چند ایده برای مرتب کردن زیر سینک دستشویی

چند ایده برای مرتب کردن زیر سینک دستشویی

چند ایده برای مرتب کردن زیر سینک دستشویی : از سبدها و قلاب های گرفته تا استفاده های خلاقانه از فضای کشو و کابینت، این نکات و ترفندها فضای زیر سینک شما را شلوغ می کند.

سازماندهی زیر سینک

فضای زیر سینک حمام اغلب شلوغ و بدون استفاده است این فضا برای نگهداری بسیاری از چیزها بسیار کوچک است و فضای آن اغلب توسط لوله ها یا کشوها محدود می شود. اما استفاده موثر از این فضا می تواند به شما کمک کند این قسمت از خانه را همیشه مرتب نگه دارید.

چند ایده برای مرتب کردن زیر سینک دستشویی

چگونه زیر سینک سرویس را مرتب کنیم؟

وقتی صحبت از سازماندهی زیر سینک می شود اگر فضا خیلی کوچک است، نکته کلیدی این است که فضای محدود خود را به حداکثر برسانید. با استفاده از برخی ابزارها و راه حل های ذخیره سازی هوشمند، می توانید این فضای اغلب نادیده گرفته شده را به فضایی منظم و کاربردی تبدیل کنید.

بنابراین چه کنیم که زیر سینک حمام با انبوهی از لوازم آرایشی اشغال نشود و مرتب باشد؟ در اینجا چند ایده برای سازماندهی زیر سینک وجود دارد که مطمئنا از آنها لذت خواهید برد.

بیشتر بخوانید: چگونه از شر قارچ و کپک در حمام خلاص شویم؟

همه وسایل را بیرون بیاورید

ابتدا باید بدانید زیر سینک چیست و چه وسایلی را باید مرتب کنید اگر مدتی است زیر سینک خود را تمیز نکرده اید، امروز وقت آن است. پس تمام وسایل را بیرون بیاورید و فضای زیر سینک را به خوبی تمیز کنید.

حالا که وسایل را از زیر سینک بیرون آورده اید همه چیز را مرتب کنید. ابتدا با دسته بندی دستگاه ها بر اساس نوع و نحوه استفاده از آنها شروع کنید. به عنوان مثال، اقلام را به دسته های دندان، مراقبت از پوست، مسافرت، کمک های اولیه و لوازم آرایشی تقسیم کنید.

چند ایده برای مرتب کردن زیر سینک دستشویی

باکس‌های خود را برچسب بزنید

در حالی که وسایل به طور مرتب جلوی شما هستند وقت آن است که آن ها را در جعبه ها قرار دهید و برچسب های مناسب روی آن ها بزنید. این جعبه ها نه تنها فضای زیر سینک را مرتب نگه می دارند، بلکه از اقلام در برابر ریختن مایعات داخل آن نیز محافظت می کنند.

از قفسه های سازمان دهی عمودی استفاده کنید

قفسه های تقسیم کننده عمودی یک راه عالی برای سازماندهی زیر سینک شما هستند این قفسه‌ها دارای محفظه‌های متعددی هستند که به شما امکان می‌دهند همه چیز را از وسایل نظافتی گرفته تا حوله‌های کوچک ذخیره کنید.

شکل عمودی آنها جستجو و یافتن اشیا را آسان تر می کند و چیزهای شما را مرتب نگه می دارد نصب این قفسه ها به آسانی جابجایی آن ها است و یک سیستم ذخیره سازی عالی در زیر سینک ایجاد می کند.

از قفسه های سازمان دهی عمودی استفاده کنید

کشوها را مرتب کنید

اگر زیر سینک حمام خود کشو دارید می توانید فضای زیر آن را بهینه کنید. یا خودتان می توانید برای فضای زیر سینک کشو درست کنید و آن را مرتب کنید.

کشو نه تنها به نظم بخشیدن به حمام شما کمک می کند، بلکه وسایل شما را از دید دور نگه می دارد و ظاهری مرتب به این فضا می بخشد. از جداکننده های کشو استفاده کنید و حوله ها و دستمال های اضافی را داخل آن قرار دهید.

بیشتر بخوانید: روش صحیح تمیز کردن توالت فرنگی

از سطل استفاده کنید

اگر فضایی برای کشو ندارید، سطل های پلاستیکی را تهیه کنید که به خوبی در این فضا قرار می گیرند. مواد پلاستیکی برای حمام و توالت بهتر است زیرا تمیز کردن آن راحت تر است.

از پشت درهای کابینت استفاده کنید

پشت درهای کابینت را فراموش نکنید پشت هر درب کابینت یک فضای عالی برای ذخیره سازی وجود دارد! برای وسایل کوچک، از قلاب استفاده کنید یا یک سازمان دهنده را به درب کابینت وصل کنید.

علاوه بر این می‌توانید از میله‌های بیرون‌کش برای آویزان کردن لوازم تمیز کردن یا سبدها و انداختن وسایل کوچکتر داخل آن استفاده کنید.

از پشت درهای کابینت استفاده کنید

قفسه بندی قابل تنظیم

اگر فضای بزرگتری زیر سینک دارید قفسه های قابل تنظیم را داخل آن قرار دهید. می‌توانید فضا را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید، چه بطری‌های بلندتر مواد شوینده یا ابزارهای بزرگ‌تر آرایش مو.

یک سطل زباله کوچک در داخل یا نزدیک آن قرار دهید

اگر فضای زیادی در داخل کابینت دارید، یک سطل زباله کوچک داخل کمد بگذارید. اگر فضای زیادی وجود ندارد، یک سطل زباله در نزدیکی آن قرار دهید. در نهایت اگر سینک شما کمد ندارد می توانید از این قفسه های کاربردی استفاده کنید و فضای آن را مرتب کنید.

قفسه بندی قابل تنظیم

سخن پایانی:

آیا این نکات و ترفندهای سازماندهی زیر سینک را مفید و این صفحه را مفید یافتید؟ در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *