چرا فلاش تانک کند عمل میکند؟

  • توسط مریم
  • ۱ سال پیش
  • 0
چرا فلاش تانک کند عمل میکند؟

چرا فلاش تانک کند عمل میکند؟

چرا فلاش تانک کند عمل میکند؟ : چندین دلیل احتمالی وجود دارد که ممکن است یک توالت به آرامی یا ناکافی شسته شود، و تعیین علت قبل از رفع مشکل ضروری است. دلایل رایج یک توالت با سرعت سیفون پایین عبارتند از: سطح کم آب، انسداد نسبی مجرای فاضلاب، تجمع مواد معدنی در سوراخ های جت، فلاپ معیوب و مسدود شدن دریچه تخلیه. برای کمک به حل مشکل خود، نگاهی این مطلب و راه حل های احتمالی زیر بیندازید.

سطح آب پایین

یکی از رایج‌ترین دلایلی که باعث می‌شود یک توالت با آب‌شویی صحیح مشکل داشته باشد، پایین بودن سطح آب داخل مخزن است. اگر هنگام شستشوی توالت، آب کافی در مخزن وجود نداشته باشد، قدرت شستشوی توالت بسیار کاهش می یابد زیرا نیروی محدودی وارد توالت می شود. فشار ایجاد شده توسط یک مخزن پر که به داخل کاسه توالت می ریزد به طور معمول نیروی کافی برای انتقال محتویات کاسه توالت به داخل فاضلاب ایجاد می کند. بدون آب کافی، این احتمال وجود دارد که مقداری از زباله ها شسته نشوند، و شما را مجبور می کند منتظر بمانید تا مخزن توالت دوباره پر شود تا بتوانید دوباره سیفون توالت را بشویید.

این مشکل معمولاً با تغییر سطح شناور توالت در مخزن توالت قابل رفع است. یک شناور توالت در بالای سطح آب قرار می گیرد و هنگامی که سطح آب به یک نقطه تنظیم می رسد، به طور خودکار شیر پرکننده را خاموش می کند. شناور توالت را طوری تنظیم کنید که قبل از خاموش شدن شیر پرکننده، آب بیشتری مخزن توالت را پر کند تا قدرت شستشوی توالت افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: چند ترفند کاربردی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی

زهکشی تا حدی مسدود شده است

گرفتگی توالت معمولاً به راحتی قابل تشخیص است، و بیشتر مردم می دانند چگونه از یک پیستون برای کمک به شکستن انسداد و فشار دادن آن به لوله فاضلاب استفاده کنند، اما تشخیص گرفتگی جزئی می تواند دشوارتر باشد زیرا توالت همچنان با آب تمیز می شود. به طور قابل توجهی اثربخشی را کاهش می دهد. اگر انسداد نسبی مجرای فاضلاب علت کندی سیفون توالت شماست، روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای پاک کردن گرفتگی و بازیابی قدرت سیفون‌شویی استفاده کنید.

چرا فلاش تانک کند عمل میکند؟

یکی از اولین چیزهایی که باید امتحان کنید، به سادگی فرو بردن توالت است. اغلب اوقات، پیستون نیروی کافی برای پاک کردن هرگونه گرفتگی یا گرفتگی جزئی ایجاد می کند، اما اگر این کار موثر نبود، بهتر است از یک مار تخلیه استفاده کنید. وسایلی مانند اسباب‌بازی‌های کودکان، نخ دندان، دستمال‌ها و موارد دیگر می‌توانند در خط تخلیه گیر کنند، بنابراین اگر شانسی برای جابجایی گرفتگی ندارید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که با یک لوله‌کش تماس بگیرید تا انسداد را برطرف کنید.

رسوب مواد معدنی

آب از مخزن عمدتاً از طریق سوراخ های جت واقع در قسمت زیرین لبه کاسه توالت به داخل کاسه جریان می یابد. با این حال، به دلیل اندازه کوچک این سوراخ ها، ممکن است مسدود یا تا حدی مسدود شوند و نیروی فلاش را کاهش دهند. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب سخت دارد یا توالت چندین ساله دارد، مواد معدنی مانند کلسیم یا منیزیم می‌توانند در این سوراخ‌های جت جمع شوند و جریان آب را مسدود کنند.

از سرکه سفید مقطر و یک برس توالت با موهای سفت برای کمک به شکستن مواد معدنی برای بازیابی قدرت شستشوی توالت استفاده کنید. همچنین بهتر است به نصب یک نرم کننده آب فکر کنید تا این مشکل در آینده ادامه پیدا نکند.

فلاپ یا شیر فلاش معیوب

مشکلات مربوط به سیفون توالت را گاهی می توان به مجموعه فلاپ و شیر فلاش ردیابی کرد. این قطعات را می توان در مخزن توالت یافت و وظیفه رهاسازی آب از مخزن به داخل کاسه را بر عهده دارد. مجموعه شیر فلاش شامل یک لوله سرریز، یک اهرم، یک زنجیر، یک فلپر و دهانه شیر فلاش در پایه مخزن است. فلپر یک پلاگ یا توپ لاستیکی ساده است که دهانه کاسه توالت را مسدود می کند و معمولاً در یک طرف لوله سرریز قرار دارد. هنگامی که اهرم یا دکمه روی توالت فشار داده می شود، شیر فلاش را فعال می کند و فلپر را باز می کند و آب را از مخزن به داخل کاسه توالت رها می کند.

چرا فلاش تانک کند عمل میکند؟

همچنین شیرهای فلاش وجود دارند که مستقیماً در بالای دهانه شیر فلاش قرار می گیرند. این مجموعه ها به جای استفاده از فلپر، از یک نشیمنگاه شیر فلاش برای بستن دهانه به کاسه توالت استفاده می کنند. هنگامی که توالت شسته می شود، نشیمنگاه شیر فلاش بالا می رود و به آب مخزن اجازه می دهد تا به داخل کاسه توالت برود.

با این حال، اگر مشکلی در فلاپ یا شیر فلاش وجود داشته باشد، ممکن است جریان آب به داخل کاسه توالت محدود شود. جریان محدود، قدرت فلاش را کاهش می‌دهد و در نتیجه سیفون توالت آهسته می‌شود. برای حل این مشکل، مجموعه شیر فلاش را برای هر گونه مشکل بررسی کنید. گاهی اوقات زنجیر ممکن است به دام افتاده یا گیر کند، بنابراین ممکن است بتوانید این مشکل را نسبتاً آسان برطرف کنید.

اگر مشکل همچنان ادامه داشت، بهتر است مجموعه شیر فلاش را به طور کامل تعویض کنید. این یک تعمیر پیچیده نیست، اما اگر برای تعویض این قسمت از توالت راحت نیستید، با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:‌ روش صحیح تمیز کردن توالت فرنگی

دریچه تخلیه مسدود شده

بسیاری از مردم نمی دانند که خطوط تخلیه لوله کشی که جریان فاضلاب را در داخل خانه به سیستم سپتیک یا سیستم فاضلاب شهری هدایت می کند، در واقع با دریچه نصب شده اند. دریچه‌ها معمولاً به پشت بام کشیده می‌شوند و اجازه می‌دهند گازها به جای تجمع در داخل لوله‌ها خارج شوند و باعث نفوذ بوی بد در خانه شوند. این دریچه‌ها نه تنها به بو و انتشار گازهای خطرناک به بیرون کمک می‌کنند، بلکه به هوا اجازه می‌دهند تا به خطوط فاضلاب وارد شود تا به جریان فاضلاب آزادانه در لوله‌ها کمک کند.

خطوط دریچه مسدود شده می تواند قدرت شستشوی توالت را کاهش دهد و باید فوراً پاک شود تا از مشکلات بیشتر در سیستم فاضلاب جلوگیری شود. پاک کردن این دریچه ها می تواند دشوار باشد زیرا برای دسترسی به دریچه ها باید از سقف بالا بروید. این امر به ویژه در صورتی مشکل ساز است که دقیقاً نمی دانید هنگام رسیدن به پشت بام به دنبال چه چیزی باشید. به همین دلیل، شما باید یک لوله کش حرفه ای را استخدام کنید تا دریچه ها را پاک کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *