چطور اتاق خواب کوچک منظمی داشته باشیم؟

چطور اتاق خواب کوچک منظمی داشته باشیم؟

چطور اتاق خواب کوچک منظمی داشته باشیم؟ آیا رویای یک اتاق خواب آرام و مرتب را در سر می پرورانید، اما با واقعیتی که در هر فضایی به هم ریخته است، مواجه هستید؟ درد تو را احساس می کنیم اتاق خواب های کوچک مستعد احساس غرق شدن دارید. این امر در حال حاضر بیشتر صادق است که اتاق خواب ها اغلب به عنوان دفتر کار خانگی دو برابر می شوند و میزها کف و فضای ذخیره سازی ارزشمندی را اشغال می کنند.

چطور اتاق خواب کوچک منظمی داشته باشیم؟

به هم ریختگی ، به خصوص در اتاق خواب های کوچک، سطح استرس ما را بالا می برد و آرامش را غیرممکن می کند.

از طرف دیگر، یک فضای مرتب و منظم توانایی شما را برای تمرکز افزایش می دهد، استرس را کاهش می دهد و به این معنی است که خانه شما راحت تر تمیز می شود. به علاوه، صادقانه بگویم، به نظر بهتر نیز می رسد.

اگر آماده تعمیرات اساسی اتاق خواب خود هستید به جای درستی آمده اید. ما پنج نکته مهم را برای ایجاد اتاق خوابی مرتب و منظم گردآوری کرده ایم.

بیشتر بخوانید: لوازم اتاق خواب که باید آن ها را تمیز کنید

چگونه یک اتاق خواب کوچک را مرتب کنیم:

از فضای زیر تخت خود استفاده کنید

اگر به دنبال ایجاد اتاق خواب متعادل تر و بدون درهم و برهمی هستید، مهم است که از هر سانت از فضا برای حداکثر تأثیرگذاری استفاده کنید و با ذخیره سازی هوشیار باشید.

این بدان معنی است که نه تنها از گزینه های ذخیره سازی واضح مانند کمد لباس و کمد استفاده کنید، بلکه از گزینه های کمتر مانند زیر تخت نیز استفاده کنید.

تخت شما اغلب بزرگ‌ترین تکه مبلمان اتاق خواب است که تخت‌های دو نفره حدود 6 سانتی متر طول و 5 سانتی متر عرض فضای کف را اشغال می‌کنند.

با سرمایه‌گذاری در جعبه‌های ذخیره‌سازی می‌توانید از کل آن فضا استفاده کنید، و بهترین راه برای نگهداری ملحفه‌های تخت و همچنین لباس‌هایی است که فقط در فصل‌ها پوشیده می‌شوند.

چطور اتاق خواب کوچک منظمی داشته باشیم؟

یک تنظیم مجدد روزانه پنج دقیقه ای را امتحان کنید

هیچ وقت ساعات کافی در روز وجود ندارد، این فقط یک واقعیت است. اما اگر به شما بگوییم که منظم ماندن ساعت ها طول نمی کشد، بلکه فقط پنج دقیقه در روز طول می کشد، چه؟ با اختصاص تنها مقدار کمی از زمان روزانه به ماندن  اتاق خواب خود، ساعت ها در تمیز کردن عمیق مجدد صرفه جویی می کنید.

توصیه می کنیم قبل از رفتن به رختخواب، ابتدا هر چیزی را که به اتاق خوابتان تعلق ندارد (لیوان، لباس های کثیف، زباله و غیره) بردارید سپس هر چیزی را که متعلق به آنجاست در جای مناسبش قرار دهید (لباس روی چوب لباسی، کتاب روی آن قفسه ها و جواهرات در یک جای مخصوص).

اگر احساس سازماندهی بیشتری می کنید، پاک کردن سریع هر سطحی به حفظ ظاهر و احساس طراوت و تمیزی فضا کمک می کند.

چطور اتاق خواب کوچک منظمی داشته باشیم؟

تخت خواب را جابجا کنید تا فضایی متعادل ایجاد کنید

به اتاق خواب خود نگاه کنید و از خود بپرسید: آیا اتاق به گونه ای چیده شده است که از روشن ترین نقطه ممکن استفاده کند؟ آیا فضای خالی کافی، هم روی زمین و هم روی دیوار وجود دارد تا فضای اتاق را مطبوع کند؟

کیت ویندلتون، یکی از علاقه مندان به فنگ شویی و مدیر جابجایی در استرانگ موو ، توضیح می دهد که چگونه سازماندهی اتاق شما می تواند به ایجاد تعادل کمک کند: « برای اطمینان از تقارن در اتاق، به فضایی در دو طرف تخت برای یک میز خواب نیاز دارید

موارد کاربردی اتاق را در نظر بگیرید مطمئن شوید که جابه‌جایی در آن آسان است و خیلی محصور به نظر نمی‌رسد.

شما ممکن است بخواهید جایگزین تخت خواب حجیم با گزینه های ساده تر، به خصوص آنهایی که با نیازهای ذخیره سازی فعلی شما مطابقت دارند، در نظر بگیرید.

تخت خواب را جابجا کنید تا فضایی متعادل ایجاد کنید

یک میز کنار تخت داشته باشید

همه ما مقصریم که میز کنار تخت خود را برای هر چیزی و هر چیزی به خانه تبدیل می کنیم. از لیوان ها گرفته تا شارژرهای تلفن و انبوهی از مجلات، میز کنار تخت به سرعت به مکانی برای هر چیزی که جایی ندارد تبدیل می شود.

برای اینکه کنار تختتان روشن بماند به این قانون پایبند باشید که فقط وسایلی که مربوط به خواب هستند یا هدف عملی دارند باید جای داشته باشند. این می تواند شامل مواردی مانند لامپ ها، پخش کننده های آروماتراپی و در صورت نیاز، محلی برای عینک شما نیز باشد! با همه چیز خداحافظی کنید.

اینگرید و لزلی توصیه می‌کنند: «میز کنار تختتان را محل زباله‌دانی نکنید». برای یک خواب آرام شبانه، تنها چیزهایی را کنار تخت خود داشته باشید که برای کمک به خواب نیاز دارید. شلوغی کمتر به معنای آرامش بیشتر و خواب بیشتر است.

یک میز کنار تخت داشته باشید

در انبار و تختخواب جدید سرمایه گذاری کنید

همه چیز خوب و خوب است که بدانید باید همه چیز را مرتب کنید، اما اگر جایی برای مرتب کردن آن نداشته باشید چه؟ بدون ابزارهای سازمانی مناسب برای از بین بردن درهم و برهمی، خود را در معرض شکست قرار می دهید.

سبدهای ذخیره‌سازی که به صورت مجموعه عرضه می‌شوند گزینه‌ای عالی برای تمیز کردن آسان هستند زیرا می‌توانید هر آنچه را که نیاز دارید درون آن بیندازید و آن را پنهان کنید. ظرف چند ثانیه لباس‌های شسته شده، ملحفه و کفش‌ها را پاک می‌کنید.

در انبار و تختخواب جدید سرمایه گذاری کنید

همچنین مهم است که مبلمانی داشته باشید که به طور واقع بینانه با اندازه اتاق متناسب باشد تا هیچ چیز برای فضا رقابت کند. این امر به ویژه در مورد تخت ها صادق است.

داشتن تختخوابی که به راحتی در اتاق قرار می گیرد به شما امکان می دهد تا گزینه های ذخیره سازی مستقل دیگری مانند کمد لباس و کشو داشته باشید و در عین حال از شلوغ به نظر رسیدن در فضایی که در حالت ایده آل باید حس آرامش را ایجاد کند، خودداری کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *