چگونه فرش های شگی را تمیز کنیم؟

  • توسط مریم
  • ۴ ماه پیش
  • 0
چگونه فرش های شگی را تمیز کنیم؟

چگونه فرش های شگی را تمیز کنیم؟

چگونه فرش های شگی را تمیز کنیم؟ : فرش های شگی از عناصر ترندی هستند که بسیاری از افراد ان ها را در خانه هایشان استفاده می کنند. اما ممکن است تمیز کردن ان ها چالش برانگیز باشد. ما در این مطلب به این موضوع میپردازیم.

خاک را از بین ببرید

اگر فرش به اندازه‌ای کوچک است که به راحتی بلند شود، آن را بیرون ببرید و تکان دهید. راه دیگر برای خلاص شدن از گرد و غبار و خاک محبوس شده در الیاف این است که فرش را روی یک نرده یا بند رخت محکم بکشید و آن را با جارو یا راکت تنیس قدیمی بکوبید. مقدار شگفت انگیزی از خاک آزاد خواهد شد.

چگونه فرش های شگی را تمیز کنیم؟

اگر نیاز دارید فرش محل خود را بدون جابجایی تمیز کنید، به مرحله بعد بروید و جاروبرقی را بکشید.

فرش را جاروبرقی بکشید

بهترین راه برای جارو کشیدن فرش شگ، استفاده از جاروبرقی قوطی با شلنگ و اتصال اثاثه یا لوازم داخلی آن است: مکش ملایم تر باعث می شود که حلقه های فرش به شدت کشیده نشوند.

اگر فقط جاروبرقی قائم دارید، سر تمیزکننده را روی بالاترین میزان شمع قرار دهید و میله همزن را جدا کنید. اگر جاروبرقی شما نمی تواند این تنظیمات را انجام دهد، از آن به این شکل روی فرش شگ استفاده نکنید. درعوض، از ضمیمه برس گرد و غبار یا ابزار اثاثه یا لوازم داخلی خود برای جاروبرقی فرش به شیوه ای ملایم تر استفاده کنید که الیاف را بیرون نکشد.

چگونه فرش های شگی را تمیز کنیم؟

با تنظیمات مناسب جاروبرقی، گرد و غبار و کثیفی را مکش کنید. در یک شبکه کار کنید، آهسته پیش بروید و هر حرکت را روی هم قرار دهید تا بهترین نتیجه را ایجاد کنید. اگر احساس می‌کنید که جاروبرقی به شدت روی الیاف فرش می‌کشد، جاروبرقی را متوقف کنید.

فرش را برگردانید (یا اگر فرش خیلی بزرگ است، آن را هر بار روی یک قسمت تا کنید تا به قسمت پایینی دسترسی پیدا کنید) و تنظیمات جاروبرقی را به پایین ترین حالت پرز تغییر دهید، نوار همزن را درگیر کنید و زیر آن را جاروبرقی بکشید تا کثیفی های فرو رفته را به دام بیندازند. . فراموش نکنید که کف زیر فرش را نیز جاروبرقی بکشید.

بررسی و تمیز کردن لکه ها

فرش را به عقب برگردانید و آن را برای هر گونه لکه بررسی کنید. با پیروی از دستورالعمل های حذف لکه برای لکه های خاص، مناطق لکه دار را لکه دار کنید. بیشتر لکه ها را می توان با مخلوط کردن چند قطره مایع ظرفشویی در یک فنجان آب گرم از بین برد. یک برس نرم یا حوله میکروفیبر را در محلول آغشته کنید و به آرامی لکه را بمالید. کار را با فرو بردن یک حوله تمیز در آب ساده به پایان برسانید تا محل را بشویید و فرش را با یک حوله خشک پاک کنید.

چگونه فرش های شگی را تمیز کنیم؟

فرش را آویزان کنید تا خشک شود یا قسمت تمیز شده را بالا ببرید تا جریان هوا در اطراف منطقه مرطوب وجود داشته باشد و اجازه دهید در سریع ترین زمان ممکن خشک شود.

شمع را بلند کنید

اگر پرز آنقدر که می خواهید کرکی نیست، از دستان خود، چنگک فرش یا چنگک پلاستیکی باغچه کودک برای بلند کردن و احیای الیاف استفاده کنید. ملایم باشید – بدون کشش!

اگر ترجیح می دهید فرش شگ خود را برس بکشید، از برس معمولی برای انجام این کار استفاده نکنید وگرنه روی الیاف فرش شگ خیلی زبر خواهد بود. به جای آن، از برس اثاثه یا لوازم داخلی موی اسب استفاده کنید، که روی الیاف بسیار راحت تر خواهد بود.

چگونه فرش های شگی را تمیز کنیم؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *