آموزش طرز تهیه فالوده شیرازی را به صورت مرحله به مرحله

آموزش طرز تهیه فالوده شیرازی را به صورت مرحله به مرحله

آموزش طرز تهیه فالوده شیرازی را به صورت مرحله به مرحله : فالوده شیرازی که معرف حضور شماست حتما بارها آن را امتحان کرده اید و طعم عالی آن را چه با بستنی زعفرانی سنتی و چه با آبلیمو یا شربت آلبالو چشیده اید. اما آیا میدانید این دسر خنک و خوشمزه را به راحتی می توانید در خانه درست کنید؟ با کاردستون همراه باشید تا آموزش طرز تهیه فالوده شیرازی را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

البته برای تهیه فالوده در منزل باید از قبل برنامه ریزی کرد زیرا شیره آن باید 5-4 ساعت در فریزر بماند. علاوه بر این باید رشته فالوده را از قبل آماده داشته باشید. این رشته ها را می توانید به راحتی از قنادی فروشی خریداری کنید. در ادامه طرز تهیه فالوده شیرازی خوش عطر و طعم را برای شما شرح می دهیم.

فالوده

مرحله اول:

ابتدا شکر و آب و گلاب را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت هم بزنید تا شکر حل شود. شربت نیازی به جوشیدن ندارد ولی شکر باید کاملا در آب حل شود. سپس اجازه دهید شربت کاملا خنک شود آن را در یک کاسه فلزی بریزید و به مدت 4-6 ساعت در فریزر قرار دهید تا بسته شود و یخ بزند.

فالوده

فالوده

بیشتر بخوانید: طرز تهیه شربت تخم شربتی + ویدیو

مرحله دوم:

رشته ها را از بسته بردارید و در آب جوش بریزید و بگذارید رشته ها به مدت 15 دقیقه با حرارت ملایم بپزند و نرم شوند رشته ها را پس از نرم شدن در صافی بریزید و با آب سرد بشویید و اجازه دهید آب اضافی آن خارج شود.

فالوده شیرازی

مرحله سوم:

شیره (مخلوط آب و شکر و گلاب) را بعد از مدت زمان ذکر شده از فریزر خارج کرده و با قاشق ریش ریش کرده و هم می زنیم (اگر یخ زده و خیلی سفت بود با وسیله ای بکوبید تا کمی نرم شود.

سپس رشته های آبکش شده را اضافه کنید و مواد را به آرامی مخلوط کنید تا رشته ها کم کم سرد و سفت شوند برای این کار بهتر است شربت پوره شده و رشته فالوده شیرازی را لایه لایه بریزید.

فالوده شیرازی

بیشتر بخوانید» طرز تهیه شربت لیمو در خانه + ویدیو

طرز تهیه بستنی با ژله میوه

در این مرحله می توانید فالوده را در ظرفی ریخته و با آبلیمو و بستنی و شربت آلبالو و … سرو کنید اما اگر می خواهید خنک شود نیم ساعت دیگر قبل از سرو در فریزر قرار دهید.

نکات کلیدی برای تهیه فالوده شیرازی:

– رشته مخصوص در بسته بندی های آماده در فروشگاه ها به فروش می رسد.

– شیره باید سرد و برفی باشد تا هنگام مخلوط کردن رشته سفت و خنک شود.

– برای داشتن رشته های خوب و ترد باید 15 دقیقه بجوشد تا پخته و نرم شوند.

– بهتر است هر بار به اندازه فالوده شیرازی تهیه شود. اما اگر بیشتر از نیازتان نیاز دارید، می توانید آن را در فریزر نگه دارید و نیم ساعت قبل از سرو در دمای محیط بگذارید.

– شکر شربت را کم نکنید زیرا در این صورت شربت کاملا یخ می زند و دیگر نمی توانید آن را اصلاح کنید در واقع شربت یخ زده باید شبیه یخ در بهشت ​​باشد.

– در روش سنتی تهیه فالوده از نشاسته به جای رشته استفاده می شود اما چون این روش نیاز به ابزار خاصی دارد رشته های آماده را جایگزین نشاسته کرده اند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *