10 مواردی که باید برای زندگی شادتر نادیده بگیرید!

10 موردی که باید برای زندگی شادتر نادیده بگیرید!

10 موردی که باید برای زندگی شادتر نادیده بگیرید! می گویند بی خیالی مایه آرامش است. گاهی بعضی از ما آنقدر همه چیز را جدی می گیریم که انگار می خواهیم بار تمام دنیا را به دوش بکشیم. اما در نهایت به جای ساختن دنیایی بهتر، فقط اضطراب و نگرانی را خریدیم! اگر می خواهید آرامش داشته باشید و شاد باشید باید زندگی را ساده بگیرید.

10 مواردی که باید برای زندگی شادتر نادیده بگیرید!

بی خیال تمرین کنید و البته به بعضی چیزها فکر نکنید رهایی از نگرانی های ذهنی که کمکی به بهبود اوضاع و شرایط نمی کند، نقش مهمی در رهایی از استرس روانی دارد. با ما همراه باشید، در این مقاله به شما می گوییم که برای شادتر بودن به چه چیزهایی اهمیت نمی دهید.

1. آنچه دیگران فکر می کنند

فرقی نمی کند که دیوانه به‌چشم بیاید، کاری را که باید انجام دهید و “مردم چه می گویند؟” دور بیندازید و یاد بگیرید که به حرف مردم اهمیت ندهید این زندگی شماست، انتخاب های شما، تصمیم های شما.

مردم از قضاوت کردن و نظر دادن لذت می برند چرا باید اهمیت دهید؟ شما می دانید که هستید و چه می کنید. اگر دیگران فکر می کنند افکار و کلمات آنها هویت شما را مشخص می کند، بگذارید خودشان باشند.

اگر بیش از حد به آنچه دیگران فکر می کنند و می گویند اهمیت می دهید، باید برای آنها زندگی کنید، نه برای خودتان! و این افکار پایان یک زندگی شاد است!

10 مواردی که باید برای زندگی شادتر نادیده بگیرید!

2. اشتباهات گذشته

تمرکز بر اشتباهات گذشته شما را خوشحال نمی کند

هرکسی اشتباه می کند زندگی بدون اشتباه غیرممکن است پس به خودتان سخت نگیرید. بپذیرید که اشتباه کردن بخشی از طبیعت انسان است دوباره فرصت ها را از خود دریغ نکنید. یاد بگیرید که خودتان را ببخشید.

این مقاله را هم بخوانید» چگونه خودمان را دوست داشته باشیم؟

3. شکستن

کلمه “ترسناک” همیشه نباید شما را بترساند مقابله با شکست به نگرش شما بستگی دارد اگر شکست را نشانه بی کفایتی و نقص بدانید همیشه احساس بدبختی خواهید کرد.

معنای واقعی شکست، دست کشیدن از تلاش است اگر تسلیم نشوید شکست نخواهید خورد. شکست را به عنوان ابزاری برای یادگیری در نظر بگیرید. یک فرآیند آزمون و خطا. شکست دوست شماست، تا خودتان اجازه ندهید مشکل‌ساز نخواهد بود.

10 مواردی که باید برای زندگی شادتر نادیده بگیرید!

این مقاله را هم بخوانید» درس گرفتن از اشتباهات گذشته

4. وجود نداشتن و نداشته ها

انسان به طور طبیعی کمبود را نقص می داند، اما چنین اعتقادی به فراوانی ندارد; این مانعی بر سر سهل انگاری و ساده انگاری است ما با تمرکز بر چیزهایی که نداریم احساس کمبود می کنیم. پس این چه فایده ای دارد؟

خوب است در مورد چیزهای مثبت و چیزهایی که دارید فکر کنید چرا فکر کردن به چیزهایی که ندارید باید باعث رنج شما شود؟ این طرز فکر کمکی به بهره وری و کارایی شما نمی کند.

فهرستی از چیزهایی که در زندگی برای شما ارزشمند هستند تهیه کنید بعضی ها همیشه بیشتر از شما دارند و بعضی ها بیشتر از شما ندارند باور کن آنچه داری کافی است.

زندگی شاد

5.باید ها و شایدها

ما با فکر و خیال زیاد در مورد آینده خود را دیوانه می کنیم! هیچ کس از آینده خبر ندارد نگران چیزهایی نباشید که معلوم نیست اتفاق بیفتد.

به خود یادآوری کنید که این نوع اضطراب انرژی شما را هدر می دهد و شما را از اهدافتان منحرف می کند. خطرات را در نظر بگیرید؛ اگر اکنون می توانید اقدام کنید پس اقدام کنید. اگر نه روی چیز دیگری تمرکز کنید و نگرانی های خود را دور بریزید.

زندگی شاد

6. “وقتی…  انجام شد خوشحال خواهم شد”

وقتی باور دارید که خوشبختی شما به یک رویداد خاص بستگی دارد در انتظار آن رویداد، شادی را از خود دور می کنید لحظه های زندگی را هدر ندهید.

دم را غنیمت بشمارید و کمتر به این فکر کنید که چه چیزی در آینده شما را خوشحال می کند. تصمیم بگیرید که خوشحال باشید! مقصد مایه خوشبختی نیست، سفر و مسیر مهم است.

این مقاله را هم بخوانید» چگونه کودکی شاد داشته باشیم ؟ | راز تربیت فرزند

7. افسوس گذشته 

پشیمانی ما بخشی از زندگی ماست شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید اما می توانید از آن درس بگیرید. اگر از گذشته خود درس گرفته اید، اشتباه خود را تکرار نکنید و راه دیگری را امتحان کنید. بپذیرید که آنچه در گذشته از دست داده اید هزینه آزمون و خطا و آزمایش است. شاید بدون آنها به اینجا نمی رسید.

زندگی شاد

8. ترس از طرد شدن

بسیاری از ما آنقدر از طرد شدن و پذیرفته نشدن می ترسیم که هیچ تلاشی برای خارج شدن از دایره امن خود نمی کنیم. دلت را به دریا بزن و از ناراحتی و دل شکستگی نترس هر چه بیشتر از ترس خود فرار کنید ترس بزرگتر می شود.

شما باید بتوانید احساسات خود را بیان کنید و با عواقب آن مقابله کنید. اینگونه بر ترس از طرد شدن غلبه می کنید و نترس تر می شوید.

حتی اگر آنچه را که انتظار دارید به دست نیاورید به زودی متوجه خواهید شد که وضعیت آنطور که فکر می کردید بد نیست و می توانید از پس آن برآیید. پوست‌تان را کلف کنید، جسور باشید و زندگی را مانند یک ماجراجویی شگفت‌انگیز ببینید.

زندگی شاد

9. فشار جامعه

لاغر شو، زیبا باش، ثروتت را به رخ بکش تا عاشقت شوند.” چه بی معنی! اگر خودتان را همانطور که هستید بپذیرید و دوست داشته باشید دیگر نیازی به اثبات خود به دیگران ندارید.!

تحت تاثیر تصویر رسانه ای یک فرد موفق و دوست داشتنی قرار نگیرید. بیشتر این تصاویر توخالی هستند و فقط باعث می شوند فکر کنیم همه مردم باید کامل باشند.

همه ما از تماشای تصاویر افراد زیبا و بی عیب و نقص لذت می بریم، اما فراموش نکنید که اکثر این تصاویر روتوش شده و طبیعی نیستند. خودت را با تمام بدی ها و عیب هایت دوست بدار رهایی واقعی این است که خودمان را همانطور که هستیم بپذیریم.

زندگی شاد

10. به اندازه کافی خوب بودن

ما به سادگی معتقدیم که به اندازه کافی واجد شرایط نیستیم ما در دنیای رقابتی زندگی می کنیم خوب است که به دنبال رشد و توسعه باشید.

اما وقتی مدام به خود می گوییم که به اندازه کافی خوب نیستیم دیگر تاثیر مثبتی ندارد. این طرز فکر اصلا خوب نیست. معیارهای تعیین اندازه شایستگی چیست؟ کافی است از خود جایی که هستید و پیشرفت خود راضی باشید این مهم است.

سخن پایانی» 

ما دغدغه های بی مورد زیادی داریم و نگرانی های ذهنی غیر ضروری برای خود ایجاد می کنیم. به سرعت این 10 مورد را از لیست نگرانی های خود حذف کنید.

این باعث می شود کمی سبک تر، آرام تر و شادتر شوید.نظر شما چیست ایا نکات گفته شده کافی بود؟ اگر شما نظر و یا پیشنهادی دارید میتونید برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *