چگونه از یک رابطه جدی خارج شویم؟

چگونه از یک رابطه جدی خارج شویم؟

چگونه از یک رابطه جدی خارج شویم؟  “همه چیزهای خوب باید سرانجام به پایان برسند” وقتی نوبت به زندگی ما می رسد، بسیار درست است. آیا برای بیرون آمدن از بزرگترین طوفان زندگی خود  اینقدر ناامید شده اید؟ صادقانه بگویم، رفتن از یک رابطه جدی آسان نیست. اما اگر می‌خواهید ادامه دهید، بیایید این کار را انجام دهیم.

چگونه از یک رابطه جدی خارج شویم؟

چگونه از یک رابطه جدی خارج شویم؟

بودن در یک رابطه عالی است. تنهایی به ندرت رخ می دهد، زیرا همیشه کسی را دارید که روز را با او بگذرانید یا در مواقعی که نیاز دارید با او صحبت کنید. تجربه چیزهای جدید، دیدن نمایشنامه ها، رفتن به کنسرت با هم، رفتن به رستوران ها و مغازه های جدید با هم، بسیار عالی هستند.

اما در واقعیت روابط ضد گلوله نیستند ممکن است بحث های زیادی در مورد مزخرفات پیش پا افتاده وجود داشته باشد. در واقع، روابط پیچیده و بسیار استرس زا هستند. بنابراین، شکست یک احتمال بزرگ است. اما، هیچ کس که در رابطه خود راضی است، نمی‌خواهد آن رابطه پایان یابد. همانطور که قبلا ذکر کردیم، همه چیزهای خوب باید در نهایت به پایان برسند.

به خصوص، وقتی صحبت از یک رابطه جدی می شود، کنار آمدن با جدایی و ادامه دادن به آن، همیشه سخت به نظر می رسد. اکثر افراد ممکن است حداقل یک بار در طول زندگی خود جدایی را تجربه کرده باشند.

بیشتر بخوانید: 22 نشانه رابطه سمی و ناسالم 

حقیقت را بپذیر

اگرچه شما در یک رابطه جدی بودید اما تمام شده است در واقع، هر چه زودتر حقیقت را بپذیرید، زودتر می توانید به زندگی جدید خود ادامه دهید. چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند به عنوان یک  پایان دادن به یک رابطه عمل کند. فرقی نمی کند که کجای رابطه اشتباه شده است.

نفس عمیق بکشید و حقیقت را بپذیرید. در واقع این سخت ترین قدم برای اکثر مردم از جمله من است. ممکن است سعی کنید آن شخص را برگردانید اما آن را رها کنید. هر چه سریعتر حقیقت را بپذیرید سریعتر از او غلبه کرده و شروع به حرکت خواهید کرد.

بگذارید آرام آرام بروند

رها کردن رابطه جدی در واقع مانند جنگ با احساسات درونی است. رها کردن او هرگز آسان نیست وقتی در نهایت قبول کردید که زمان خداحافظی فرا رسیده است، مانند خداحافظی با بخش عظیمی از خودمان است.

رها کردن آنها یعنی رها کردن همه چیزهایی که به اشتراک گذاشته اید، هر خاطره سرگرم کننده، هر شوخی درونی، هر عکس، و چیزهای بیشتر. در اینجا بهترین راه هایی وجود دارد که می توانید کسی را که به طور جدی شما را دوست دارد رها کنید.

چگونه از یک رابطه جدی خارج شویم؟

خودتان را جدا کنید

جدا کردن خود از شخصی که به طور جدی دوستش داشتید به این معنی نیست که فقط بین شما دو نفر فضای فیزیکی قرار دهید. جدایی باید از نظر روحی و روانی همراه باشد.

فقط خود را فردی متمایز و جدا از خواسته ها و احساسات شریک سابق خود تصور کنید شما می توانید با یادآوری اینکه سفر شامل شما می شود و نه هیچ کس دیگری، به او اجازه دهید.

با گذشته صلح کنید

با وجود این احساسات باید به خود یادآوری کن که در میان عشق و اشتیاق و شادی همچنین بخشی از شما وجود دارد که می خواهد و اجازه دهید از دست این شخص رها شوید.

چگونه از یک رابطه جدی خارج شویم؟

تعریف کنید چرا

رها کردن عزیزی که به طور جدی دوستش دارید می تواند تجربه ای دردناک باشد. حرکت رو به جلو یک ماموریت خودخواسته است. مانند تمام ماموریت ها، باید دلیلی را برای خود تعریف کنید که انگیزه شما را برای رسیدن به هدفتان فراهم می کند. میلیون ها راه مختلف وجود دارد که می توانید خود را متقاعد کنید که به عقب برگردید و با آن شخص بمانید.

بنابراین در عوض باید انگیزه خود را برای حرکت رو به جلو به کلمات تکراری و ساده ترجمه کنید: «من در حال حرکت هستم زیرا فکر نمی‌کنم شریک زندگی و اهداف مشابهی در زندگی داشته باشم» «من به این دلیل ادامه می‌دهم لیاقت دوست داشتن یک شریک بد را ندارم» و … بیان انگیزه خود برای حرکت به جلو به شما کمک می کند تا به جلو بروید و متمرکز بمانید تا بتوانید با موفقیت از این تجربه بیرون بیایید.

تعریف کنید چرا

بیشتر بخوانید: 17 نشانه ای که مشخص میکند مردی به دنبال رابطه بلند مدت نیست!

خیال پردازی را متوقف کنید

جدا شدن از کسی که دوستش دارید به این معنی است که دیگر خود را با او تصور نکنید. چه اظهار نظرهای بی گناه در مورد آینده شما باشد و چه فانتزی های دیگر، هر نوع تخیل مربوط به این شخص باید متوقف شود. برای اینکه واقعاً کسی را رها کنید، باید به خودتان فضایی بدهید که فرد را بیاموزید و با او ناآشنا شوید.

در واقع رها کردن کسی که دوستش دارید متناقض است، زیرا از یک طرف آنقدر عشق را در این رابطه سرمایه گذاری کرده اید که قطع رابطه با شخص مورد علاقه تان مانند جدا کردن بخشی از خودتان است.

و از طرف دیگر می توانید بفهمید که خواهان آزادی و استقلال هستید فقط درک کنید که ماجراجویی شما با آن یک نفر شروع نشده است و احتمالاً در همین جا متوقف نخواهد شد. بنابراین، او را به آرامی رها کنید و شروع به یادآوری از آن نکنید.

چگونه از یک رابطه جدی خارج شویم؟چگونه از یک رابطه جدی خارج شویم؟

از رابطه شکسته درس بگیرید

برای موفقیت باید تجربیات بیشتری کسب کنید. با گذشت زمان، روزی وجود دارد که دیگر دردی نداشته باشد در آن روز، شما می توانید درس هایی را از رابطه بردارید. راستش زمان می برد. رابطه جدی تمام شده ممکن است به شما بیاموزد که چگونه برای عشق باز باشید یا دفعه بعد چگونه به کسی اعتماد کنید.

در واقع، به رابطه خود به عنوان یک اتلاف وقت که به شکستگی ختم می شود نگاه نکنید زیرا همیشه برای هر چیزی دلیلی وجود دارد.

فقط به دلیل جدایی خود نگاه نکنید گاهی اوقات ممکن است شکست در درک آنچه که شریک زندگی آنها از رابطه می خواهد باشد. اکثر زوج ها این مشکل را دارند. در واقع، زن و مرد خواسته های متفاوتی دارند و چیزهای متفاوتی میخواهند.

به عنوان مثال، خواسته های مردانه پیچیده نیستند، آنها فقط به اشتباه درک می شوند. و به همین ترتیب اکثر زنان همیشه به توجه، مراقبت و محافظت از طرف شریک زندگی خود نیاز دارند. بنابراین، فقط به گذشته و رابطه جدی خود نگاه کنید، به شما یاد می دهد که چگونه در رابطه جدید خود رفتار کنید.

از رابطه شکسته درس بگیرید

ارتباط با او را کاهش دهید

در واقع، این یک گام بسیار مهم برای حرکت از یک رابطه جدی است. یک قلب زخمی نیازی به یادآوری دائمی از گذشته ندارد، دیدن آنها یا حفظ ارتباط با آنها مانند نمک بر زخم شما است.

بنابراین برای غلبه بر رابطه جدی خود حداقل در طول دوره بهبودی اولیه، تماس با آن شخص را کاهش دهید. اجازه ندهید چیزی نزدیک شود و زخم شما را تکان دهد. از تماس با این شخص خودداری کنید و مطمئناً به شما کمک می کند تا سریعتر حرکت کنید. برای کاهش تماس با او می توانید از “قانون عدم تماس” پیروی کنید.

قانون عدم تماس چیست؟

به طور خلاصه، قانون عدم تماس یک قانون ناگفته است که مردم به عنوان راهی برای کنار آمدن با از دست دادن یک رابطه اتخاذ کرده اند.

در واقع، این رابطه به شما فرصت می دهد تا غصه بخورید، سر خود را صاف نگه دارید و گزینه های خود را در نظر بگیرید.

برای داشتن یک قانون بدون تماس موثر، باید آن را به طور کامل دنبال کنید در اینجا، شما باید با خودتان صادق باشید. تغییراتی در قانون وجود دارد، اما اساسا،

✅واضح است که تماسی وجود ندارد
✅بدون تماس تلفنی
✅بدون متن
✅پروفایل شبکه اجتماعی خود را دنبال نمی کند.
✅بدون ایمیل
✅هیچ نظری در مورد عکس هایی که او در شبکه های اجتماعی تگ شده است
✅با تصاویر قدیمی که شما را به یاد گذشته می اندازند، مبارزه نکنید.
✅به همان جاهایی که با هم رفته اید نروید
✅عدم حضور در مهمانی های مشابه
✅بدون مراجعه به دوستانش

قانون عدم تماس چیست؟

بنابراین با این موارد می توانید ارتباط خود را با او کاهش دهید. درست است ممکن است نتوانید همه کارها را به یکباره انجام دهید و ممکن است نتوانید همه قوانین بدون تماس را به یکباره دنبال کنید.

اما با گذشت زمان، ممکن است بتوانید تماس با او را کاهش دهید. بنابراین، با خود صادق باشید و توجه خود را بر روی حرکت متمرکز کنید.

کار کنید یا چیز جدیدی یاد بگیرید

در واقع، زمانی که از رابطه جدی خود خارج می شوید، ممکن است احساس کنید که چیزی عمیقا از دست رفته است. به منظور اجتناب از آن، مطمئن شوید که چیزی را پیدا کرده و یاد بگیرید.

وقتی در خانه هستید، می‌توانید فیلم تماشا کنید، به MP3 پلیر گوش دهید، یک سری کتاب بخوانید، بازی‌های زیادی انجام دهید. یا نه، می توانید برای مدتی از خانه خود خارج شوید و لپ تاپ خود را با هدفون و کیندل بردارید و تمام روز را  استراحت کنید.

نه تنها این کاری سازنده مانند نوشتن، یادگیری، نواختن ساز، سرگرمی یا یادگیری یک زبان جدید انجام دهید، روی ذهن خود تمرکز کنید تا کاری سازنده انجام دهید، که هویت شما بتواند آن را بازسازی کند. بنابراین هرچه بیشتر بتوانید هویت جدیدی بسازید یا خود را جدید بسازید، زودتر بدون رابطه جدی خود خوشحال خواهید شد.

تمرینات را انجام دهید

انجام تمرینات برای بدن و همچنین ذهن شما مفید است در واقع، ثابت شده است که شما را متمرکزتر و پرانرژی تر می کند. نه تنها این، اگر در حال حاضر از فرم خارج شده اید، ورزش به شما کمک می کند تا بدن خود را شکل دهید.

بنابراین می توانید ظاهر فیزیکی مطلوبی داشته باشید علاوه بر این، آنها به شما کمک می کنند تا سلامت خود را بهبود بخشید، خطر ابتلا به چندین بیماری مانند سرطان، دیابت و بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهید.

مهم ترین واقعیت این است که انجام ورزش به شما کمک می کند تا کیفیت زندگی را بهبود بخشید. بنابراین، برای رفتن به یک رابطه جدی نیازی نیست خود را ضعیف کنید، می توانید با انجام تمرینات خود را بهتر کنید.

تمرینات را انجام دهید

رفتن به تعطیلات

اگر می توانید به تعطیلات بروید دو بار فکر نکنید و ادامه دهید. در واقع، تغییر محیط می تواند خود شما را تغییر دهد و غم و اندوه شما را کاهش دهد. می توانید با خانواده یا دوستان خود ادامه دهید و این کمک بزرگی برای ایجاد و تغییر طرز فکر شما خواهد بود.

با افراد جدید آشنا شوید

این درست است که وقتی عاشق کسی هستید، ممکن است دنیای شما فقط حول او بچرخد. شما فقط روی آن شخص تمرکز می کنید. آسان است که در ذهن خود گیر کنید و به این فکر کنید که بازگشت به “دنیای واقعی” بدون آن شخص چقدر دشوار است.

اما وقتی سعی می کنید با افراد جدید ملاقات کنید به شما یادآوری می کند که درست است. یک دنیای کامل از او وجود دارد و ممکن است افراد زیادی منتظر شما باشند. بنابراین، به گذشته خود نچسبید و سعی کنید با افراد جدید ملاقات کنید و در واقع آنها به شما کمک می کنند تا ارزش جدیدی به زندگی خود اضافه کنید. اکنون در رابطه جدی خود تجربیاتی دارید و می توانید در هنگام ملاقات با افراد جدید آنها را در نظر بگیرید.

زندگی خود را تغییر دهید

این خیلی مهم است. فقط سعی کن زندگیتو عوض کنی یعنی تقریباً هر چیزی و از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما یک کار همیشه باید انجام شود. مطمئن شوید که از شر چیزهای سابق خود خلاص شوید.

عکس ها، فیلم ها، هدایا، یادداشت ها و غیره را دور بریزید یا حداقل آنها را پنهان کنید. در واقع، اگر به گذشته چسبیده باشید، نمی توانید به طور کامل به جلو حرکت کنید. مهم نیست که در طول رابطه چگونه زندگی کرده اید، خود را کاملاً تغییر دهید.

خودت رو بیشتر دوست داشته باش

حتی اگر معمولاً احساس شدیدی دارید به راحتی می توانید فراموش کنید که چگونه پس از قطع رابطه جدی خود عاشق شده اید. روابط جدی با یادآوری تمام ویژگی هایی که باعث می شود شما را دوست داشته باشید و دوست داشته باشید باز می شود.

یک تصادف به خصوص تصادفی که شما شروع نکرده اید می تواند برای شما مورد سوال قرار گیرد. ممکن است هیچ ایده ای نداشته باشید که چگونه پس از این رابطه خود را دوست داشته باشید. حتی ممکن است دیگر ندانید «عشق» یعنی چه. اما شما همیشه می توانید انتخاب کنید که راه خود را برای دوست داشتن خود تمرین کنید .

حقیقت این است که وقتی بیشتر درگیر شادی خود هستید، احساس بهتری خواهید داشت. هر چه بیشتر احساس کنید، بیشتر به یاد می آورید که چه کسی هستید و چه چیزی را دوست دارید.

وقتی شروع به مراقبت می کنید، به طور خودکار، به خودتان اهمیت می دهید و شروع به دوست داشتن بیشتر و بیشتر می کنید.

بنابراین، رفتن از یک رابطه جدی در واقع زمان بر و همچنین سخت است برای ادامه کار زمان و اشک زیادی نیاز است. همیشه به یاد داشته باشید اگرچه مراحل بالا را دنبال می کنید، ممکن است نتوانید به یکباره ادامه دهید.

زمان بهترین شفا دهنده است این فرآیند نیاز به زمان دارد، بنابراین عجله نکنید زیرا نمی توانید اگر این کار را انجام دهید، فقط درد را طولانی تر می کند. تصدیق کنید که هر روز در دل خود احساس گریه دارید.

ولی به خودت بگو زود تموم میشه در واقع، پایان یک رابطه جدی و ادامه کار بسیار سخت است. اگر غرق در سوالات و احساسات در مورد نحوه ادامه کار هستید، بدانید که طبیعی است که چنین احساسی داشته باشید. همه آن را می توان مصرف کرد اما لازم نیست اینطور باشد. به تدریج می توانید به زندگی خود بازگردید و احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *