چگونه شیشه مربا را رنگ کنیم؟

  • توسط مریم
  • ۱ سال پیش
  • 0
چگونه شیشه مربا را رنگ کنیم؟

چگونه شیشه مربا را رنگ کنیم؟

چگونه شیشه مربا را رنگ کنیم؟ : شما هم ممکن است مجموعه ای از شیشه های مربای خالی داشته باشید و ندانید که چگونه می توانید از آن استفاده کنید. ما در این مطلب به شما می آموزیم چگونه می توانید شیشه های مربا را برای اهداف مختلف رنگ آمیزی کنید.

لیوان را آماده کنید

قبل از شروع رنگ آمیزی، لیوان را با آب گرم و صابون بشویید. اگر از شیشه های بازیافتی استفاده می کنید، مطمئن شوید که باقیمانده برچسب ها پاک کنید.

تمام سطح شیشه را با ایزوپروپیل الکل پاک کنید. می توانید این کار را با یک دستمال کاغذی یا حتی با استفاده از ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل انجام دهید. بگذارید الکل خشک شود.

چگونه شیشه مربا را رنگ کنیم؟

بیشتر بخوانید: آموزش جدا کردن برچسب از روی شیشه

رنگ آکریلیک

همه رنگ های اکریلیک یکسان ایجاد نمی شوند. بسیاری از رنگ ها برای کار بر روی شیشه فرموله نشده اند و باید قبل از استفاده سطح را با پرایمر شیشه آماده کنید. با این حال، اگر رنگ به عنوان “رنگ برای تمام سطوح” برچسب خورده باشد، احتمال بسیار خوبی وجود دارد که برای نقاشی روی شیشه مناسب است. قبل از شروع هر پروژه حتما برچسب را بخوانید.

راه های زیادی برای رنگ آمیزی شیشه با رنگ اکریلیک وجود دارد. یکی از گزینه ها این است که رنگ را در اطراف فضای داخلی بچرخانید.

برای این شیشه، رنگ داخل ته شیشه چرخانده می شود. این به آن اجازه می دهد از طریق شیشه خود را نشان دهد و ظاهری براق در بیرون داشته باشد.

برای اینکه رنگ را نازک کنید تا بتواند در داخل شیشه جاری شود، احتمالاً باید آن را با یک محیط اکریلیک (نه آب) مخلوط کنید.  

چگونه شیشه مربا را رنگ کنیم؟

پس از مخلوط کردن رنگ و مدیوم، مقدار کمی را با دقت در ته شیشه بریزید، دقت کنید که به طرفین یا روی آن نچسبد.

رنگ را به اطراف بچرخانید تا به اندازه دلخواه از طرفین بالا بیاید. اگر به رنگ بیشتری نیاز دارید، می توانید مقداری اضافه کنید، اما آنقدر اضافه نکنید که رنگ در کف آن جمع شود. شیشه را به صورت دوره ای در حین خشک شدن بغلتانید تا رنگ در یک نقطه ته نشین نشود.

چگونه شیشه مربا را رنگ کنیم؟

رنگ شیشه

رنگ شیشه ای با فرمول خاص معمولاً نیمه شفاف است و گاهی اوقات حتی با رنگ خطوط ارائه می شود تا بتوانید طرح هایی شبیه شیشه های رنگی ایجاد کنید.

یک راه زیبا برای رنگ آمیزی شیشه بدون نیاز به مهارت های هنری زیاد، با ضربه های قلم مو ساده است.

رنگ را به سمت بالا یا خطوط یک رنگ ایجاد کنید، سپس بگذارید خشک شود. یک لایه دیگر به رنگی اضافه کنید که با رنگ اول به خوبی هماهنگ شود. حتی می توانید رنگ را در چندین لایه روی هم قرار دهید تا سایه های اضافی ایجاد کنید.

چگونه شیشه مربا را رنگ کنیم؟

رنگ اکریلیک لعابی

رنگ اکریلیک لعابی یکی دیگر از موادی است که نیاز به هیچ نوع آماده سازی خاصی ندارد و باعث می شود روکش فوق العاده ای داشته باشد که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است. از همه مهمتر، یافتن اکریلیک مینا به شکل اسپری برای پوشش سریع و کامل، چندان سخت نیست.

چگونه شیشه مربا را رنگ کنیم؟

قبل از رنگ آمیزی شیشه، از چسب برای پوشاندن دهانه شیشه استفاده کنید. اگر الگوها را به جامدادی ترجیح می دهید، می توانید خطوط یا طرح هایی را نیز با نوار ماسک ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: چند نمونه ساخت کاردستی و خلاقیت با شیشه مربا

بیرون شیشه را با چند لایه رنگ روشن اسپری کنید.

با هر نوع رنگی که انتخاب می‌کنید، تمام دستورالعمل‌های توصیه‌شده برای زمان‌های خشک شدن و پخت رنگ را دنبال کنید. اگر می خواهید ظروف شیشه ای را در ماشین ظرفشویی قرار دهید این امر به ویژه مهم است. البته در صورت شک، شیشه رنگ شده خود را با دست بشویید.

چگونه شیشه مربا را رنگ کنیم؟

شیشه های رنگ شده خود را گروه بندی کنید تا گل آرایی کنید، از آنها به عنوان جا شمعی استفاده کنید یا خودکار و مدادهای خود را در دسترس داشته باشید. از این تکنیک ها می توان برای زنده کردن دیگر وسایل شیشه ای خانه شما با رنگ استفاده کرد.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *