‌های کافی برای تجزیه روغن هستند) روی لکه بمالید و با مالش ملایم آن را روی لکه بمالید. با انگشتان یا یک برس نرم آن را تمیر کرده و صبر کنید. اجازه دهید لکه‌بر حداقل پانزده دقیقه کار کند تا روغن از روی پارچه قبل از شست و شو، با پیروی از دستورالعمل‌های توصیه‌شده روی برچسب مراقبت، باز شود.

تمیز کردن لکه تخم مرغ از روی لباس

ناحیه لکه دار را بررسی کنید

بعد از شستشو و قبل از اینکه لباس یا ملحفه را در خشک کن لباس بیندازید، ناحیه لکه دار را بررسی کنید. گرمای خشک کن باعث می شود تا زمانی که مجبور به تمیز کاری مجدد لکه شوید، پاک کردن آن بسیار سخت تر می شود. اگر لکه از بین نرفت، مراحل را دوباره انجام دهید.

در مطلب بعدی نیز همراه ما باشید: نحوه تمیز کردن رنگ غذا از روی لباس

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *