نحوه رنگ آمیزی قسمت داخلی قاب پنجره

نحوه رنگ آمیزی قسمت داخلی قاب پنجره

نحوه رنگ آمیزی قسمت داخلی قاب پنجره : رنگ آمیزی قاب پنجره می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضای داخلی خانه بگذارد اما بسیار مهم است که بتوانید رنگ آمیزی را تمیز انجام دهید. ما در این مطلب به شما می آموزیم چگونه می توانید قاب پنجره را رنگ کنید.

دور قاب پنجره را نوار چسب بزنید.

کف زیر پنجره یا در را با پارچه ای بپوشانید. سپس، از نوار نقاش برای پوشاندن قالب در هر دو لبه – محل اتصال با پنجره داخلی یا قاب در و همچنین با دیوار اطراف استفاده کنید. بهترین کار این است که انتهای نوار را در زاویه 45 درجه برش دهید و انتهای هر دو قطعه را روی هم قرار دهید. در صورت امکان، سعی کنید از یک تکه نوار بلند برای پوشاندن این لبه ها استفاده کنید.

نحوه رنگ آمیزی قسمت داخلی قاب پنجره

قاب پنجره را تمیز کنید

از یک اسفنج مرطوب و آب تمیز برای پاک کردن کثیفی از قاب پنجره استفاده کنید. یک اسفنج بزرگ می تواند در اینجا مفید باشد اگر قاب خیلی کثیف باشد. اما از مواد شوینده استفاده نکنید، زیرا ممکن است بقایایی باقی بماند که باعث ایجاد اختلال در چسبندگی رنگ شود.

تعمیر قاب

اگر سوراخ‌های میخ، بریدگی‌ها، تراشه‌ها یا آسیب‌های دیگری به قالب‌های شما وجود دارد، با استفاده از پرکننده چوب با چاقوی بتونه، این قسمت‌ها را پر کنید. قبل از اینکه به سنباده کاری بروید، بگذارید پرکننده چوب کاملا خشک شود. (محدوده های بزرگ تعمیر ممکن است نیاز به خشک شدن در طول شب داشته باشند.)

نحوه رنگ آمیزی قسمت داخلی قاب پنجره

بیشتر بخوانید: چگونه فلز زنگ زده را رنگ کنیم؟

نکته

سوراخ‌های بسیار کوچک را می‌توان به جای پرکننده‌های چوبی، با ترکیب سبک وزن پر کرد. ترکیب اسپکینگ معمولا در عرض یک ساعت یا بیشتر خشک می شود، اما برای پر کردن شکاف های بزرگ مناسب نیست.

قاب پنجره را سنباده بزنید

از کاغذ سنباده برای صاف کردن نواحی تعمیر و خراش دادن ملایم سطح قالب بندی استفاده کنید. دادن مقداری “دندان” به سطح به چسبیدن پرایمر و رنگ کمک می کند.

سنباده خوب مخصوصاً در صورتی که چوب لاک زده شده را رنگ می کنید بسیار مهم است. در اینجا، با کاغذ سنباده 80 یا 120 شروع کنید، سپس برای سنباده نهایی به یک کاغذ 220 گریت بروید. با چوب هایی که قبلا رنگ شده اند، معمولاً یک سنباده سبک با کاغذ 220 گریت کافی است.

پس از سنباده زدن، برش و دیوارهای اطراف را از گرد و غبار با یک پارچه خشک تمیز یا پارچه چسبناک پاک کنید.

استفاده از پرایمر

استفاده از پرایمر رنگ همیشه ضروری نیست، اما اگر چوبی را رنگ می کنید که لاک زده شده است یا اگر رنگ لاتکس را روی لایه قبلی رنگ روغنی استفاده می کنید، ایده خوبی است. اما اگر در حال رنگ آمیزی قالب های تزئینی هستید که قبلاً با رنگ لاتکس رنگ آمیزی شده اند (که اغلب چنین است)، معمولاً پرایمر لازم نیست.

اجرای پرایمر دقیقاً مانند رنگ استاندارد انجام می شود. انتخاب نوع قلم مو با شماست، اما بیشتر مردم متوجه می شوند که یک برس نایلونی/پلی استر 1 تا 2 اینچی، چه برش مربعی و چه زاویه دار، برای رنگ آمیزی قالب های قاب پنجره و درب خوب عمل می کند. قلم‌های برش مربعی سریع‌تر رنگ می‌کنند، اما برس‌های زاویه‌دار می‌توانند دقیق‌تر باشند و برای قالب‌گیری‌های پیچیده‌تر یا جایی که رنگ را تا لبه شیشه اعمال می‌کنید، انتخاب خوبی هستند.

نحوه رنگ آمیزی قسمت داخلی قاب پنجره

بیشتر بخوانید: چگونه رنگ را از قاب های پنجره وینیل تمیز کنیم؟

بهترین تکنیک برای اکثر افراد این است که قلم مو را مانند مداد یا خودکار نگه دارند و رنگ را با حرکات آهسته و طولانی بمالند. همیشه با کشیدن برس از مناطق مرطوب به خشک، “لبه خیس را حفظ کنید”. این از اعمال رنگ بر روی مناطقی که به تازگی خشک شده اند جلوگیری می کند، که می تواند آثاری بر روی لبه خود باقی بگذارد. و باید نسبتاً سریع رنگ آمیزی کنید که از لپ تاپ نیز جلوگیری می کند.
قبل از رفتن به مرحله بعدی اجازه دهید پرایمر کاملا خشک شود. بسته به شرایط آب و هوایی، این کار ممکن است به کمتر از یک ساعت یا چند ساعت زمان نیاز داشته باشد.

اولین لایه رنگ را اعمال کنید

پس از خشک شدن آستر، اولین لایه رنگ را با همان تکنیکی که برای پرایمر استفاده می شود، اعمال کنید. اکثر مردم بهترین کار را با قسمت داخلی قالب شروع می کنند و اطراف قسمتی از قالب را که نزدیکترین واحد پنجره یا درب است رنگ آمیزی می کنند.

در مرحله بعد، لبه های بیرونی ظریفی را که در مجاورت سطوح دیوار قرار دارند رنگ کنید. از آنجایی که نوار نقاش را اعمال کرده اید، می توانید قلم مو را درست روی نوار بکشید (فقط از آن فراتر نروید). مراقب باشید که رنگ بیش از حد روی نوار نریزد. در غیر این صورت، زمانی که زمان برداشتن نوار است، رنگ خشک شده به راحتی جدا نمی شود.

با رنگ آمیزی سطوح وسیع تری که رو به داخل اتاق هستند، پایان دهید. اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود (بسته به شرایط از یک ساعت تا یک شب).

استفاده از لایه دوم (در صورت نیاز)

پس از خشک شدن اولین لایه رنگ، پوشش را بررسی کنید تا مطمئن شوید که اولین لایه به اندازه کافی قالب ها را پوشانده است. در صورت لزوم، اکنون می توانید لایه دوم رنگ را اعمال کنید.

هنگام رنگ آمیزی با رنگ براق (استاندارد هنگام رنگ آمیزی تزئینات چوب)، برخی از حرفه ای ها دوست دارند لایه اول را به آرامی سمباده بزنند، که مقداری “دندان” ایجاد می کند که به چسبندگی لایه دوم کمک می کند. اگر این کار را انجام دادید، مطمئن شوید که بیش از حد سنباده نزنید و قبل از اعمال لایه دوم، قالب را از گرد و غبار پاک کنید.

نوار چسب را بردارید

اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود. نوار نقاش را فقط پس از خشک شدن رنگ بردارید. سعی نکنید نوار را در حالت خیس بردارید. اما عاقلانه نیست که اجازه دهید رنگ قبل از برداشتن نوار کاملاً خشک و سفت شود، زیرا گاهی اوقات رنگ خشک شده از قالب جدا می شود. برخی از تولیدکنندگان نوار توصیه می کنند قبل از برداشتن نوار نقاش، منتظر بمانید تا زمانی که رنگ در اثر لمس کاملاً خشک شود، اما حداکثر 24 ساعت.

نحوه رنگ آمیزی قسمت داخلی قاب پنجره

نوار را با یک حرکت صاف و ثابت جدا کنید. نوار به اندازه ای قوی است که می تواند یک یا حتی دو لایه رنگ را برش دهد (فراتر از آن، خود نوار ممکن است پاره شود). اگر نوار به طور تمیز رنگ را برش نمی دهد، از یک چاقوی تیز برای برش دادن فیلم رنگ قبل از کشیدن نوار استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: رنگ های مناسب برای خانه های کوچک

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *