آیا علت اصلی رنگ نگرفتن مو را میدانید؟

آیا علت اصلی رنگ نگرفتن مو را میدانید؟

آیا علت اصلی رنگ نگرفتن مو را میدانید؟  آیا موهای شما رنگ نمی گیرد؟ آیا از محو شدن آن خسته شده اید؟ این می تواند نشانه این باشد که موهای شما آسیب دیده است و هنوز برای رنگ کردن آماده نیست. ما می‌دانیم که موهای شما می‌تواند بخش بزرگی از هویت شما باشد بنابراین یک راهنمای ساده برای کمک به شما در یادگیری اینکه چرا موهایتان رنگ نمی‌گیرند، چگونه به ماندگاری رنگ کمک کنید و راه‌هایی برای ترمیم هر گونه آسیب‌دیدگی را گردآوری کرده‌ایم. به خواندن تمام نکات و ترفندها در مورد اصلاح موهایی که دیگر رنگی ندارند، ادامه دهید.

موهای شما موخوره زیاد دارد

موخوره نحوه جذب و حفظ رطوبت مو را تعیین می کند. سه سطح تخلخل وجود دارد: کم، متوسط ​​و زیاد. اگر موهایی با متخلخل متوسط ​​یا زیاد دارید، موهای شما در حفظ رطوبت دچار مشکل می شوند که به نوبه خود باعث می شود رنگ مو سریعتر محو شود نمی تواند رنگ را جذب کند.

اگر موهای شما همیشه خشک است ممکن است به دلیل موخوره بودن آن باشد. سعی کنید روغن‌های مو ، ماسک وموی بیشتری را به برنامه مراقبت از موی خود اضافه کنید.

آیا علت اصلی رنگ نگرفتن مو را میدانید؟

آیا علت اصلی رنگ نگرفتن مو را میدانید؟

موهای شما آسیب دیده است

موهای شکننده، شکافته و خشک مانند موهای سالم رنگ مو را نمی گیرند. اگر موهای شما آسیب دیده باشد مواد شیمیایی رنگ به شکل متفاوتی به کوتیکول های مو نفوذ می کند و ممکن است رنگ لکه دار یا محو شود.

قبل از رنگ کردن موهای خود را آماده کنید تا مطمئن شوید که تمام تارهای شما تا آنجا که می توانند سالم هستند! یک شب قبل از رنگ آمیزی ماسک مو انجام دهید یا یک نرم کننده عمیق را به برنامه مراقبت روزانه موهای خود اضافه کنید.

با صاف کردن یک قسمت از مو بین انگشتان خود بررسی کنید که آیا موهای شما بیش از حد آسیب دیده است که نمی تواند رنگ شود. یک قطره آب به موها اضافه کنید و شمارش کنید که چقدر طول می کشد تا از بین بروند. اگر موهای شما در کمتر از 10 ثانیه آب را جذب می کند، موهای شما قبل از رنگ کردن به کمی محبت بیشتری نیاز دارد.

آیا علت اصلی رنگ نگرفتن مو را میدانید؟

 موهای طبیعی شما خیلی تیره است

هنگام رنگ کردن موهای تیره از رنگ های زرد، صورتی و نارنجی دوری کنید. این رنگ ها ممکن است روی جعبه پر جنب و جوش به نظر برسند، اما به طور کامل در موهای شما ناپدید می شوند یا نتیجه ای برنجی برای شما ایجاد می کنند. وقتی شک دارید به سالن بروید! یک آرایشگر حرفه ای می تواند به شما کمک کند تا رنگ و تنی را که درست است به دست آورید.

رنگ را به اندازه کافی طولانی نگذاشتید

مواد شیمیایی موجود در رنگ باید فعال شوند تا عمل کنند اگر موهای خود را در خانه رنگ می کنید مطمئن شوید که دستورالعمل های محصول را به دقت دنبال می کنید سعی کنید یک تایمر تنظیم کنید تا بتوانید به رنگ زمان کافی بدهید تا به کوتیکول موهای شما نفوذ کند اما موهایتان را سرخ نکنید. 

برای یک رنگ معمولا رنگ را برای 30 تا 35 دقیقه باقی می گذارید.

قبل از رنگ کردن قسمت های بزرگ موهای خود، یک آزمایش رشته انجام دهید. این به شما نشان می دهد که رنگ چگونه به نظر می رسد و زمان تقریبی رنگ را به شما می دهد. 

از رنگ کافی استفاده نکردید

هنگامی که موهای خود را با رنگ  می کنید باید مطمئن شوید که تک تک تارها آغشته به مواد شده اند استفاده نکردن از رنگ به اندازه کافی می تواند منجر به رنگ پریده یا رنگ پریده شود. بنابراین از بسته بندی آن رنگ نترسید! آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که وقتی رنگ آنطور که می‌خواهید ظاهر نشد دوباره کل فرآیند را طی کنید.

اگر موهای خود را دکلره می کنید از انتهای آن شروع کنید و به سمت بالا حرکت کنید و از برس های نازکی استفاده کنید که هر تار را کاملاً بپوشاند. شما موهایتان را خیلی مکرر می شویید.

آیا علت اصلی رنگ نگرفتن مو را میدانید؟

شما موهایتان را خیلی مکرر می شویید

چه از رنگ نیمه دائمی یا دائمی استفاده کنید هر شامپو در حمام می تواند منجر به محو شدن یا کمرنگ تر شدن رنگ شود. وقتی موهای خود را رنگ می کنید در واقع کوتیکول مو یا سلول های کراتینه مو را رنگ می کنید اگرچه رنگ‌های دائمی عمیقاً به کوتیکول نفوذ می‌کنند اما سلول‌ها همچنان با گذشت زمان از بین می‌روند و باعث می‌شوند رنگ تازه شما کمرنگ شود.  اگر می خواهید آن رنگ تا حد ممکن ماندگاری داشته باشد، سعی کنید موهای خود را کمتر بشویید.

هر چند وقت یکبار موهای خود را بشویید.

شستن هر روز موهایتان می تواند رنگ و روغن طبیعی موهایتان را از بین ببرد و این به نوبه خود تمام کارهای سخت رنگ کردن را از بین می برد ببینید چه مدت می توانید بین شستشوها باشید با شستن یک روز در میان شروع کنید و سپس به تدریج شروع کنید به فاصله زمانی بیشتری بین شستشوها. 

موهای شما ممکن است در هفته های اول سم زدایی موهایتان به سرعت چرب شوند اما نگران نباشید! چند شامپوی خشک می‌تواند راه زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد.

موهای خود را با آب خنک بشویید

آب داغ می تواند به اندازه استفاده از ابزارهای حرارتی برای موهای رنگ شده شما مضر باشد هنگامی که موهای خود را با آب داغ می شویید کوتیکول های مو باز می شوند و باعث از بین رفتن رنگ می شوند. با شستن با آب گرم و سپس شستشو با آب خنک به تدریج راه خود را به سمت آب خنک تر آسان کنید به زودی می توانید موهای خود را در دمای سردتر بشویید تا آن رنگ را تازه نگه دارید! 

آیا علت اصلی رنگ نگرفتن مو را میدانید؟

محصولات مو را عوض کنید

شما می خواهید از محصولاتی استفاده کنید که به موهای رنگ شده شما کمک کند، نه اینکه بیشتر به آنها آسیب برساند. شامپوهای شفاف کننده و محصولات حاوی الکل می توانند موهای شما را خشک کرده و باعث از بین رفتن رنگ شوند. در عوض از محصولات طبیعی با حداقل مواد تشکیل دهنده استفاده کنید که نوع موهای شما را تغذیه می کند و رنگ جدید شما را زنده می کند. به دنبال محصولاتی باشید که سولفات و الکل ندارند.

تا حد امکان از وسایل گرمایشی کمتر استفاده کنید

ابزارهای حرارتی می توانند موهای شما را بشکنند آسیب ببینند و کم رنگ شوند. امروزه صدها روش زیبا برای حالت دادن به موهایتان بدون گرما وجود دارد پس چرا برای سلامت موهایتان آزمایش نکنید؟ استراحت از گرما می تواند به ترمیم موهای شما و ماندگاری رنگ شما کمک کند.

آیا علت اصلی رنگ نگرفتن مو را میدانید؟

اگر به سشوار نیاز دارید از کمترین درجه حرارت استفاده کنید

از موهای خود در برابر نور خورشید محافظت کنید

آیا می دانستید که موهای شما نیز مانند پوست شما می توانند در برابر نور خورشید بسوزند؟ اشعه های UVA و UVB می توانند به کوتیکول های مو آسیب برسانند و موهای شما را خشک و شکننده کنند. بنابراین، دفعه بعد که در یک روز آفتابی به ساحل می‌روید یا بیرون می‌نشینید، یک روسری دور سرتان بپیچید، کلاه بپوشید یا خود را با یک چتر بپوشانید. این به ماندگاری رنگ مو و حفظ سلامت موهای شما کمک می کند.

اگر به سشوار نیاز دارید از کمترین درجه حرارت استفاده کنید

هنگام شنا در استخرهای کلردار موهای خود را خشک نگه دارید.

کلر یک ماده شیمیایی سخت است که می تواند رنگ موهای شما را از بین ببرد و باعث آسیب بیشتر شود. موهای شما بسیار جاذب هستند و در لحظه شیرجه مواد شیمیایی را می مکند. دوری از استخرهای کلردار پس از رنگ کردن موهایتان می تواند به ماندگاری بیشتر رنگ و شاداب ماندن موهای شما کمک کند.
سعی کنید قبل از شیرجه موهای خود را با آب تمیز خیس کنید.  اگر در یک استخر کلردار شنا می کنید موهای خود را به صورت کش ببندید تا خشک شوند کلاه شنا بپوشید یا وقتی از استخر بیرون آمدید بلافاصله آن را با آب تمیز بشویید.

هنگام شنا در استخرهای کلردار موهای خود را خشک نگه دارید.

راه های ترمیم موهای آسیب دیده

هفته ای دو بار از ماسک مو استفاده کنید

ماسک مو یک راه عالی برای نرم کردن، صاف کردن و ترمیم موهای آسیب دیده هستند اگر با خشکی و موخوره دست و پنجه نرم می‌کنید استفاده از ماسک مو می‌تواند به بازگرداندن رطوبت و درخشش به موهای زیبای شما کمک کند  ناگفته نماند که ۱۰ دقیقه‌ای که طول می‌کشد. اجازه دهید ماسک مو حدود 10 دقیقه روی پوست بماند با آب سرد بشویید و شما موهای تازه احیا شده و تغذیه شده ای دارید.

راه های ترمیم موهای آسیب دیده

از رنگ موی غنی از رطوبت استفاده کنید

اگر موهای خود را در خانه رنگ می کنید انتخاب رنگ غنی از مواد مغذی سالم می تواند به ترمیم موها در حین رنگ کردن کمک کند اگر به طور مرتب موهای خود را رنگ می کنید و می خواهید احتمال آسیب بیشتر را کاهش دهید این گزینه عالی است. 

موهایتان را فقط زمانی که خشک هستند برس بزنید

موهای شما وقتی خیس هستند آسیب پذیرترین هستند برس زدن موهای خیس می تواند منجر به دوشاخه شدن و شکستن موها شود بنابراین هنگام بیرون آمدن از حمام از شانه استفاده کنید. 

راه های ترمیم موهای آسیب دیده

روی یک برس خوب سرمایه گذاری کنید.

شکستگی یکی از شدیدترین انواع آسیب مو است. هیچ راهی برای ترمیم تارهای مو شکسته وجود ندارد جز کوتاه کردن  اما راهی برای جلوگیری از آنها وجود دارد. یک برس با موهای نرم صاف و با فاصله انتخاب کنید. از برس هایی که دارای توپ های پلاستیکی در انتهای موهایشان هستند دوری کنید.

سعی کنید موهایتان را زیاد برس نزنید.

برس زدن بیش از حد می تواند باعث ریزش و آسیب بیشتر شود! اگر موهای آسیب دیده یا رنگ شده دارید رها کردن آن بهترین کاری است که می توانید برای بهبود آن انجام دهید. بنابراین قبل از اینکه بیهوده دست برس خود را بردارید. وقتی موهایتان را برس می زنید از پایین شروع کنید و به سمت بالا حرکت کنید.

راه های ترمیم موهای آسیب دیده

همیشه از محافظ حرارتی استفاده کنید.

هنگام استفاده از گرما همیشه از اسپری یا روغن محافظ حرارتی برای قفل کردن رطوبت و محافظت در برابر آسیب استفاده کنید. اکنون آسیب و گرما دست به دست هم داده اند. هیچ راهی برای جلوگیری از آسیب به طور کلی در مورد ابزارهای حرارتی وجود ندارد اما می توانید با محافظ های حرارتی و سرم ها به کاهش آسیب کمک کنید.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *