چگونه جای میخ روی دیوار را بپوشانیم؟

چگونه جای میخ روی دیوار را بپوشانیم؟

چگونه جای میخ روی دیوار را بپوشانیم؟ در حال حاضر راه های زیادی برای پوشاندن و پرکردن سوراخ های ناخن روی دیوار وجود دارد. البته می توانید به راحتی این کار را خودتان در خانه انجام دهید. اگر به خانه جدیدی نقل مکان می کنید و دیوار خانه پر از سوراخ های میخ است می توانید با پر کردن و پوشاندن این سوراخ ها ظاهر خانه خود را تغییر دهید. با ترفندهای ساده و جالبی که در این مطلب به آنها اشاره شده است، می توانید به راحتی لکه های میخ روی دیوار را بپوشانید.

چگونه جای میخ روی دیوار را بپوشانیم؟

چگونه جای میخ روی دیوار را بپوشانیم؟

همانطور که می دانید مهمترین قسمت فرآیند رنگ آمیزی ساختمان، آماده سازی دیوارها برای رنگ آمیزی است. یک قسمت از آماده سازی مربوط به برداشتن میخ ها و پرکردن سوراخ ها میخ روی دیوار است در واقع اکثر خانه های اجاره ای و قدیمی یک مشکل بسیار بزرگ دارند و آن سوراخ های روی دیوار و محل میخ هاست.

سوراخ روی دیوار حاصل کوبیدن میخ و نصب تابلوهای مختلف است جای میخ ها روی دیوار حالت زشتی را در دیوار خانه ایجاد می کند. اما به یاد داشته باشید که گذاشتن میخ و سوراخ روی دیوار کار چندان خوشایندی نیست.

از طرفی این سوراخ ها احساس ناخوشایندی ایجاد می کنند. برای ایجاد فضایی زیبا روی دیوار، بهتر است ابتدا سوراخ های باقی مانده روی دیوار را درست کنید. در مقاله زیر به ارائه راهکارهایی برای پرکردن جای میخ روی دیوار اشاره خواهیم کرد.

چگونه جای میخ روی دیوار را بپوشانیم؟

برخی از ساده ترین راه ها برای پوشاندن و پر کردن سوراخ های میخ روی دیوار به شرح زیر است:

1. ترکیبی از آب و جوش شیرین

مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به دست آید. غلظت ماده ایجاد شده باید به حدی باشد که حالت خمیری داشته باشد یعنی چیزی شبیه خمیر دندان. حالا مقداری از خمیر به دست آمده را بردارید و در سوراخ دیوار فشار دهید.

همچنین می توانید از یک سرنگ برای فشار دادن خمیر به دیوار استفاده کنید در نهایت سطح خمیر را با انگشت فشار دهید تا کاملا صاف شود خمیر اضافی را با یک پارچه مرطوب تمیز بردارید خمیر داخل سوراخ ظرف چند روز کاملا خشک می شود اما ظاهر آن نامناسب می شود که با ترمیم بهبود می یابد.

چگونه جای میخ روی دیوار را بپوشانیم؟

2. خمیر دندان

خمیر دندان یکی از رایج ترین و سریع ترین روش ها برای پوشاندن لکه های ناخن روی دیوار است. اگر هنگام استفاده از مته به طور تصادفی سوراخ بزرگی روی دیوار ایجاد کردید، می توانید این سوراخ ها را با کمک مقداری خمیر دندان سفید پر کنید.

پس از پر کردن سوراخ روی دیوار با خمیر دندان، باید آن را با انگشت خود فشار دهید سپس سطح آن را صاف کرده و خمیر دندان اضافی را از دیوار جدا کنید حالا با کمک یک پارچه تمیز مرطوب خمیر دندان اضافی را از روی دیوار تمیز کنید.

صبر کنید تا خمیر دندان خشک شود به یاد داشته باشید که 24 ساعت زمان کافی برای خشک شدن خمیر دندان است. البته امکان بیرون آمدن خمیر دندان از دیوار وجود دارد که کاملا طبیعی است. زیرا این روش موقتی است.

همچنین در حالت عادی سطح خمیردندان کمی کثیف می شود یا کثیف می شود و تغییر رنگ می دهد. به گونه ای که رنگ آن کرم مایل به زرد می شود. بنابراین به تعمیر دائمی تری نیاز خواهید داشت. می توانید از این روش به طور موقت استفاده کنید و سپس به دنبال روش های دائمی تر باشید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که خمیر دندان فقط برای دیوارهای سفید کار می کند. بنابراین استفاده از آن محدود است.

اگر رنگ دیوار شما متفاوت است خمیر دندان انتخاب مناسبی برای شما نیست. برای این کار می توانید مقداری خمیردندان را در ظرفی بریزید و با چند قطره رنگ خوراکی مخلوط کنید تا به رنگ دلخواه خود برسید. البته ساختن رنگی شبیه به رنگ دیوار کار ساده ای نیست.

چگونه جای میخ روی دیوار را بپوشانیم؟

3. صابون سفید

برای این کار یک صابون سفید و نرم انتخاب کنید سپس مقداری از آن را روی سوراخ دیوار بمالید. این کار را تا جایی تکرار کنید که سوراخ با صابون پر شود.

حالا صابون اضافی را با یک پارچه مرطوب تمیز پاک کنید. این روش کاملاً موقتی است. زیرا بعد از 24 ساعت حالت خود را از دست می دهد می توانید از همان طیف رنگی برای هر رنگ دیواری استفاده کنید.

4. بتونه

بتونه به عنوان دائمی ترین روش برای پوشاندن و پر کردن سوراخ های ناخن روی دیوار شناخته می شود ولی خیلی دردسر داره زیرا کاملا تخصصی است و باید توسط افراد متخصص انجام شود.

معمولاً از این روش برای پایه گذاری دیوار برای نقاشی استفاده می شود. به این ترتیب که با گچ کاری دیوار، سطح صافی برای آماده شدن برای رنگ آمیزی ایجاد می شود.

بتونه را با کمک یک کاردک تمیز برداشته و روی سوراخ دیوار قرار دهید حالا با انگشت خود آن را داخل سوراخ فشار دهید تا پر شود. سپس سطح آن را با کاردک صاف کنید. در نهایت اطراف سوراخ بتونه را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

البته اگر قصد رنگ آمیزی مجدد دیوار را دارید، نیازی به تمیزکاری نیست. سپس 24 ساعت صبر کنید تا کاملا خشک شود. حالا سطح را با سمباده صاف کنید. این روش بهترین راه برای پوشاندن نقطه ناخن روی دیوار است. اما نیاز به تخصص بالایی دارد.

بتونه

5. خمیر بازی کودکان

خمیر بازی یکی دیگر از روش های موقت برای پر کردن سوراخ های میخ روی دیوار است. برای این کار می توانید از خمیر دندانی که با رنگ دیوار شما همخوانی دارد استفاده کنید.

سپس مقدار کمی از آن را بردارید و با دست ماساژ دهید تا حالت خوبی پیدا کند. حالا آن را به سوراخ دیوار فشار دهید و اطراف سوراخ را با یک پارچه تمیز خشک تمیز کنید.

مزیت خمیر بازی نسبت به سایر روش های پرکردن سوراخ میخ این است که رنگ های متنوعی دارد. بنابراین می توانید طیف رنگی مورد نظر خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که خمیر بازی وقتی در معرض هوا قرار می گیرد سفت می شود.

بنابراین وقتی آن را داخل دیوار می گذارید در جای خود باقی می ماند بنابراین می توان گفت که این روش بادوام ترین روش ترمیم سوراخ روی دیوار است.

خمیر بازی کودکان

6. چسب سفید

روش دیگر برای پوشاندن و پر کردن سوراخ های میخ روی دیوار استفاده از چسب سفید است. این روش دائمی است و باید در انتخاب آن بسیار دقت کنید. توصیه می شود حتما چسب مخصوص تهیه کنید و از هیچ نوع چسبی استفاده نکنید.

فقط انتهای نازک چسب را در سوراخ دیوار قرار دهید و بسته را فشار دهید. حالا صبر کنید تا سوراخ با چسب پر شود. حالا با کمک یک کارت اعتباری قدیمی چسب اضافی را از روی دیوار جدا کنید. می توانید از ابزارهای حرفه ای مانند کاردک نیز استفاده کنید.

توصیه می شود به سرعت چسب اضافی روی دیوار را جدا کنید زیرا به سرعت خشک می شود در نهایت دیوار را با یک پارچه تمیز مرطوب تمیز کنید. همچنین می توانید این ترفند را با آب و جوش شیرین ترکیب کنید و رنگ های مختلفی ایجاد کنید.

مثلا برای رنگ زرد از رنگ خوراکی زرد استفاده کنید در نهایت خمیر زرد به دست آمده را با چسب آب بند ترکیب کنید تا یک ماده همگن ایجاد شود. در نهایت سوراخ ایجاد شده روی دیوار را پر کنید.

چسب سفید

سخن پایانی:

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد در پایان پیشنهاد می کنیم روش های پر کردن ترک های دیوار در خانه این مقاله را هم بخوانید و نظرات و یا پیشنهادت خودتان را برای ما در پایین همین پست به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *