خواص پوست خشک داخل گردو که تا به حال نمی دانستید!

چطور گردو پوست کاغذی را از سوزنی تشخیص دهیم؟

چطور گردو پوست کاغذی را از سوزنی تشخیص دهیم؟ اگر تجربه خرید گردو با پوست را داشته باشید، احتمالاً نام گردو با پوست کاغذی یا سوزنی را شنیده اید. دانستن این دو مدل گردو به تصمیم بهتری برای خرید کمک می کند.

گردو کاغذی چیست و چگونه می توان آن را شناخت؟

گردو از نظر نوع پوست انواع مختلفی دارد اما به طور کلی می توان آنها را به دو دسته کلی پوست سوزنی و پوست کاغذی تقسیم کرد همانطور که از نام آن پیداست گردوی کاغذی نوعی گردو است که پوست آن نازک بوده و به راحتی شکسته می شود و هسته آن به راحتی جدا می شود.

برخلاف گردو سوزنی به دلیل اینکه پوست گردوی کاغذی از داخل تقریبا صاف است و شیار خاصی ندارد مغز این نوع گردو را می توان بدون له شدن و آسیب دیدن در دو یا حتی چهار لایه جدا کرد.

ضمناً به دلیل پوست نازک این نوع گردو فضای بیشتری برای مغز گردو باقی می ماند و در نتیجه مغز گردوی کاغذی معمولاً بزرگتر می شود.

به همین دلیل است که با وجود اینکه گردوی سوزنی از گردوی کاغذی چرب تر و خوشمزه تر است، گردو کاغذی طرفداران بیشتری دارد.

چطور گردو پوست کاغذی را از سوزنی تشخیص دهیم؟

گردو کاغذی چیست؟

یک نکته منفی در مورد گردو کاغذی این است که احتمال آسیب دیدن این مدل از گردو زیاد است. درصد زیادی از گردوهای پوست کاغذی به دلیل پوست نازکی که دارند ممکن است قبل از برداشت و زمانی که روی درخت هستند به غذای پرندگانی مانند کلاغ تبدیل شوند و دیگر قابل استفاده نباشند به همین دلیل معمولاً این مدل گردو در مقایسه با سایر گردوها کمی کمیاب است.

با توجه به اینکه گردو با پوست کاغذی هم کمیابتر است و هم علاقه مندان بیشتری نسبت به انواع دیگر گردو با پوست دارد، معمولا قیمت این نوع گردو نسبت به سایر گردوها گرانتر است.

معمولا گردو با پوست کاغذی از نظر نوع پوست انواع مختلفی دارد; برخی از آنها پوست نازک تری دارند و برخی پوست ضخیم تری دارند و در نتیجه راحتی شکستن پوست همه آنها یکسان نیست; به طور کلی می گویند گردو پوست کاغذی است که اگر آن را بین انگشت شست و سبابه قرار دهید و فشار دهید به راحتی می شکند یا حداقل ترک می خورد.

بیشتر بخوانید: آیا گردو فشار خون را افزایش می دهد؟ علت فشار خون بالا

چطور گردو پوست کاغذی را از سوزنی تشخیص دهیم؟

خواص پوست خشک داخل گردو که تا به حال نمی دانستید!

خوردن پوست خشک داخل گردو به کاهش قند خون در افراد دیابتی یا افرادی که در مرز دیابت هستند کمک زیادی می کند.
توجه داشته باشید که اکثر گردوهای کاغذی ایرانی نسبت به نمونه های خارجی پوست ضخیم تری دارند و ممکن است با فشار دست به راحتی نشکنند در مورد این مدل از گردو بهترین راه برای تشخیص پوست کاغذی گردو شکستن آن است.

اگر بعد از ترک خوردن گردو مغز گردو به راحتی و بدون له شدن از پوست جدا شود می توان نتیجه گرفت که گردو از نوع پوسته کاغذی است.

بیشتر بخوانید: آیا شرایط مساعد برای نگهداری آجیل را میدانید؟

خواص پوست خشک داخل گردو که تا به حال نمی دانستید!

تشخیص پوست گردو

متاسفانه امروزه برخی از سودجویان به دلیل اینکه گردو پوست کاغذی طرفداران بیشتری دارد، گردو سوزنی را با این گردو ترکیب می‌کنند و آن را به اسم گردو پوست کاغذی و با قیمت بالا به مردم می‌فروشند و یا برخی از آن‌ها گردو پوست کاغذی خارجی را به عنوان گردو ایرانی معرفی می‌کنند و باز هم آن را با قیمت بالا به افراد می‌فروشند. در چنین شرایطی بهترین راه‌حل خرید از مکان‌های معتبر و ثابت شده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *