اکسیدان یا کرم پروکسید

روش های رفع زردی وسایل برقی سفید در خانه

روش های رفع زردی وسایل برقی سفید در خانه : معمولا وسایل برقی سفید رنگ پس از مدتی استفاده کثیف می شوند و تغییر رنگ می دهند. در این مقاله با روش های رفع زردی وسایل برقی سفید آشنا می شوید.

اگر شما هم وسایل برقی سفید رنگی در خانه دارید که پس از مدتی استفاده زرد شده اند. با این مقاله همراه ما باشید تا با روش هایی برای رفع زردی وسایل برقی سفید و رفع این مشکل آشنا شوید.

روش های رفع زردی وسایل برقی سفید در خانه

روش های رفع زردی وسایل برقی سفید در خانه

وسایل برقی سفید معمولا بعد از مدتی استفاده کثیف و زرد می شوند با تغییر رنگ این لوازم ها زیبایی و درخشندگی آن ها از بین می رود و قطعا این موضوع برای هیچکس خوشایند نیست.

به این ترتیب با یادگیری روش های کم هزینه برای رفع زردی وسایل برقی سفید می توانید قبل از اینکه بخواهید آن را با وسایل جدید جایگزین کنید، این چالش را حل کنید.

علت زرد شدن وسایل برقی

قبل از ذکر روش های کم هزینه برای رفع زردی وسایل برقی سفید ابتدا در مورد علت این وضعیت صحبت خواهیم کرد. به طور کلی بخشی از ماهیت وسایل برقی سفید رنگ این است که بعد از مدتی زرد می شوند اما نگران نباشید اینطور نیست که بلافاصله بعد از چند سال تغییر رنگ دهند بلکه این روند به تدریج اتفاق می افتد.

به عنوان مثال ماشین لباسشویی مادربزرگ شما ممکن است پس از 20 سال زرد شده باشد تا کاملاً واضح باشد. نکته بعدی برخلاف تصور اینکه استفاده مداوم از وایتکس از زرد شدن تجهیزات جلوگیری می کند، باید گفت که نه تنها این کار انجام نمی شود بلکه تغییر رنگ این تجهیزات را نیز به مرور تسریع می کند.

روش های رفع زردی وسایل برقی سفید در خانه

البته استفاده محدود از وایتکس مشکلی ایجاد نمی کند اما استفاده زیاد از این شوینده باعث زرد شدن وسایل می شود. بهترین گزینه این است که وسایل برقی را در مدت زمان کوتاه مثلاً هر یک یا دو هفته یکبار با پارچه نبافته و آب تمیز کنید.

ممکن است فکر کنید که فقط زمانی نیاز به تمیز کردن وسایل دارید که پر از گرد و غبار باشند. در حالی که وسایل برقی نیز نیاز به تمیز کردن مداوم با استفاده از دستمال های غیر بافته دارند.

این نیز روند زرد شدن آنها را کاهش می دهد. برای نظافت بهترین گزینه آب و در نهایت یک قطره مواد شوینده است و سپس دستگاه برقی را تمیز و خشک کنید.

مراقب باشید کناره های برخی از وسایل برقی مانند ماشین ظرفشویی که دیده نمی شوند و رو به کابینت هستند را فراموش نکنید.

این قطعات ممکن است فراموش شوند زیرا در معرض دید نیستند و به دلیل تمیز نشدن تمایل به زرد شدن دارند. به این ترتیب هر از چند گاهی ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی را بیرون بکشید و کناره های آن را تمیز کنید.

تمیز کردن لوازم برقی زرد شده

برای رفع زردی وسایل برقی سفید رنگ می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

اسپری پاک کننده چند منظوره

یک اسپری پاک کننده چند منظوره که حاوی سفید کننده است و همچنین می تواند سطوح را ضد عفونی کند در رفع زردی وسایل برقی و همچنین سفید کننده لکه ها موثر است. مقداری از این محصول را روی پارچه یا اسفنج تمیز اسپری کنید و وسایل برقی را با آن تمیز کنید.

سپس با کمک یک پارچه مرطوب و تمیز دیگر آثار باقی مانده از اسپری را بردارید همچنین قبل از استفاده ابتدا برچسب روی محصول را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که مخصوص لوازم برقی است. با این ترفند هر هفته می توانید سطوح سفید وسایل برقی را تمیز کنید.

روش های رفع زردی وسایل برقی سفید در خانه

جوش شیرین

مقداری جوش شیرین را روی یک پارچه تمیز و مرطوب بریزید سپس آن را روی قسمت های زرد شده وسایل برقی بزنید.

برای گوشه های وسایل از مسواک با دندانه های نرم استفاده کنید و این قسمت ها را تمیز کنید. سپس برای شستشوی نهایی، دستمال مرطوب و تمیز را روی سطوح دستگاه برقی پاک کنید.

مخلوط از جوش شیرین و سرکه، سفید کننده و خمیر دندان

این چهار ماده به از بین بردن زردی وسایل برقی کمک می کند برای این کار جوش شیرین و سرکه را با هم ترکیب کنید تا خمیری به دست آید. سپس این خمیر را روی قسمت های زرد شده دستگاه بزنید و صبر کنید تا خشک شود. سپس مقدار کمی مایع سفید کننده را روی پارچه ریخته و روی سطح مورد نظر بزنید.

مراقب باشید بلافاصله پس از انجام این کار دستگاه را تمیز نکنید. 3-4 ساعت صبر کنید تا مواد اثر خود را روی سطوح بگذارند. سپس یک دستمال را خیس کنید و به آرامی مواد را تمیز کنید در مرحله آخر سطح مورد نظر را با خمیر دندان بپوشانید و پس از چند ساعت با دستمال مرطوب تمیز کنید.

اسپری پاک کننده چند منظوره

دستمال بدون بافت

دستمال بدون بافت و میکروفایبر در تمیز شدن سریع لوازم موثر هستند. هنگام تمیز کردن یخچال و وسایل برقی حتما از دستمال های نرم استفاده تا خط و خش روی این لوازم ایجاد نشود. سطوح این لوازم خیلی حساس بوده و ممکن است بعد از مدتی حتی دستمال سبب ایجاد خش و خط روی آن گردد.

محلول جوش شیرین و سفید کننده

در این روش 950 میلی لیتر آب گرم + 120 میلی لیتر سفید کننده و 59 میلی گرم جوش شیرین را در ظرفی بریزید. حتما دستکش بپوشید و سپس یک اسفنج تمیز را در این مایع فرو کنید و فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. سپس این محلول را روی سطوح وسایل برقی پخش کنید و 10 دقیقه صبر کنید.

سپس یک بار دیگر اسفنج تمیز و مرطوب را بردارید و روی سطوح بکشید ممکن است لازم باشد این روند را چندین بار تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید بعد از هر بار یک ربع صبر کنید و دوباره مراحل را انجام دهید.

محلول جوش شیرین و سفید کننده

اکسیدان یا کرم پروکسید

ابتدا تمام قسمت هایی از دستگاه الکتریکی که دارای نوشته هستند را با چسب بپوشانید تا پاک نشود. سپس با استفاده از یک برس نرم که دستگاه را خراش نمی دهد، کرم پراکسید را روی بدن و قسمت های زرد شده بزنید. در نظر داشته باشید که این مواد نباید خشک شوند بنابراین دستگاه را در یک کیسه فاقد منفذ قرار دهید.

سپس دستگاه الکتریکی را برای چند ساعت زیر نور خورشید قرار دهید و مطمئن شوید که تمام قسمت ها در معرض نور قرار دارند. بعد از 3-4 ساعت دستگاه را از کیسه خارج کرده و تمیز کنید. برای تاثیرگذاری بیشتر می توانید آن را در مقابل لامپ UV قرار دهید.

اکسیدان یا کرم پروکسید

سخن پایانی:

در پایان این مقاله از حمایت شما سپاسگزاریم. شما همچنین میتوانید با کلیک برروی روش های ساده تمیز کردن لوازم نقره در خانه این مقاله را هم بخوانید و نظرات و یا پیشنهادات خودتان را برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *