وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی

وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی

وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی : دوست دارید در مورد سبد بافی یاد بگیرید؟ ما از با استعداد باورنکردنی دعوت کرده‌ایم تا همه چیز را در مورد سبد بافی به شما آموزش دهد و کیت‌های سبد بافی مورد علاقه خود را در آن قرار دهد. 

از آنجایی که سبدها در داخل و خارج از خانه مد روزتر می شوند (به ویژه ترند حصیری به طور کامل در فضای داخلی و صحنه مد منفجر شده است) اکنون بهترین زمان برای کاوش در دنیای سبد بافی است. من این راهنمای سبد بافی را برای مبتدیان ایجاد کرده ام تا تمام اصول اولیه این کاردستی زیبا را به شما آموزش دهم. لذت ببرید!

وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی

سبد بافی چیست؟

آیا می‌دانستید که سبد بافی اغلب یکی از قدیمی‌ترین صنایع دستی در جهان محسوب می‌شود؟ قدیمی ترین سبد جهان در واقع در اوایل سال جاری، در مارس 2021، در صحرای یهود پیدا شد.

باستان شناسان به این نتیجه رسیدند که حدود 10500 سال پیش، در دوره نوسنگی پیش از سفال بافته شده است، اما در مورد استفاده از آن مطمئن نبودند.

بنابراین تعجب آور نیست که بدانید بسیاری از صنایع دستی ریشه در سبدداری دارند. به عنوان مثال سفال را در نظر بگیرید سبدها با خاک رس پوشیده می شدند و زمانی که خاک رس خشک می شد برای پختن غذا استفاده می شد.

وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی

سبد بافی به سادگی فرآیند بافتن مواد در سبد است. مردان و زنان همیشه موادی مانند برگ، چوب و علف را در اختیار داشته اند که طبیعتاً خود را به ساخت سبدهای کشاورزی وامی دارد.

برای نگهداری و پردازش غذا، بلکه برای ماهیگیری، ارائه هدایا یا معمولاً به عنوان انبار در اطراف خانه و از آنجایی که جمعیت ها از کشوری به کشور دیگر مهاجرت کردند، سبدها معامله گران آسانی بودند دیدن تکنیک های مشابه بافی که در غرب آفریقا و همچنین در آمریکای جنوبی و بخش جنوبی ایالات متحده استفاده می شود، همیشه جذاب است.

امروزه تکنیک‌های سبد بافی برای ایجاد طیف گسترده‌ای از محصولات ابعادی بافته شده برای میز یا خانه و همچنین در مد با کیف، کفش و لوازم جانبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این کار بیهوده است اما مهمترین ابزار دستان شماست سبد بافی می تواند برای آنها سخت باشد به خصوص اگر بعدازظهرهای طولانی را صرف بافتن کنید.

بنابراین مطمئن شوید که به طور منظم استراحت می کنید، حرکات کششی انجام می دهید، دستان خود را ماساژ می دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت سبد چرخدار برای زیر تخت

سوزن سبد بافی

سوزن‌های بافنده و سوزن‌های چشم درشت برای مواد ضخیم‌تر مانند علف‌ها مناسب هستند. شما از سوزن های خود برای بافتن انتهای رافیا استفاده می کنید و محصول نهایی خود را زیبا و مرتب می کنید! سوزن های گلدوزی و خیاطی کوچک برای سبد بافی کار نمی کند، مطمئن شوید که بیشتر تهیه کنید زیرا احتمالاً یکی دو مورد در طول فرآیند خراب می شود!

وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی

درفش 

ابزاری بسیار کاربردی برای کار با عصا یا بید مرکزی، برای سوراخ کردن و ایجاد شکاف در هنگام بافت استفاده می شود.

وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی

قیچی و یا کاتر

یک قیچی تیز برای برش مواد مختلف.

وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی

نخ رافیا

رافیا یک جنس خوب برای سبد بافی است که می تواند به عنوان پایه سبد شما یا به عنوان ماده دوخت استفاده شود. این به طور گسترده در دسترس است و در چندین رنگ نیز وجود دارد!

وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی

ساقه خشک

برگ درختانی مانند نخل، برگ و ساقه‌ی انواع نی، ترکه و شاخه‌های نازک درختانی مانند بید، ساقه‌ی گندم، برنج و امثال آن.

وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی

بیشتر بخوانید: آموزش درست کردن سبد با وسایل ساده

طناب

یکی از موادی که باید در کیت ابزار خود داشته باشید! طناب ساخته شده از پنبه، بسیار قوی و بادوام است و برای بسیاری از پروژه های سبد بافی مفید است.

وسایل مبتدی مورد نیاز برای سبد بافی

نخ کاموایی

ممکن است قبلاً رول‌هایی از نخ کاموایی  در اطراف خانه داشته باشید زیرا اغلب در آشپزخانه یا برای بسته‌بندی هدایا استفاده می‌شود.

نخ کاموایی

گیره و گیره لباس

ایده آل برای ایمن نگه داشتن بافت و انتهای شل هنگام بافتن.

گیره و گیره لباس

رشته حصیری

رشته حصیری که از داخل نخل حصیری ساخته شده و از جنوب شرق آسیا وارد شده است به صورت بسته‌بندی عرضه می‌شود و در اندازه‌های مختلف قابل خریداری است. هنگام کار با رشته حصیری، به یک سطل پر از آب ولرم نیاز دارید.

رشته حصیری

نحوه بافتن سبد برای مبتدیان

سبد بافی با بسیاری از صنایع دستی دیگر مانند خیاطی، بافندگی یا شکل دهی در سفال گره خورده است و اگر قبلاً یک صنعتگر هستید، به زودی متوجه شباهت های آن خواهید شد. تکنیک‌های مختلف سبد بافی وجود دارد، اما در این راهنما، تمرکز من بر روی کلاف‌کردن و کار با پایه و رشته با عصای مرکزی است.

تکنیک های سبد بافی

کلاف کردن اغلب به عنوان یک “تکنیک خیاطی” توصیف می شود، زیرا مواد هسته خود را در یک کلاف می پیچید و با ماده دیگری (مواد دوخت) که از طریق یک سوزن رد می شود روی کلاف ها می دوزید.

مرحله 1

4 متر از رنگ اصلی خود را ببرید.

نحوه بافتن سبد برای مبتدیان

گام 2

روی طناب قرار دهید و آن را 20 بار در جهت عقربه های ساعت از راست به چپ بپیچید تا بتوانید طناب را تا کنید.

نحوه بافتن سبد برای مبتدیان

مرحله 3

نخ رافیا را دو بار دور پایه چشم بپیچید و با میخ محکم کنید.

نحوه بافتن سبد برای مبتدیان

مرحله 4

انتهای دیگر را بگیرید و آن را از یکی از سوزن ها عبور دهید

نحوه بافتن سبد برای مبتدیان

سخن پایانی:

امیدواریم از آموزش سبد بافی لذت برده باشید! هنگامی که اولین سبد خود را بافته اید به راحتی مجذوب دنیای متنوع سبد بافی می شوید. طیف گسترده‌ای از جنس و بافت‌ها وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید و یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن ایده بعدی استفاده از یک کیت است!

ما بهترین کیت‌های سبد بافی موجود در اینترنت را گردآوری کرده‌ایم بنابراین آن‌ها را بررسی کنید و زمان‌های آرامش‌بخشی را برای بافتن خود بگذرانید!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *