دمای مناسب برای فریزر در تابستان چه عددی باید باشد؟

دمای مناسب برای فریزر در تابستان چه عددی باید باشد؟

دمای مناسب برای فریزر در تابستان چه عددی باید باشد؟ پس از نصب یخچال در منزل و یا محل کار یخچال باید در دمای مناسب تنظیم شود. تنظیم دمای یخچال موضوع بسیار مهمی است. اگر از این موضوع اطلاعی ندارید ممکن است یخچال عملکرد مورد انتظار شما را نداشته باشد.

دمای مناسب برای فریزر در تابستان چه عددی باید باشد؟

مناسب ترین دمای فریزر

یخچال فریزر یکی از مهم ترین وسایل در هر آشپزخانه ای است برای اینکه یک یخچال فریزر کارایی لازم را داشته باشد باید به خوبی از آن مراقبت کرد. برای نگهداری از یخچال فریزر باید نکات مهمی را رعایت کنیم.

یخچال فریزر یکی از مهم ترین وسایل در هر آشپزخانه ای است برای اینکه یک یخچال فریزر کارایی لازم را داشته باشد باید به خوبی از آن مراقبت کرد.

فریزر وظیفه نگهداری مواد غذایی و نگهداری انواع گوشت و مرغ، سبزیجات و لبنیات را بر عهده دارد برای افزایش عمر فریزر باید به درجه و دمای مناسب آن توجه کرد و فضای داخل آن را خنک نگه داشت.

دماهای مختلفی برای نگهداری فریزر پیشنهاد می شود که با توجه به نوع و مدل آن متفاوت است. برای یافتن مناسب ترین دمای فریزر تشویق شوید.

دمای مناسب برای فریزر در تابستان چه عددی باید باشد؟

دمای ایده آل داخل فریزر

اکثر فریزرها معمولاً روی 32 درجه سانتیگراد تنظیم می شوند که همه فکر می کنند برای فریزر مشکلی ایجاد نمی کند و همه چیز در داخل آن تازه و سالم می ماند، اما این یک تصور اشتباه است دمای ایده آل برای فریزر صفر درجه فارنهایت است و هر چه دمای داخل فریزر سردتر باشد احتمال سالم و تازه بودن غذا بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید: 20 چیزی که هرگز نباید در یخچال قرار داد

آیا دمای سرد فریزر باعث از کار افتادن موتور می شود؟

به طور کلی فریزر زمانی می سوزد که هوای اضافی در آن وجود داشته باشد نه زمانی که خیلی سرد باشد. برای جلوگیری از سوختن فریزر، باید فریزر را چند بار از برق بکشید و مواد غذایی داخل آن را جدا کرده و تمیز کنید.

غذا معمولاً با بسته بندی پلاستیکی یا بسته های فریزر در فریزر قرار می گیرد. همین بسته ها و روکش ها هوا را از داخل خارج کرده و به فضای داخل فریزر منتقل می کنند.

برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است علاوه بر پوشاندن روی غذا، روی آن را از آلومینیوم نیز بپوشانید مراقب باشید فریزر را با مواد غذایی بیش از حد پر نکنید، زیرا این کار از گردش هوا در داخل فریزر جلوگیری می کند.

دمای مناسب برای فریزر در تابستان چه عددی باید باشد؟

چند نکته برای بهبود عملکرد فریزر

یخ فریزر را به طور منظم یخ زدایی کنید تا دستگاه بهتر کار کند. به هیچ وجه اجازه ندهید ذوب ها برای مدت طولانی در فریزر باقی بمانند.
هنگام قرار دادن غذای جدید در فریزر، سعی کنید تا جایی که ممکن است آن را در قسمت پشتی قرار دهید تا خود را مجبور به خوردن غذاهای قدیمی و قدیمی کنید.

دمای یخچال میکروارگانیسم های بیماری یا فاسد کننده را از بین نمی برد. با این حال ، دمای پایین ، رشد میکروارگانیسم های موجود در غذا را کند می کند.

چگونه دمای یخچال را تنظیم کنیم؟

تنظیمات دمای یخچال در مدل ها و برندهای مختلف کمی متفاوت است. مثلا در یخچال های قدیمی که دما ترموستاتی و چرخشی است و دمای یخچال را فقط ترموستات تعیین می کند با مدل های ساید بای ساید نسل جدید یخچال که به صورت دیجیتالی تنظیم می شوند متفاوت است.

دمای یخچال

دمای مناسب یخچال در تابستان

✅ در تابستان که هوا گرم است دمای یخچال باید نزدیک به صفر باشد. دوستان توجه داشته باشید یخچال هایی که دمای چرخش دارند بیشتر باشد نه کمتر.
✅ اما در یخچال هایی که دما به صورت دیجیتال تنظیم می شود، دما باید نزدیک به صفر و زیر صفر باشد.

✅ بهترین دمای یخچال در زمستان برای یخچال های معمولی یا دوار +4 است.

✅ برای یخچال های دیجیتال بهتر است یخچال +3 و فریزر 20- باشد.

✅ دوستان توجه داشته باشید که دمای یخچال در دمای مناسب به محتویات داخل یخچال نیز بستگی دارد. اگر غذای یخچال کم است، بهتر است آن را روی +4 بگذارید.
✅ هر چه دما به سرد شدن نزدیکتر شود، موتور یا کمپرسور یخچال بیشتر کار می کند و سرمای مورد نظر را تولید می کند.

✅ اگر موتور یا گاز دستگاه مشکل داشته باشد باعث کارکرد کامل یخچال می شود.

✅ آیا کمپرسور یخچال شما خیلی داغ است و نمی توانید دست خود را به آن نزدیک کنید یا موتور یخچال بیش از حد گرم می شود و دیگر کار نمی کند، گرمای بیش از حد…

دمای مناسب یخچال در زمستان

✅ در زمستان که هوا سرد است، بهتر است تنظیمات دمای یخچال را تغییر دهید تا یخچال با همان قدرت تابستان کار نکند، زیرا نیازی به این کار نیست.

✅ در زمستان دما برای یخچال های ترموستاتیک +2 است. البته میتونی 3+ هم بذاری.

✅ برای یخچال های ساید بای ساید و یخچال هایی که دارای تنظیمات دمای دیجیتال هستند، بهتر است یخچال را روی +3 یا +4 قرار دهید.

✅ فریزر نیز باید روی 17- تنظیم شود. اگر دما بالاتر از اینها باشد، نیاز زیادی به آن نخواهد بود.

دمای یخچال

دما در یخچال های ساید بای ساید یا یخچال های نمایشگر چگونه تنظیم می شود؟

در چنین یخچال هایی توجه داشته باشید که به محض تغییر دما تغییر نمی کند. یخچال باید حداقل 4 ساعت کار کند تا بتواند سرمای مورد نظر را تولید کند.
اگر بعد از تنظیم دما متوجه شدید که دما به حالت قبل برگشته است نگران نباشید زیرا دمایی که نمایش داده می شود دمای فعلی دستگاه است.
دمای از پیش تعیین شده در حافظه باقی می ماند و یخچال تا زمانی که به آن دما برسد کار می کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *