5 قدم برای مرتب کردن همه چیز

  • توسط مریم
  • ۱ سال پیش
  • 0
5 قدم برای مرتب کردن همه چیز

5 قدم برای مرتب کردن همه چیز

5 قدم برای مرتب کردن همه چیز : آیا تا به حال به خانه های فوق العاده مرتب نگاه کرده اید و فکر کرده اید که چگونه این کار را انجام می دهند؟ حقیقت این است که هیچ دکمه یا میانبری جادویی برای سازماندهی خانه شما وجود ندارد. فقط کمی برنامه ریزی، فداکاری و سیستم درست می خواهد. و در حالی که یادگیری نحوه سازماندهی کمد ممکن است با مرتب کردن انباری متفاوت باشد، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید بدون توجه به اینکه چه چیزی را سازماندهی می کنید، رعایت کنید.

در اینجا نحوه سازماندهی تقریباً هر چیزی در خانه آورده شده است.

در مورد مرتب کردن خانه خود واقع بین باشید

کلید یک خانه به خوبی سازماندهی شده، یک برنامه واقع بینانه و تعهد به پایبندی به آن است. هر کسی می تواند یک سیستم سازمانی پیچیده را برنامه ریزی کند، اما اگر برای خانواده شما کارساز نباشد، ممکن است نگهداری از آن آسان نباشد. مهم است که “در مورد نحوه عملکرد خود و خانواده تان واقع بین باشید و بر اساس شیوه زندگی خود سیستم های سازماندهی ایجاد کنید.”

5 قدم برای مرتب کردن همه چیز

مطمئناً، یک سیستم کمد پیچیده یا برنامه نگهداری کفش از نظر تئوری خوب به نظر می رسد، اما اگر خانواده شما واقعاً فقط به یک سبد کنار در پشتی برای کفش نیاز دارند، بهتر است آن را ساده نگه دارید.

بهترین خدمات سازماندهی خانه

قبل از اینکه بتوانید هر فضایی را سازماندهی کنید، باید مطمئن شوید که فقط وسایل ضروری را نگه دارید. سازماندهی یک خانه درهم و برهم دشوارتر خواهد بود، بنابراین روی نگه داشتن چیزهایی که واقعاً نیاز دارید و اهدای چیزهایی که ندارید تمرکز کنید. یک روز (یا احتمالاً چند روز) را به سازماندهی ابزار، کشوهای آشغال، کمد، زیرزمین و انباری آشپزخانه خود اختصاص دهید، سپس شروع کنید به بررسی مواردی که اخیراً پوشیده اید، استفاده کرده اید یا خورده اید.

5 قدم برای مرتب کردن همه چیز

بیشتر بخوانید: چند روش برای مرتب کردن آشپزخانه های کوچک

با تقویم در مسیر خود بمانید

یکی از بزرگترین دلایل شکست یک سیستم سازمانی این است که زندگی در مسیر قرار می گیرد. بین محل کار و رویدادهای اجتماعی، اغلب ما به ندرت یادمان می‌رود که کمدهایمان را بر اساس رنگ مرتب کنیم یا هر ماه انبار را تمیز کنیم.

5 قدم برای مرتب کردن همه چیز

به عنوان مثال، هنگامی که برای اولین بار یاد می گیرید که چگونه لباس ها را مرتب کنید، مرتب نگه داشتن وسایل ممکن است زمان ببرد. روزنتال پیشنهاد می کند روزهای خود را برنامه ریزی کنید، حتی برای آن کارهای روزمره.

بیشتر بخوانید: برنامه ی هفتگی برای نظافت منزل

یک قسمت برای نگهداری وسایل ضروری ایجاد کنید.

در حالی که هدف نهایی شما همیشه باید مرتب نگه داشتن چیزها باشد، اما زمان هایی وجود دارد که باید چیزی را به کناری پرتاب کنید و بعداً با آن مقابله کنید. و این اشکالی ندارد! در نظر بگیرید که برای همه مواردی که باید سازماندهی کنید، اما هنوز زمانی برای این کار ندارید، یک منطقه دراپ ایجاد کنید.

5 قدم برای مرتب کردن همه چیز

برای مواردی مانند صورت‌حساب‌ها، پاسخ‌های درخواستی، مجلات و موارد دیگر، یک منطقه افتادن کاغذ در نزدیکی درب ورودی خود اضافه کنید. چند فایل عمودی را در نظر بگیرید که بر اساس فوریت از هم جدا شده اند: یکی برای مطالبی که باید بخوانید، یکی برای مجلات و کارت ها، و دیگری برای خرد کردن یا سازماندهی در دفتر. به این ترتیب، شما یک قدم به سازماندهی آن کاغذها نزدیکتر هستید، اما به اندازه کافی ساده است که می توانید وقتی وارد در می شوید به آن بچسبید.

در هر جایی که سیستم سازمانی پیچیده ای دارید که کمی زمان می برد تا با آن هماهنگ شوید، یک منطقه افت را در نظر بگیرید. یک سبد برای لباس‌های دسته‌بندی شده یا یک سطل برای کتاب‌هایی که نیاز به سازماندهی مجدد دارند می‌تواند به شما کمک کند از سطوح درهم و برهم جلوگیری کنید.

قفسه های عمودی را انتخاب کنید

گاهی اوقات، مهم نیست که چقدر کمد و انباری داشته باشید، هرگز به اندازه کافی احساس نمی شود. و اگر گزینه های ذخیره سازی ندارید، سازماندهی ماندن می تواند دشوار باشد. یکی از راه‌های به حداکثر رساندن فضای ذخیره‌سازی موجود، تفکر عمودی است. پیشنهاد می کنیم در فضاهایی که به ندرت استفاده می کنید خلاق باشید. خواه زیر تخت شما باشد یا بالای کابینت، احتمالاً فضایی وجود دارد که استفاده ناکافی از آن در اینجا وجود دارد.

5 قدم برای مرتب کردن همه چیز

اگر فضای بیشتری برای کف دارید، به فکر اضافه کردن عثمانی‌های ذخیره‌سازی باشید. “قفسه های عمودی یا کشوهای پلاستیکی هر چیزی از لباس اضافی گرفته تا تنقلات را کنترل و نگهداری می کنند.

سازماندهی خانه شما نباید یک کار دلهره آور باشد. با برداشتن یک مرحله در یک زمان، می توانید سیستمی ایجاد کنید که برای شما و خانواده شما کار می کند و نظم را در هر اتاق خانه خود حفظ کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *