آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

  • توسط مریم
  • ۲۲ روز پیش
  • 0
آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی :کار با رزین آسان، سرگرم کننده و پر از امکانات است! این زیر لیوانی های رزینی یک پروژه مقدماتی عالی برای کاردستی با رزین هستند. می توانید انواع لوازم تزیینی سرگرم کننده و جالب را به رزین اضافه کنید تا آنها را در اپوکسی زیبا و شفاف محصور کنید. با این آموزش مرحله به مرحله در کاردستون همراه ما باشید: 

این زیر لیوانی‌ها حاوی تکه‌های طلا هستند، اما می‌توانید پولک، گل‌های خشک، زرق و برق، مهره‌ها را اضافه کنید – تقریباً هر چیزی که تصور کنید! کمی صبر و حوصله لازم است تا رزین را ببندید، اما وقتی این کار را انجام دادید، یک زیرلیوانی مدرن و جالب دارید که مردم فکر می‌کنند آنها را از یک بوتیک شیک گرفته‌اید.

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

آنچه نیاز دارید

چوب ها برای هم زدن
رزین
سخت کننده
فنجان های مخلوط کردن
قالب های زیر لیوانی سیلیکونی
برگ طلایی
دستکش لاتکس

جمع آوری مواد

همانطور که در حال جمع آوری مواد خود هستید، به دنبال یک کیت رزین باشید که با تمام ابزارها و مواردی که برای ساخت زیر لیوانی های رزینی خود نیاز دارید، همراه باشد. بسیاری از کیت‌های رزین هم رزین و هم سخت‌کننده دارند، که برای ایجاد زیر لیوانی رزینی خود باید آن‌ها را با هم مخلوط کنید.

کیت‌های دقیق‌تر اغلب با فنجان‌های اندازه‌گیری و مخلوط کردن، میله‌های همزن، خراش‌ها و موارد دیگر همراه هستند. اگر اولین بار است که با رزین کار می کنید، یکی از این کیت ها مقدمه خوبی برای ابزارها و تکنیک ها است.

همچنین به خاطر داشته باشید که باید قالب سیلیکونی را انتخاب کنید که برای ایجاد زیر لیوانی مناسب باشد. بسیاری از اشکال و سبک های مختلف برای انتخاب وجود دارد!

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

رزین و سخت کننده را اندازه گیری کنید

هنگامی که پروژه رزین خود را شروع می کنید، حتماً دستورالعمل های مربوط به رزین و هاردنر خود را بخوانید. اغلب، به شما دستور داده می‌شود که مقدار دقیقی از هر کدام را بریزید تا رزینی بسازید که شفاف است و به خوبی درمان می‌شود.

رزین و هاردنر شما باید دمای اتاق باشد. اگر آنها خیلی سرد یا خیلی گرم باشند، می تواند باعث ایجاد حباب یا بافت چسبناک و صمغی در هنگام سفت شدن شود. حتما قبل از ریختن آنها را به دمای اتاق برسانید.

قبل از شروع کار با مواد خود، دستکش های لاتکس بپوشید تا از پوست خود در برابر هر گونه واکنش نامطلوب محافظت کنید. مقدار مساوی رزین و هاردنر را در دو فنجان بریزید.

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

به آرامی هم بزنید

مجدداً، قبل از ادامه هر مرحله، دستورالعمل‌های مربوط به مواد خود را بررسی کنید. اغلب، شما می خواهید مخلوط رزین و سخت کننده را حدود 3 دقیقه هم بزنید. در حین هم زدن، سعی کنید این کار را به آرامی انجام دهید تا حداقل حباب هوا ایجاد شود.

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

نصف را بریزید

قبل از ریختن، مطمئن شوید که قالب سیلیکونی شما از هر گونه گرد و غبار یا زباله تمیز باشد. برای شروع، مخلوط را در قالب سیلیکونی خود بریزید تا نیمی از آن پر شود.

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

ورق طلا را اضافه کنید

وقتی قالب از مخلوط رزین تا نیمه پر شد، تکه های کوچک ورق طلا را با دقت جدا کنید و روی رزین بپاشید. تمام تلاش خود را بکنید تا تکه های طلا به طور یکنواخت در اطراف زیر لیوانی پخش شوند تا در همه قسمت ها کمی طلا وجود داشته باشد.

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

یک نیمه دیگر بریزید

مخلوط رزین باقیمانده را روی تکه های ورق طلا بریزید. به پر کردن قالب سیلیکونی ادامه دهید تا کاملاً کامل شود. در حین ریختن، سعی کنید مخلوط را مستقیماً روی تکه های ورق طلا بریزید. این به آن ها کمک می کند تا با سفت شدن رزین به مرکز آن فرو روند.

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

ورق طلا را به سمت پایین فشار دهید

اگر متوجه شدید که ورق طلای شما می خواهد به سمت بالا حرکت کند یا شناور شود، از چوب همزن خود استفاده کنید تا تک تک تکه های ورق طلا را به آرامی به داخل مخلوط فشار دهید. زمانی که وزنشان کم شد باید در جای خود بمانند.

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

اجازه درمان

زمان پخت کیت رزین خاص خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که اجازه می دهید رزین به درستی عمل کند. زمان درمان باید حداقل 24 ساعت باشد. وقتی زیر لیوانی خشک شد، می توانید آن را با دقت از قالب خارج کنید.

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

یک مجموعه کامل بسازید

زیر لیوانی های بیشتری برای تکمیل مجموعه خود بسازید! از همین تکنیک برای ایجاد زیر لیوانی های منطبق استفاده کنید – هر تعداد که دوست دارید درست کنید. پس از تکمیل، آنها را برای خود نگه دارید یا به عنوان یک هدیه دست ساز سرگرم کننده بدهید!

آموزش ساده ساخت زیر لیوانی رزینی

بیشتر بخوانید: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و بتوانید با این روش های ساده یک زیرلیوانی رزینی شیک بسازید. همچنین اگر از این مطلب خوشتان آمده پیشنهاد می کنیم بخوانید:انواع رزین کاری روی چوب تزیینی فوق العاده در خانه 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *