5 راه ساده برای مادران مجرد که زندگی بهتری داشته باشند!

5 راه ساده برای مادران مجرد که زندگی بهتری داشته باشند!

5 راه ساده برای مادران مجرد که زندگی بهتری داشته باشند! مادر عزیز از شما برای هر کاری که برای فرزندان، خانواده و جوامع خود انجام می دهید سپاسگزاریم. شما هر روز به رشد آینده ما به عنوان یک جامعه کمک می کنید. مادران تکیه گاه همه آنچه در مورد عشق، حمایت و رشد می دانیم هستند. مادرها فقط چارچوب خانواده نیستند آنها محورهای اصلی اقتصاد نیز هستند. امروز، من کمی وقت می گذارم تا به زیبایی مادران شاغل نگاه کنم !

مادران شاغل در جامعه ما عادی شده اند.بازگشت به سال 1965، مادران به طور متوسط ​​حدود 9 ساعت در هفته کار می کردند. در سال 2016، مادران حداقل 25 ساعت در هفته کار می کنند.

تقریبا70 درصد مادرانکودکان زیر 18 سال در نیروی کار شرکت می کنند و 70 درصد از این مادران تمام وقت کار می کنند. (ما 30 درصد دیگر مادران را نیز تصدیق می‌کنیم که قلعه‌ها را نگه می‌دارند تا بچه‌ها و جوامع ما را به نحو احسن اداره کنند!)

اگر مامان شاغلی هستی، آنقدر کلاه سرت می‌کنی که همه آنها سرت نمی‌شود! بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا به عنوان یک مادر شاغل “همه چیز را داشته باشید” و به موفقیت دست پیدا کنید؟ من اینجا هستم تا نکاتی را به شما ارائه دهم تا زندگی خود را آسان‌تر کنید و در عین حال آنطور که شایسته آن هستید جشن بگیرید!

1. خانه و محل کار را از هم جدا کنید.

خیلی راحت تر از آنچه هست به نظر می رسد و ما مطمئن هستیم که صدها بار آن را شنیده اید. اما توانایی حضور کامل در هر کجا که هستید، بخش جدایی ناپذیری برای کارکرد آن به عنوان یک مادر شاغل است. تحقیقات نشان می دهد که شما در واقع با جابجایی بین کارها، حتی کارهای ذهنی (مانند تلاش برای فکر کردن به بچه ها و پروژه های کاری به طور همزمان) زمان را از دست می دهید.

بهترین راه ایجاد این مانع برای به کارگیری دو (یا بیشتر) لیست انجام کار جداگانه است. اگر سر کار هستید و به چیزی فکر می کنید که باید در خانه انجام شود، آن را در فهرست کارهای خانه خود یادداشت کنید.

اگر می خواهید بخوابید و نمی توانید در مورد چیزی که باید در محل کار انجام دهید فکر نکنید، آن را در لیست “کار” خود بنویسید. این به شما این امکان را می‌دهد که فکر را تصدیق کنید و همچنان آن را “در بالای ذهن” نگه دارید، در حالی که ذهن خود را آزاد می‌کند تا بر روی کار مهمی که در دست دارید تمرکز کند.

5 راه ساده برای مادران مجرد که زندگی بهتری داشته باشند!

2. برای خود وقت بگذارید.

شما فقط سزاوار وقت “برای بقیه” نیستید  شما به آن نیاز دارید! صرف چند دقیقه در روز می تواند به شما کمک کند راه اندازی مجدد و شارژ مجدد کنید، بنابراین می توانید به آغوش خانواده خود بازگردید و با نشاط بیشتری کار کنید.

برای همه افراد به ویژه مادران شاغل که استرس دارند بسیار مهم است که زمانی را برای ورزش اختصاص دهند. حرکت دادن بدن شما به سالم ماندن و پرانرژی شما کمک می کند، که اثرات موجی مثبتی را در هر بخش از زندگی شما نشان می دهد.

سایر نکات مراقبت از خود برای مادران شاغل:

یک سرگرمی آرامش بخش را که دوست دارید پیدا کنید، مانند مدیتیشن، مطالعه، تماشای ستارگان – یا هر چیز دیگری!
داوطلب شوید. اگر با دوستان خود داوطلب شوید، امتیاز پاداش.
از یوگا در فضای باز لذت ببرید.
زیر آفتاب قدم بزنید
بخوابید و استراحت کنید.

در روزهای تعطیلات خود در محل کار نیز کوتاهی نکنید تعطیلات حتی یک اقامت در واقع می تواند سلامت جسمی و روانی شما را بهبود بخشد. بنابراین نگران نباشید که مردم در روزهای تعطیل خود چه فکری می کنند. شما آن روزها را به دست آورده اید پس برای ذهن، بدن و روح خود مرخصی بگیرید.

3. دهکده خود را جمع آوری کنید.

در حال حاضر به همان اندازه که همیشه بوده است یک مفهوم واقعی است. چه در یک رابطه باشید یا یک مادر مجرد، همیشه افرادی هستند که می توانید دور خود جمع کنید تا به شما در تربیت فرزندانتان کمک کنند.

سیستم حمایتی خود را جمع آوری کنید که وقتی کار دیر می شود یا فرزندتان باید یک روز از مدرسه در خانه بماند می توانید به آن اعتماد کنید خانواده و دوستانی داشته باشید که می توانید با آنها تماس بگیرید تا بار مراقبت از کار و خانه را به یکباره کاهش دهید.

4. سازماندهی و سازماندهی.

چیزی درباره “آماده سازی غذا” شنیده اید؟ من در مورد “آماده سازی زندگی” هستم! هر چیزی که بتوانید از قبل سازماندهی و برنامه ریزی کنید به شما در صرفه جویی در وقت و سردرد در طول هفته کمک می کند. سازمان یکی از بهترین راه‌ها برای صرفه‌جویی در وقت در حواس‌پرتی‌های کوچکی است که در طول هفته وقت شما را می‌گیرد، به‌ویژه برای مادران شاغل.

بنابراین وعده‌های غذایی، لیست مواد غذایی، فهرست‌های انجام کار و حتی لباس‌هایتان را در ابتدای هفته برنامه‌ریزی کنید. این در واقع ذهن شما را آزاد می کند، بنابراین می توانید زمانی که در میان طوفان هستید، روی آنچه واقعاً مهم است (مانند کار و خانواده) تمرکز کنید.

آیا میدانید یک زن موفق باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

5. برای زمان حواس پرتی برنامه ریزی کنید.

ممکن است احساس کنید که همه چیز مانند یک تاری به نظر می رسد زیرا وقتی واقعاً به آن نگاه می کنید بخش زیادی از روز شما به خاطر پیمایش های بی فکر در رسانه های اجتماعی یا خیال پردازی گم می شود.

حتی ممکن است بخواهید در زمان “بی فکری” برنامه ریزی کنید. نیازی نیست رسانه های اجتماعی خود را به طور کامل منتشر کنید  زیرا در برخی موارد می تواند سرگرم کننده و سازنده باشد!

اما برنامه‌ریزی آن در برنامه‌تان در واقع تضمین می‌کند که از آن بی‌اهمیت یا به‌عنوان یک پرکننده زمان استفاده نمی‌کنید، و در بقیه روز خود را بیشتر مسئول می‌دانید، زیرا می‌دانید که یک زمان ۱۰ دقیقه‌ای برای بررسی وضعیت خود در نظر گرفته‌اید.

سخن پایانی:

از همه مادران شاغل در آنجا برای تمام کارهایی که برای خانواده، شرکت ها و جوامع خود انجام می دهید، تشکر می کنم. اینکه بگوییم تو مایه حیات جامعه و اقتصاد ما هستی!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *