هر چند وقت یکبار فرش را جاروبرقی بکشیم؟

هر چند وقت یکبار فرش را جاروبرقی بکشیم؟

هر چند وقت یکبار فرش را جاروبرقی بکشیم؟ : جاروبرقی روند تمیز کردن خانه را بسیار تسهیل می کند. اما ممکن است برایتان سوال باشد که هرچند وقت یکبار باید از آن استفاده کنید. ما این مطلب را به این موضوع اختصاص داده ایم.

نکات مهم در استفاده از جاروبرقی

نوع مناسب را انتخاب کنید:

بهترین نوع جاروبرقی را برای اکثر کفپوش های خانه خود انتخاب کنید. جاروبرقی قوطی معمولاً در جمع آوری خاک از سطوح سخت کارآمدتر است، در حالی که فرش و موکت بهتر است با یک ضمیمه یا جاروبرقی عمودی با میله همزن تمیز شوند تا خاک شل شود.

سفارشی کردن تنظیمات:

کار بیش از حد فرش شما امکان پذیر است. اگر جاروبرقی شما دارای تنظیمات متعددی است که به شما امکان می دهد سطوح را سفارشی کنید، نباید فرش خود را روی زمین خالی بکشید. در عوض، همانطور که دستورالعمل‌های جاروبرقی نشان می‌دهند، آن را برای طبقات لخت ذخیره کنید.

هر چند وقت یکبار فرش را جاروبرقی بکشیم؟

بررسی ارتفاع:

تنظیمات ارتفاع جاروبرقی خود را بررسی کنید. این می تواند بر نحوه تمیز کردن یا سایش آن روی فرش تأثیر بگذارد. برای مثال، اگر خیلی پایین تنظیم شود، ممکن است به فرش، برس غلتکی جاروبرقی یا تسمه محرک آسیب برسانید. از طرف دیگر، دستگاه جاروبرقی خیلی زیاد کثیفی را به خوبی جذب نمی کند. اگر مطمئن نیستید که چقدر جارو برقی می‌کشید، آن را در بالاترین حالت روشن کنید و سپس آن را پایین بیاورید تا زمانی که جاروبرقی را می‌کشید.

بیشتر بخوانید: کدام در اولویت است؟ جاروبرقی یا گردگیری ؟

آهسته بروید:

به آرامی جاروبرقی بکشید تا خاک بیشتری به دام بیفتد. جاروبرقی را چند فوت جلوتر از خود حرکت دهید و در همان مسیر به سمت خود بکشید. همانطور که به منطقه جدیدی از طبقه حرکت می کنید، مسیرها را با هم همپوشانی کنید. در یک جهت اتاق (شرق به غرب) کار کنید و سپس با زاویه 90 درجه (شمال به جنوب) این کار را تکرار کنید.

تنظیم سر:

تنظیم ارتفاع سر جاروبرقی در جاروبرقی های قائم برای مطابقت با نوع کفپوش، مکش بهتری به شما می دهد و خاک بیشتری را به دام می اندازد.
میله همزن را آماده کنید: بسته به نوع سطح کف، میله همزن را درگیر یا جدا کنید. درگیر گذاشتن میله کوبنده هنگام تمیز کردن سطوح سخت می تواند منجر به فرورفتگی و خراش شود.

بهترین روش های بیشتر برای تمیز کردن فرش

وقتی صحبت از جاروبرقی می شود، سه قانون کلی دیگر باید اعمال شود.

به آنچه در زیر فرش‌های منطقه‌تان وجود دارد توجه کنید:

در حالی که فرش‌های سطحی باید دو بار در هفته جاروبرقی شوند، فراموش نکنید که آنها را بردارید و کف‌پوش‌های زیر آنها را هر هفته جاروبرقی بکشید. همچنین باید گهگاه فرش را برگردانید و پشت آن را با استفاده از ضمیمه روکش جاروبرقی جاروبرقی بکشید.

هر چند وقت یکبار فرش را جاروبرقی بکشیم؟

دستگاهی با فیلتر HEPA انتخاب کنید:

فیلتر HEPA (هوای ذرات با راندمان بالا) تا حد امکان گرد و غبار، شوره، هاگ و باکتری را به دام می اندازد. یک فیلتر HEPA ذرات بسیار بیشتری را نسبت به یک جاروبرقی معمولی جمع آوری می کند و از رسوب مجدد آنها بر روی کف و سطوح دیگر مانند اثاثه یا لوازم داخلی جلوگیری می کند.

مراقب جاروبرقی خود باشید:

جاروبرقی ها به طور تصادفی به دیوارها و مبلمان کوبیده می شوند. در مورد نگهداری دستگاه خود در وضعیت عملکرد خوب، از برخی از نبایدهای دیگر آگاه باشید، مانند اجتناب از جاروبرقی روی اجسام سخت یا بزرگ. همچنین روی بند ناف جاروبرقی نکشید. آن را روی آب نکشید. و اجازه ندهید جاروبرقی با سطل زباله پر کار کند.

چرا باید خانه را جاروبرقی بکشید؟

جاروبرقی مکرر یکی از بهترین راه ها برای تمیز نگه داشتن خانه شماست. اگر فرش خود را جاروبرقی نکشید، کثیفی الیاف فرش را از بین می برد و بستری برای رشد کنه ها و باکتری ها ایجاد می کند. علاوه بر این، خانه شما شروع به بوی کپک زدگی ناشی از کثیفی، کنه ها و سایر موجودات موجود در الیاف می کند. اما اگر در سطل گرد و غبار جاروبرقی خود کرک فرش می بینید، نترسید و جاروبرقی را متوقف نکنید. جاروبرقی شما الیاف فرش شما را از بین نمی برد. فرش ها باید چندین بار در هفته جاروبرقی شوند بدون اینکه آسیبی ببینند.

بیشتر بخوانید : نحوه تمیز کردن جاروبرقی و اهمیت نظافت آن

فرکانس جاروبرقی

فرکانس جاروبرقی به چند عامل بستگی دارد، مانند تعداد افراد در خانه، اینکه آیا خانه ای پر رفت و آمد است و تعداد حیوانات خانگی شما. جاروبرقی یک بار در ماه توصیه نمی شود. فرش و موکت معمولاً بیشتر از سطوح سخت جاروبرقی می‌شوند، زیرا آنها خاک و گرد و غبار بیشتری را جمع‌آوری می‌کنند که می‌تواند باعث آسیب‌رسانی به عمق الیاف شود. کف‌پوش‌های سطح سخت مانند فرش گرد و غبار و خاک سست را جذب نمی‌کنند و روی آن نگه نمی‌دارند. با این حال، خاک می تواند در گوشه ها، خطوط دوغاب و شکاف ها جمع شود. در اینجا چند بار جاروبرقی نواحی مختلف آورده شده است:

هر چند وقت یکبار فرش را جاروبرقی بکشیم؟

اتاق های پرتردد با فرش و موکت (ورودی، قسمت نشیمن، و آشپزخانه): 2 بار در هفته
اتاق های کم تردد با فرش و موکت (اتاق مهمان، اتاق غذاخوری رسمی): 1 بار در هفته
کف های سطح سخت (کاشی، چوب سخت، لمینت و وینیل): 1 بار در هفته
نکته
اگر حیوان خانگی دارید یا شخصی در خانه شما در خارج از منزل کار می‌کند، تمام فرش‌ها و کف‌ها باید روزانه با جاروبرقی تمیز شوند تا مقدار زیادی از شوره، گرد و غبار و کثیفی گرفته شود. جاروبرقی فرش هر روز در این شرایط کاملاً اشکالی ندارد

محافظت از فرش شما

اگر نگران خراب شدن فرش خود با جاروبرقی هستید، یک اسپری محافظ فرش بخرید که به راحتی قابل استفاده باشد. بررسی کنید که آیا فرش شما تحت هر گونه گارانتی است، زیرا افزودن محصولات به فرش می تواند این گارانتی را کاملاً باطل کند.

در مطلب بعدی نیز همراه ما باشید: 5 نشانه برای تشخیص زمان تعویض جاروبرقی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *