آموزش دوخت جانونی زیبا و آسان

آموزش دوخت جانونی زیبا و آسان

آموزش دوخت جانونی زیبا و آسان : یکی از ایده های جالب برای داشتن حیوانی زیبا استفاده از کیسه پارچه ای برای قرار دادن نان در آن است که طرح های متنوعی دارد و می توانید با سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید با آموزش خیاطی حیوانات می توانید هر مدلی را که متناسب با ست سرویس آشپزخانه خود است بدوزید و استفاده کنید.

یکی از وسایل ضروری و ضروری در محیط آشپزخانه که جزئی از سرویس آشپزخانه محسوب می شود کیسه نان یا حیوان است که در طرح ها و مدل های مختلف موجود است و حتی می توانید به راحتی آن را در منزل با یک اگر مهارت دارید طراحی کنید بدوزید و از پارچه مورد علاقه خود استفاده کنید. در همین راستا سعی داریم در این مطلب خیاطی حیوانات را آموزش دهیم تا با روشی ساده به شما عزیزان آموزش دهیم.

آموزش دوخت جانونی زیبا و آسان

آموزش دوخت جانونی زیبا و آسان

به طور کلی می توان گفت برای حفظ و تازگی نان پس از خرید استفاده از حیوان ضروری است و لازم است این وسیله کاربردی در لیست خدمات آشپزخانه قرار گیرد. اما می توانید با یادگیری آموزش خیاطی حیوانات و مراحل آن به سادگی با کمی مهارت در خیاطی یک مدل زیبا را در خانه بدوزید و از آن استفاده کنید.

استفاده از پارچه برای دوخت حیوانات و داشتن کیسه پارچه ای به جای استفاده از نایلون های پلاستیکی قطعا ایده مفید و کاربردی است که با این عمل می توان ضمن جلوگیری از خشک شدن نان از مضرات قرار دادن نان در نایلون نیز جلوگیری کرد.

این کیف را می توان به جای یک بار و برای مدت طولانی چندین بار استفاده کرد زیرا در واقع کیف پارچه ای ماندگاری بالایی دارد و جایگزین مناسبی در این زمینه است.

مراحل دوخت جا نانی

بنابراین اگر شما هم جزو خانم هایی هستید که به هنر خیاطی علاقه دارید و یا در این زمینه مهارت دارید، می توانید این کیف را به راحتی در منزل طبق الگو و آشنایی با مراحل دوخت این کیف در هر طرحی برای خود بدوزید. و رنگی که در نظر می گیرید و استفاده کنید. در ادامه مراحل دوخت دو مدل کیسه نان را مرحله به مرحله برای شما عزیزان شرح داده ایم تا از آن بهره مند شوید.

وسایل مورد نیاز

✅ پارچه ضد آب
✅ پارچه نخی و حوله ای برای استفاده در قسمت آستر کیسه

مراحل دوخت جانونی

برای دوخت کیف پارچه ای باید 30 سانتی متر پارچه ضدآب را طبق الگوی مورد نظر برش دهید. البته به جای استفاده از پارچه ضد آب می توانید از پلاستیکی که به عنوان رومیزی استفاده می شود استفاده کنید.

عرض این پلاستیک با پارچه ضد آب باید حدود 140 سانتی متر باشد که باید از وسط تا شود تا دو طرف پارچه حدود 70 سانتی متر عرض داشته باشد.

ر

در مرحله بعدی آموزش دوخت حیوانی باید لبه های دو طرف پارچه را که روی هم قرار می گیرند به صورت دوخت ساده بدوزید. سپس آستر را طبق الگو برش دهید. البته نوع پارچه ای که برای آستر استفاده می کنید باید نخ یا به صورت حوله ای باشد.

سپس دو تکه پارچه برای قسمت رویی کیف به طول 30 سانتی متر و عرض 20 سانتی متر ببرید. این قسمت برای قرار دادن بند کیف به منظور بسته و باز کردن کیف در نظر گرفته شده است.

حالا یکی از پارچه های برش خورده را در قسمت بالای آستر و دیگری را در قسمت پایین آستر قرار دهید و پس از تا زدن، لبه های پارچه را بدوزید البته قسمت بالایی لبه های کناری برای قرار دادن بند کیف نباید 3 تا 4 سانتی متر دوخته شود.

آموزش دوخت جانونی زیبا و آسان

در آخر آستر را داخل پارچه پلاستیکی قرار دهید و سپس نوار بالایی آستر را روی پارچه بچرخانید و به کمک سنجاق ثابت نگه دارید و حدود یک سانتی متر به منظور زاپاس در نظر بگیرید و سپس بدوزید سپس بند کیسه ای را که از قبل آماده کرده بودید به کمک سنجاق سوراخ رد کنید اینجا کیسه نان شماست.

این مقاله را هم بخوانید: آموزش دوخت دستکش فر با نوار اریب 

آموزش دوخت جانونی زیبا و آسان

روش دوم بسیار ساده و راحت است و می توانید به راحتی آن را در منزل بدوزید و از آن استفاده کنید. در ادامه ابزار و مراحل دوخت این کیسه نان را آموزش داده ایم.

وسایل مورد نیاز

✅ پارچه رویه دو تکه مستطیلی شکل با ابعاد ۴۵ در ۱۰۰
✅ آستری پلاستیکی یا مدقال دو تکه مستطیلی شکل با ابعاد ۴۵ در ۱۰۰
✅ زیپ متری ۲ متر
✅ نوار اریب ۲ سانتی متر
✅ تکه دوزی و تزیینات به صورت اختیاری و دلخواه

در ابتدای کار در صورت تمایل می توانید تکه دوزی روی پارچه را شروع کنید برای انجام این کار، روش را تا کنید تا اندازه حیوان را به دست آورید و به این ترتیب محل گلدوزی را مشخص کنید.

مراحل دوخت جانونی

3 لایه آستر سطح و توری را مانند تصویر روی هم قرار دهید. توجه داشته باشید که قسمت آستری پارچه روکش و آستر به سمت داخل قرار گرفته اند. سپس قسمت میانی طول دلخواه مستطیل را علامت بزنید.

مراحل دوخت جانونیاین مقاله را هم بخوانید: آموزش دوخت پیشبند آشپزخانه | طرح های مختلف

قسمت انتهایی زیپ را بر روی نقطه وسط آستری بگذارید و به میزان فاصله نیم سانتی متر کوک بزنید.

مراحل دوخت جانونی

کل طول زیپ به این صورت باید کوک زده شود. به عبارتی دیگر می توان گفت زیپ به نیمه کیسه نان دوخته می شود. بعد از آن از طرف راست دولای کف کیسه تا طرف چپ را با دقت کامل زیر چرخ بدوزید. انتهای زیپ را به طرف داخل کیسه هدایت نمایید. اکنون زیپ را باز کنید و سمت دیگر زیپ را به نیمه دیگر کیسه دوخت بزنید.

مراحل دوخت جانونی

نوار اریب را دور تا دور کیسه بدوزید.

مراحل دوخت جانونیاین مقاله را هم بخوانید: آموزش ساخت کیف حوله ای ساحلی

تمام طول زیپ باید به این صورت دوخته شود به عبارت دیگر می توان گفت زیپ به نصف کیسه نان دوخته شده است. سپس ته کیف را از سمت راست به سمت چپ با دقت زیر چرخ بدوزید. انتهای زیپ را به داخل کیف هدایت کنید. حالا زیپ را باز کنید و طرف دیگر زیپ را به نیمه دیگر کیف دوخت بدوزید.

برای استفاده از این کیف در فضای باز دو دسته برای آن بدوزید و توجه داشته باشید که دسته ها باید از جلو دوخته شوند. این کار را زمانی باید انجام دهید که قطعه را گلدوزی کرده اید.

مراحل دوخت جانونی

سخن پایانی”

در این مطلب به دو روش ساده و آسان دوخت جانونی را به شما آموزش دادیم که امیدواریم مورد توجه و پسند شما واقع شده باشد و طبق این قسمت آموزش بتوانید در منزل یک کیسه نان زیبا برای خود بدوزید و از آن استفاده کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *