روشی ساده برای گشاده شدن کفش های تنگ

روشی ساده برای گشاده شدن کفش های تنگ

روشی ساده برای گشاده شدن کفش های تنگ : برای همه ما پیش آمده که کفشی خریده ایم که برایمان تنگ است و پاهایمان را آزار می دهد. نه فقط برای مهمانی بلکه گاهی اوقات کفش هایی که به تازگی خریده اید و می خواهید برای اولین بار بپوشید تنگ هستند و پاهایتان را اذیت میکند. یک راه حل ساده برای این مشکل وجود دارد.

 کفش های تنگ

برای حل این مشکل به یک جفت جوراب ضخیم و یک سشوار نیاز دارید! جوراب بپوش اگر جوراب ها به اندازه کافی ضخیم نیستند، می توانید از چند جفت جوراب روی هم استفاده کنید.

حالا سعی کنید کفش ها را بپوشید سپس سشوار را روشن کرده و به قسمت های تنگ کفش نزدیک کنید. در عین حال پای خود را کمی داخل کفش حرکت دهید می توانید این کار را چندین بار تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

فقط یادتان باشد اگر کفش تان چرم است بعد از انجام این کار، کمی از کرم مخصوص روی کفش تان بزنید.

 کفش های تنگ

کفش های تنگ را گشاد کنید

1. کفش های خود را در خانه بپوشید:

این ساده ترین راه است اگر کفش‌هایتان خیلی تنگ نیست و می‌توانید آن‌ها را بپوشید زمانی که در خانه هستید آن‌ها را بپوشید و در خانه قدم بزنید تا کم‌کم با سایز پاهایتان هماهنگ شوید شاید چند روز طول بکشد اما یک روش کاملا طبیعی و عملا ارگانیک است!

2- جوراب های ضخیم بپوشید:

این روش فقط برای کفش های چرمی جواب می دهد چند جوراب گرم بپوشید و سپس کفش بپوشید تا با افزایش گرما و رطوبت قسمت های تنگ کفش سفت شود. در این مدت زمانی که پاهای شما در کفش است، پاهای خود را به مدت 20 تا 30 ثانیه به جلو و عقب خم کنید.

سپس جوراب های گرم و ضخیم خود را در بیاورید، دوباره کفش های خود را بپوشید و بگذارید خنک شوند. حالا باید کفش هایی با جوراب های معمولی بپوشید و این کار را تکرار کنید تا کفش هایتان کاملا گشاد شوند.

 کفش های تنگ

3- روش جوراب های رول شده را امتحان کنید:

چند جوراب جمع کنید و همه را حلقه حلقه کنید و مانند شکل زیر داخل کفش بگذارید و بگذارید یک شب بماند صبح تفاوت را احساس خواهید کرد.

4- کفش ها را با پلاستیک آب در فریزر قرار دهید:

یک کیسه زیپ دار بدون سوراخ را تا نیمه از آب پر کنید و آن را محکم ببندید و داخل هر کفش قرار دهید. این کار را طوری انجام دهید که داخل کفش کاملا پر شود.

سپس کفش ها را در فریزر بگذارید و اجازه دهید آب یخ بزند. وقتی آب یخ می زند منبسط می شود و کفش های شما را پهن تر می کند.

قبل از اینکه کفش ها را دوباره بپوشید آنها را به مدت 20 دقیقه در اتاق بگذارید تا کیسه‌ها را بتوانید بیرون آورید اگر کفش هنوز تنگ است، این روش را تکرار کنید. توصیه می شود برای کفش های گران قیمت از این روش استفاده نکنید.

روشی ساده برای گشاده شدن کفش های تنگ

5. داخل کفش را با روزنامه خیس پر کنید:

تعدادی روزنامه خیس را مچاله کرده و داخل کفش فشار دهید تا جایی که امکان دارد کفش را پر کنید اما مراقب باشید که کفش از حالت عادی خود خارج نشود.

اگر کفش کج به نظر می رسد روزنامه ها را بردارید و این کار را به گونه ای انجام دهید که شکل کفش حفظ شود. صبر کنید تا کفش ها و روزنامه ها خشک شوند، روزنامه ها را بیرون بیاورید و امتحان کنید.

توجه داشته باشید که در این روش می توانید از انجماد نیز برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده کنید. همچنین می توانید به جای روزنامه از جوراب مرطوب استفاده کنید.

 گشاده شدن کفش های تنگ

6. کفش را با جو پر کنید:

این یک ترفند قدیمی برای چکمه‌های گاوچران‌هاست. کفش یا چکمه خود را با دانه گندم یا هر دانه‌ی دیگری که با خیس شدن باد می‌کند، پر کنید.

دانه‌ها را درون پلاستیک بریزید و روی آن مقداری آب بریزید تا همه‌ی دانه‌ها خیس شوند. این دانه‌ها بعد از مدتی شروع به پف کردن می‌کنند و کفش را گشادتر خواهند کرد.

 گشاده شدن کفش های تنگ

7.- از اسپری الکل استفاده کنید:

یک بطری اسپری را با مخلوطی از نصف آب و نصف الکل پر کنید. داخل هر کفش را با این مایع اسپری کنید و کفش را به مدت 20 دقیقه روی پا بگذارید. همچنین می توانید مقداری الکل روی قسمت های تنگ کفش مالیده و بپوشید.

کار دیگری که می توان با الکل برای گشاد کردن کفش های تنگ انجام داد این است که یک جفت جوراب نخی را به الکل آغشته کرده و بپوشید. حالا کفش هایتان را بپوشید تا الکل خشک شود. در صورت لزوم این کار را چندین بار تکرار کنید.

8- از سیب زمینی استفاده کنید:

یک سیب زمینی را در کفش خود بگذارید و یک شب صبر کنید. مطمئن شوید که سیب زمینی ها به اندازه ای بزرگ هستند که کفش را کمی کشش دهید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *