چگونه حمام با سنگ مرمر را تمیز کنیم؟

چگونه حمام با سنگ مرمر را تمیز کنیم؟

چگونه حمام با سنگ مرمر را تمیز کنیم؟ : سنگ مرمر بادوام، مقاوم در برابر آب و مناسب برای استفاده در حمام است. همچنین انتخابی مجلل است، اما تنها در صورتی که تمیز نگه داشته شود، باقی می ماند. هرگز از پاک کننده های شیشه، سفید کننده، سرکه یا پاک کننده های حاوی اسید (مانند اسید سیتریک) استفاده نکنید زیرا این محلول ها می توانند سنگ مرمر شما را خراب کنند.

اسپورهای کپک و قارچ دوست دارند به سنگ طبیعی بچسبند. تمیز کردن منظم توانایی تشکیل و گسترش کپک یا کپک را کاهش می دهد. طبق گفته مؤسسه ملی علوم بهداشت محیطی، قرار گرفتن در معرض اسپورهای کپک در محیط داخلی می‌تواند منجر به فهرست طولانی‌ای از مشکلات سلامتی شود.1 همچنین، سنگ مرمر خود را برای افزایش مقاومت لکه‌ای آن و تمیز کردن آن آسان‌تر کنید.

برای آشنایی با محصولات ضروری که برای اطمینان از زیبایی دوش مرمری شما به زیبایی روز نصب آن نیاز دارید، ادامه دهید.

از شر قطرات آب خلاص شوید

بعد از هر دوش گرفتن، از یک پارچه میکروفیبر یا یک اسکاج برای پاک کردن دیواره های دوش که از بالا شروع شده و به سمت پایین حرکت می کنند، استفاده کنید. علاوه بر این، خشک کردن روزانه به جلوگیری از رشد کپک و کپک که می تواند باعث ایجاد لکه دائمی شود نیز کمک می کند.

چگونه حمام با سنگ مرمر را تمیز کنیم؟

یک محلول تمیز کننده درست کنید

یک بطری اسپری را با آب بسیار گرم پر کنید و یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی ملایم به آن اضافه کنید. خوب تکان دهید تا مخلوط شوند. یک مایع ظرفشویی با pH خنثی انتخاب کنید که حاوی رنگ یا مواد اسیدی مانند لیمو یا سرکه نباشد.

شما همچنین می توانید از یک پاک کننده مرمر برای تمیز کردن دوش خود استفاده کنید. دستورالعمل های روی برچسب محصول را برای رقیق کردن و استفاده دنبال کنید. از پاک کننده های معروف حمام که حاوی مواد اسیدی یا سفید کننده کلر هستند استفاده نکنید.

چگونه حمام با سنگ مرمر را تمیز کنیم؟

بیشتر بخوانید:آموزش تهیه مایع تمیز کننده حمام خانگی

اسپری کنید و پاک کنید

از بالای دوش به پایین به پایین، محلول را روی دیوارها، کف و هر جای دیگری که دارای سنگ مرمر است (مانند محیط اطراف) اسپری کنید. با استفاده از یک پارچه میکروفیبر، سطوح را با حرکت دایره‌ای پاک کنید، و به اطراف وسایل و زهکش‌هایی که بیشتر مستعد لکه‌دار شدن از کپک هستند، دقت کنید.

چگونه حمام با سنگ مرمر را تمیز کنیم؟

خوب آبکشی کنید

با استفاده از سر دوش یا سطل دستی، دیوارها را با آب تازه بشویید. مجدداً از بالا شروع کنید و تا کف کار کنید. تمام باقی مانده صابون باید شسته شود تا سطح مرمری براق داشته باشد.

چگونه حمام با سنگ مرمر را تمیز کنیم؟

خشک کنید

با استفاده از یک اسکاج یا پارچه میکروفایبر نرم، تمام آب را از دیوارها و کف دوش خارج کنید. با استفاده از یک پارچه میکروفیبر خشک برای صاف کردن سنگ مرمر کار را تمام کنید. در دایره های بزرگ کار کنید تا هر سطحی بدرخشد.

چگونه حمام با سنگ مرمر را تمیز کنیم؟

بیشتر بخوانید: 10 راه سریع مرتب کردن حمام

با لکه های سخت مقابله کنید

اگر تمیز کردن کلی تمام لکه ها را پاک نکرد، چندین چیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید. به یاد داشته باشید، بدون مواد شیمیایی خشن!

تجمع آب سخت: اگر حمام را به طور منظم تمیز نکرده‌اید و رسوبات معدنی در اطراف وسایل یا لوله‌های فاضلاب وجود دارد، از اسکاج بسیار ریز استفاده کنید تا به آرامی رسوبات را از بین ببرید. از یک لمس سبک استفاده کنید و به آرامی کار کنید تا از خراشیدن سنگ مرمر جلوگیری کنید.

چگونه حمام با سنگ مرمر را تمیز کنیم؟

تغییر رنگ ناشی از محصولات حمام: یک پارچه میکروفیبر سفید یا حوله کاغذی را با پراکسید هیدروژن 12 درصد تازه اشباع کنید. پارچه را روی محل لکه دار قرار دهید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند. لکه را بررسی کنید – اگر از بین رفته است، آن را خوب بشویید، ناحیه را خشک کنید و صاف کنید. اگر لکه باقی ماند، خیساندن پراکسید هیدروژن را تکرار کنید. برای اطمینان از تازه و فعال بودن پراکسید هیدروژن، باید حباب هایی را هنگام اعمال آن روی سطح مشاهده کنید.

کپک : فقط از محصولی استفاده کنید که برای سنگ مرمر تایید شده باشد. از سفید کننده کلر استفاده نکنید.

نکاتی برای تمیز نگه داشتن دوش های مرمر برای مدت طولانی

موارد ضروری
پاک کننده هایی با pH خنثی انتخاب کنید. از محصولات حمامی که حاوی رنگ یا مواد اسیدی نیستند – مانند لیمو، سرکه یا صابون‌های مرکباتی – که می‌تواند منجر به تغییر رنگ دائمی شود، استفاده نکنید. پاک کننده های تجاری مبتنی بر اسید – حتی آنهایی که برای گرانیت توصیه می شوند – یا مخلوط های خانگی که حاوی سرکه سفید مقطر یا آب لیمو هستند باید به طور کامل اجتناب شود.
از ابزارهای تمیز کننده با موهای سفت که می توانند سنگ مرمر را برای همیشه خراش دهند استفاده نکنید. هنگام تمیز کردن دوش مرمری، از خراش دادن، کناره های درشت اسفنج ها و برس های اسکراب خودداری کنید.
از محصولات تمیزکننده خشن مانند آمونیاک یا سفید کننده کلر که می توانند سطح مرمر را حک کنند خودداری کنید.
سنگ مرمر خشک یا گیره دار در مناطقی از کشور با آب سخت که حاوی مواد معدنی مانند کربنات های کلسیم و منیزیم است که محکم تر از هر کاشی حمام دیگری به سنگ مرمر می چسبد.
اگر آب دیگر روی سطح سنگ مرمر جمع نمی شود یا دوش مرطوب تیره تر به نظر می رسد، این نشانه خوبی است که سنگ مرمر نیاز به آب بندی مجدد دارد. آب بندی مجدد را می توان با یک درزگیر تجاری توسط شما یا یک متخصص انجام داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *