ایده های جذاب برای بچه ها با استفاده از خمیر نمک

ایده های جذاب برای بچه ها با استفاده از خمیر نمک

ایده های جذاب برای بچه ها با استفاده از خمیر نمک : کشف کنید که چگونه با استفاده از خمیر نمکی ساده و رنگ کاردستی رنگارنگ برای بچه ها درست کنید. یک ایده کاردستی سرگرم کننده و آسان! مهارت های مورد نیاز: ندارد. بچه ها در هر سنی می توانند خمیر را مخلوط کنند و بقیه کار نقاشی و چسباندن است.

استفاده از خمیر نمک

این کاردستی برای کودکان عالی است و چیزی بیش از یک خروجی یا یک کسالت را ارائه می دهد این فرصتی است برای تبدیل یک بعدازظهر بارانی به پر جنب و جوش از خلاقیت و سرگرمی در حالی که چیزی واقعا پوشیدنی می سازد. خمیر نمک ممکن است ابتدایی به نظر برسد اما از آنچه می توانید با این مواد همه کاره بسازید شگفت زده خواهید شد.

ایده های جذاب برای بچه ها با استفاده از خمیر نمک

با کمی تخیل و راهنمایی شما خمیر به جواهرات شیک و شخصی تبدیل می شود. دستور غذا ساده است: آرد، نمک و آب، مخلوط شده به خمیری که بچه های شما می توانند آن را ورز دهند، شکل دهند و سفارشی کنند.

و وقتی نوبت به تزیین می رسد آسمان محدودیت دارد! به فرزندانتان اجازه دهید هنرمندان درونی خود را در حالی که طرح های خود را روی شکل های خمیر پخته شده نقاشی می کنند، رها کنند. آنها را تشویق کنید تا قبل از پخت رنگ‌ها را آزمایش کنند، جزئیات اضافه کنند یا حتی بافت‌های کوچکی را در آثارشان جاسازی کنند.

آن‌ها می‌توانند از انتهای یک قلم مو برای ایجاد نقطه‌ها یا لایه‌بندی شکل‌های مختلف برای ساختن چیزی واقعاً منحصربه‌فرد استفاده کنند. این سنجاق‌ها  را انتخاب کنند مطمئناً برای زیبا کردن کوله‌پشتی یا افزودن یک حس خانگی به لباس‌ها بسیار جذاب خواهند بود.

ایده های جذاب برای بچه ها با استفاده از خمیر نمک

این لوازم را جمع آوری کنید

چنگال
رنگ اکریلیک (هر رنگی)
پشت سنجاق
چسب کاردستی
قلم موی رنگ آمیزی
ورق 
وردنه

نکات و ایده هایی برای این کاردستی

از تمبرهای کوکی یا اقلامی از اطراف خانه خود با بافت استفاده کنید (اسباب بازی ها یا پلاستیکی عالی کار می کنند!) تا قبل از پختن روی خمیر الگوهایی ایجاد کنید.

باور نخواهید کرد که با خمیر نمک چه چیزی درست کنید: جواهرات ، زیور آلات، ظروف و موارد دیگر. کار با آن آسان است زیرا احتمالاً مواد اولیه در خانه شما موجود است.

همچنین می توانید 20 تا 30 قطره اسانس را به خمیر نمکی خود اضافه کنید تا عطر و بوی آرامش بخشی به پین ​​های خود بدهید. روغن های اسطوخودوس، چوب صندل و مریم گلی برای این منظور عالی هستند.

ایده های جذاب برای بچه ها با استفاده از خمیر نمک

دستورالعمل ها

کاسه را روی سطح کار خود قرار دهید آرد و نمک را به کاسه اضافه کنید و با چنگال مخلوط کنید. آب را اضافه کنید و هم بزنید.آرد و نمک را با هم مخلوط کنید سپس آب را اضافه کنید.

ایده های جذاب برای بچه ها با استفاده از خمیر نمک

به هم زدن ادامه دهید و در نهایت مخلوط به اندازه ای سفت می شود که بتوانید با دست شروع به ورز دادن کنید اگر متوجه شدید خمیر خیلی خشک است کمی آب اضافه کنید. اگر خیلی خیس است فقط آرد بیشتری اضافه کنید. مخلوط را با دستان خود ورز دهید.

ایده های جذاب برای بچه ها با استفاده از خمیر نمک

ورز دهید تا کاملا یکدست شود و سپس خمیر را روی سطح کار خود با وردنه باز کنید. خمیر را روی سطح کار خود باز کنید.

ایده های جذاب برای بچه ها با استفاده از خمیر نمک

با کاتر کوکی شکل هایی را که می خواهید برش دهید. شما همچنین می توانید از وسایل اطراف خانه استفاده کنید (مثلاً درب بطری شکل گرد کوچکی ایجاد می کند) با خیال راحت آنها را نیز روی هم قرار دهید. شکل ها را با کاتر کوکی از خمیر ببرید.

کاتر

شکل های خمیر را روی یک صفحه بیسکویت قرار دهید و به مدت 2 تا 3 ساعت در فر با دمای 250 درجه قرار دهید. بسته به فر شما ممکن است بیشتر طول بکشد.

هر 30 دقیقه یکبار بررسی کنید تا تمام شود و بگذارید کاملا خنک شود.خمیر نمک را بپزید
از رنگ های اکریلیک برای رنگ آمیزی پین های خود در طرح های دلخواه استفاده کنید.

شکل های خمیر

شکل های خمیر

به دلخواه با انتهای یک قلم مو نقطه اضافه کنید. انتهای یک قلم مو کوچک را به رنگ آغشته کنید، مستقیماً روی سطح را فشار دهید و به سمت بالا بکشید تا یک نقطه ایجاد کنید. بگذارید خشک شود. 

شکل های خمیر

شکل ها را برگردانید و پشت سنجاق را با چسب کاردستی به آنها اضافه کنید. قبل از پوشیدن یا هدیه دادن بگذارید کاملا خشک شود.پشت پین ها را وصل کنید.

شکل های خمیر

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما همچنین میتوانید با کلیک برروی آموزش ساخت ظروف خمیری به شکل برگ انجیری این مقاله را هم بخوانید و نظرات و یا پیشنهادات خودتان را برای ما در پایین همین پست به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *