آموزش تعمیر قیچی زنگ زده

  • توسط مریم
  • ۴ ماه پیش
  • 0
آموزش تعمیر قیچی زنگ زده

آموزش تعمیر قیچی زنگ زده

آموزش تعمیر قیچی زنگ زده : قیچی ابزاری بسیار کاربردی است. اما گاهی ممکن است هنگام انجام کاری ماده ای چسبنده به آن بچسبد و نتوانید آن را پاک کنید و مدت ها بعد ببینید که قیچی زنگ زده است و ندانید که چه کار باید بکنید. ما در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد چگونه میتوانید قیچی زنگ زده تان را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن قیچی چسبنده با سرکه سفید

یک پارچه تمیز را در سرکه سفید خیس کنید

یک پارچه تمیز و ضخیم را با استفاده از سرکه سفید رقیق نشده خیس کنید. مطمئن شوید که به اندازه کافی خیس شده است، نه فقط کمی مرطوب.

تیغه ها را پاک کنید

تیغه ها را با پارچه آغشته به سرکه به دقت پاک کنید و هرگونه چسبندگی را از بین ببرید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید تا تمام باقیمانده ها از بین بروند. وقتی همه چیز از بین رفت، یک دستمال مرطوب آخر بزنید، اما با آب نشویید. آنها را با یک پارچه تمیز خشک کنید.

آموزش تعمیر قیچی زنگ زده

نحوه تمیز کردن قیچی زنگ زده با سرکه سفید

یک کاسه بزرگ را با سرکه سفید پر کنید

یک کاسه بزرگ را با سرکه سفید پر کنید، قیچی را در کاسه قرار دهید تا آنها را زیر آب بریزید و بگذارید چند روز خیس بخورند. تمیز کردن قیچی های زنگ زده نسبت به قیچی های چسبناک سخت تر است، اما سرکه همچنان برای این چالش وجود دارد.

قیچی را با یک پد تمیز کردن بدون خراش بشویید

با استفاده از یک پد تمیز کردن بدون خش، زنگ را از تیغه های قیچی پاک کنید. برای این کار ممکن است کمی گریس آرنج لازم باشد.

با پارچه آغشته به سرکه پاک کنید

این مرحله را از دستورالعمل قیچی چسبنده قرض بگیرید و از یک پارچه آغشته به سرکه برای پاک کردن قیچی استفاده کنید. این کار را تا زمانی که تمام باقی مانده های زنگ زدگی از بین برود تکرار کنید. با یک پارچه تمیز خشک کنید.

آموزش تعمیر قیچی زنگ زده

بیشتر بخوانید: انواع محلول های خانگی برای از بین بردن زنگ زدگی

چگونه قیچی های چسبنده را با پاک کننده روغن مرکبات تمیز کنیم

پاک کننده روغن مرکبات را مستقیماً روی قیچی بمالید

روغن های مرکبات به دلیل بریدن چسبنده ترین باقی مانده ها شناخته شده اند. پاک کننده روغن مرکبات را مستقیماً روی تیغه های قیچی بمالید. اجازه دهید پنج تا ده دقیقه بماند.

پاک کننده را با پارچه بردارید

پاک کننده روغن مرکبات را با یک پارچه پاک کنید. ممکن است چندین تند کشیدن طول بکشد تا تمام پاک کننده پاک شود. اگر هنوز روغن از پاک کننده باقی مانده است، آن را با سرکه پاک کنید.

آموزش تعمیر قیچی زنگ زده

نکاتی برای تمیز نگه داشتن قیچی

هرگز از آب روی قیچی استفاده نکنید. این می تواند باعث زنگ زدگی قیچی شود، حتی اگر فکر می کنید کاملاً خشک شده است.
اگر قیچی شما به راحتی حرکت نمی کند، حتی پس از تمیز کردن، چند قطره روغن یا WD-40 را امتحان کنید تا پیچی که تیغه ها را به هم چسبیده است باز کنید.
یک پارچه معمولاً بهتر از یک توپ پنبه ای برای باقی مانده های چسبنده است، زیرا توپ پنبه ای به باقی مانده چسبیده و قبل از اینکه بهتر شود آن را بدتر می کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *