مراحل ساخت هلیکوپتر با وسایل اضافی با دو مرحله

مراحل ساخت هلیکوپتر با وسایل اضافی با دو مرحله

مراحل ساخت هلیکوپتر با وسایل اضافی با دو مرحله : هلیکوپتر یکی از اسباب بازی هایی است که بچه ها به خصوص پسر بچه ها به آن علاقه دارند در صورت تمایل می توانید با استفاده از وسایل دور ریختنی یک کاردستی هلیکوپتری زیبا و جذاب در خانه بسازید و از این طریق کودک خود را سرگرم کنید.

یکی از وسایل سرگرم کننده و آموزشی که کودکان علاقه زیادی به ساخت آن دارند، انواع کاردستی است که با استفاده از وسایل متنوع و ساده ای که در دسترس است می توان به روشی آسان و راحت درست کرد. در این راستا سعی داریم برای یادگیری و ایده گرفتن از شما عزیزان، ساخت کاردستی هلیکوپتر را به شما آموزش دهیم.

مراحل ساخت هلیکوپتر با وسایل اضافی با دو مرحله

مراحل ساخت هلیکوپتر با وسایل اضافی

به طور کلی می توان گفت که ایده ها و روش های مختلفی برای ساخت کاردستی وجود دارد که با کمی خلاقیت و هنر می توان با ساده ترین ابزار و وسایل آن را انجام داد.

ساخت کاردستی هلیکوپتری مانند ساخت هواپیمای اوریگامی و کاردستی هواپیما از جمله این وسایل است که با تجهیزات اضافی و صرف کمی وقت و حوصله می توانید مدل زیبایی از آن را در خانه به همراه کودک خود بسازید و در اختیار او قرار دهید تا با آن بازی کند.

در دنیای وسیع ساخت وسایل دور ریختنی، ساخت انواع اسباب بازی با وسایل اضافی یکی از جذاب ترین و مهیج ترین فعالیت هایی است که می توان با همکاری و مشارکت کودکان در ساخت سازه مورد علاقه، تخیل و خلاقیت آنها انجام داد. افزایش و زمینه شادی و سرگرمی آنان را فراهم کرد.

یکی از این اسباب بازی هایی که با وسایل ساده ای که در اختیار دارید می توانید آن را بسازید هلیکوپتر است که به دو روش ساده ساخت آن را توضیح داده ایم.

بیشتر بخوانید: ساخت بازی ماهیگیری آهنربایی برای کودکان

مراحل ساخت هلیکوپتر با وسایل اضافی با دو مرحله

وسایل مورد نیاز

✅ نی پلاستیکی سر کج ۳ عدد
✅ سوزن ته گرد فانتزی ۱ عدد
✅ بطری پلاستیکی ۱ عدد
✅ قیچی ۱ عدد
✅ توپ پینگ پنگ ۱ عدد

مراحل ساخت هلیکوپتر با وسایل اضافی با دو مرحله

فرآیندهای ساخت و ساز

ابتدا درپوش پلاستیکی را با قیچی یا هر وسیله تیز دیگری که دارید سوراخ کنید. سعی کنید سوراخ را کاملاً در مرکز در ایجاد کنید.

مراحل ساخت هلیکوپتر با وسایل اضافی با دو مرحله

بطری را به دو قسمت تقسیم کرده و از جایی که به اندازه قطر دلخواه توپ است برش دهید تا داخل آن جا شود و خیلی راحت بیرون نیاید. سپس یک نوار نیم دایره از بطری جدا کنید.

مراحل ساخت هلیکوپتر با وسایل اضافی با دو مرحله

حالا 3 تا نی برش بزنید و همانطور که در تصویر می بینید سه قسمتی که به صورت دایره ای هستند سایز کوچکتری دارند.

مراحل ساخت هلیکوپتر با وسایل اضافی با دو مرحله

یک نی را به عنوان دم هلیکوپتر در سوراخ کلاهک فرو کنید. در مرحله بعد دو تکه نی را به صورت ضربدری با سوزن ته گرد به هم وصل کنید. در صورت لزوم سوزن را کوتاه کنید. دو تکه دیگر نی سرکج را مانند تصویر به قطعه نیم دایره ای که از بطری بریده شده وصل کنید.

ساخت هلیکوپتر

همانطور که در تصویر می بینید، مرکز نیم دایره، پایه هلیکوپتر را به داخل بطری بکوبید.

ساخت هلیکوپتر

بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام ساخت کاردستی آسیاب بادی 

توپ پینگ پنگ را که به عنوان کابین خلبان در نظر گرفته شده است در محل مورد نظر قرار دهید.

ساخت هلیکوپتر

روش دوم درست کردن هلیکوپتر

ابزار و وسایل مورد نیاز برای ساخت این کاردستی جالب به دو گروه الکترونیکی و وسایل بازیافتی تقسیم می شوند ابزار بازیافتی شامل 2 چوب بستنی و 3 جعبه کبریت است و در زیر به وسایل الکترونیکی اشاره شده است.

✅ ابزار الکترونیکی

✅ پروانه و ملخ رباتیک
✅ موتور آرمیچر
✅ سیم افشان
✅ باتری لیتیوم پلیمر
✅ کلید راکر

بیشتر بخوانید: 22 بازی و سرگرمی جذاب و علمی برای کودکان

نحوه درست کردن کاردستی

قبل از شروع باید در نظر داشت که اتصالات صحیح و دقیق اساس هر پروژه و کاردستی است و شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب یاری می کند. اگرچه این نوع کاردستی اتصالات ساده و آسانی دارد اما در صورت عدم توجه کافی، نتیجه ایده آل حاصل نمی شود.

در ابتدای کار یک قوطی کبریت خالی کنید و جعبه را برای استفاده آماده کنید. نقطه مرکزی آن را تعیین کنید و شفت موتور DC را در سوراخ قرار دهید. دور تا دور موتور را روی قوطی کبریت علامت بزنید و طبق الگوی مورد نظر برش بزنید. موتور آرمیچر را از آن عبور دهید.

ساخت هلیکوپتر

یک قوطی کبریت دیگر شبیه و هم سایز قوطی کبریت قبلی یک طرف آن را به اندازه موتور آرمیچر ببرید. دو سیم افشان به پایه های موتور DC لحیم نمایید. از الگوی بریده شده بر روی قوطی کبریت دوم بگذرانید و با استفاده از چسب حرارتی هر دو را به هم وصل نمایید.

ساخت هلیکوپتر

همانند تصویر اتاق خلبان را طراحی و وصل کنید. دو سیم افشانی که از یک طرف به موتور آرمیچر وصل بود از طرف دیگر به پایه های کلید راکر لحیم نمایید. در ادامه کار اتصالات سیم افشان به باتری را انجام بدهید. تا این مرحله از ساخت کاردستی هلیکوپتر برق رسانی و قطع و وصل آن را انجام دادید.

ساخت هلیکوپتر

سپس باتری را داخل جعبه کبریت قرار دهید با استفاده از چسب قطره ای یا چسب حرارتی، تمام اتصالات را در جای خود محکم کنید و انتهای آن را با برش جعبه کبریت دیگری که طراحی و ساختار یکنواختی دارد، بپوشانید. در اینجا بدنه هلیکوپتر آماده شده است.

ساخت هلیکوپتر

ساخت هلیکوپتر

در مرحله بعد یک چوب بستنی به اندازه حدود 7 سانتی متر ببرید و قسمت انتهایی آن را به 3 تیغه از مواد بدنه دست ساز بچسبانید. سپس 4 عدد چوب بستنی به اندازه یک سانتی متر ببرید و یک چوب با نوک کمی خمیده روی دو چوب کوچک قرار دهید.

ساخت هلیکوپتر

سپس هر دو را به عنوان پایه های هلیکوپتر در قسمت پایین بدنه هلیکوپتر قرار دهید. نکته قابل توجه این است که می توانید قوطی های دست ساز را با طراحی منحصر به فرد و مقواهای متفاوت طراحی کنید.

ساخت هلیکوپتر

سپس یک چوب به شفت موتور آرمیچر وصل کنید.

ساخت هلیکوپتر

پره ها نیروی انتقال یافته از موتور را می گیرند و حرکت هلیکوپتر را امکان پذیر می سازند.

ساخت هلیکوپتر

سخن پایانی»

در این مطلب نحوه ساخت کاردستی هلیکوپتر را به دو روش متفاوت آموزش دادیم که امیدواریم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید و بتوانید با آموزش ارائه شده این کاردستی زیبا را برای فرزندتان در منزل بسازید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *