نکات مهم برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

نکات مهم برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

نکات مهم برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس : برای از بین بردن لکه های عرق از روی لباس می توانید از تکنیک های بسیار ساده طلایی در خانه استفاده کنید.برای از بین بردن لکه های عرق از لباس، این قسمت از کاردستون را دنبال کنید.

لکه های زرد عرق روی لباس های رنگی و مشکی

آنها یکی از سرسخت ترین لکه ها در شستشوی لباس ها هستند در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه با چند درمان خانگی ساده از شر این لکه های عرق خلاص شوید.

هیچ چیز ناخوشایندتر از بوی عرق روی لباس نیست اگرچه عرق کردن برای سلامتی بدن مفید است، اما بوی عرق اطرافیان را آزار می دهد. علاوه بر بوی تعفن و چسبندگی عرق، لکه های سفید یا زرد روی لباس باقی می ماند.

برای سالم ماندن لباس ها باید به درستی نگهداری شوند که بهترین راه شستن مرتب آنهاست اما گاهی با وجود شستن لباس، بوی نامطبوع آن باقی می ماند. یکی از بهترین و ساده ترین راه ها آویزان کردن لباس در هوای آزاد و ضد آفتاب است.

نکات مهم برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

جوش شیرین

جوش شیرین همیشه کمک کننده خوبی برای از بین بردن بیشتر لکه ها است برای از بین بردن لکه های عرق، می توانید 4 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک چهارم لیوان آب مخلوط کنید تا به صورت محلول خمیری درآید. با استفاده از یک مسواک یا برس قدیمی محلول را روی لکه بزنید و بگذارید یک ساعت روی لباس بماند. وقتی خمیر خشک شد لکه را با آب سرد بشویید.

به جای استفاده از آب می توانید از سرکه سفید استفاده کنید یعنی جوش شیرین را با سرکه مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند و روی لباس بزنید. فقط فراموش نکنید که زودتر از یک ساعت لباس ها را بشویید.

این روش برای یقه های برگردان بهترین کارایی دارد قبل از شستشو دو فنجان جوش شیرین به مواد شوینده اضافه کنید. با اتخاذ این روش که بر روی هر نوع پارچه ای موثر است،

هر نوع بویی از بین می رود برای از بین بردن لکه های عرق از روی یقه لباس از جوش شیرین و سرکه سفید استفاده کنید این خمیر را در محل مورد نظر بزنید، پس از چند دقیقه به روش معمول بشویید.

نکات مهم برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

آب و سرکه

همچنین می توانید از محلول آب و سرکه سفید استفاده کنید مقدار مساوی آب و سرکه را با هم مخلوط کرده و لباس های خود را در آن قرار دهید و سپس با آب سرد بشویید.

همچنین می توانید چند قطره سرکه را مستقیماً روی لکه ها بریزید و بعد از چند دقیقه که سرکه لباس را خورد، آن را بشویید لباس ها را یک شب در محلولی از یک سطل آب و مقداری سرکه سفید خیس کنید. چند ساعت در 2 فنجان سرکه سفید و 1 فنجان آب خیس کنید سپس در ماشین لباسشویی بشویید.

آب لیمو

آب لیمو نیز مانند سرکه عمل می کند و اگر محلولی از مقدار مساوی آب لیمو و آب درست کنید و لباس هایتان را داخل آن بریزید شاهد از بین رفتن و محو شدن لکه های عرق خواهید بود. آب لیمو را روی لکه یا قسمتی از لکه عرق بریزید. آن را به هم مالیده، بعد از نیم ساعت بشویید یا بعد از ریختن آبلیمو روی لکه های زیر آفتاب آویزان کنید.

نکات مهم برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

نمک

یکی از بهترین راه حل ها نمک است مقداری نمک را در آب داغ حل کنید و با اسفنج روی لکه ها بمالید یا قسمت لکه دار را به مدت یک ساعت در آن قرار دهید تا لکه ها از بین برود.

قرص آسپرین

این روش ممکن است عجیب به نظر برسد اما بسیار موثر است مخلوطی از یک قاشق غذاخوری پودر تارتار، 3 تکه آسپرین له شده و یک فنجان آب ولرم را با استفاده از برس روی قسمت های لازم بگذارید و بگذارید 20 دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید.

اگر قرص آسپرین در منزل دارید 2 عدد آن را در یک چهارم لیوان آب گرم حل کنید و لکه را به مدت 2 تا 3 ساعت در این محلول قرار دهید و سپس با آب سرد بشویید.

لکه عرق

آمونیاک

آمونیاک نیز می تواند به از بین بردن این لکه ها کمک کند. مقداری آمونیاک را با آب مخلوط کنید و لکه را با این محلول بمالید و سپس با آب سرد بشویید. هر یک از روش های فوق می تواند به شما در از بین بردن لکه های زرد عرق کمک کند.

اگر بعد از خشک شدن لباس، لکه‌ای باقی ماند، می‌توانید مراحل را تکرار کنید تا لکه به طور کامل پاک شود. از یک قاشق غذاخوری اسید بوریک و کمی آب خمیر تهیه کنید و روی لکه عرق بمالید و سپس بشویید.

برای لباس های سفید به مقدار مساوی پراکسید هیدروژن و آب روی لکه عرق بریزید و بعد از 30 دقیقه بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.
به جای صرف زمان برای از بین بردن لکه های عرق، بهتر است از همان ابتدا آن را متوقف کنید.

نیازی به زدن لایه ضخیم دئودورانت که باعث ایجاد لکه روی لباس می شود ندارید یک لایه نازک دئودورانت از تجمع اسید و نمک های آلومینیوم روی لباس جلوگیری می کند. زیر بغل را با آب سرد بشویید. آب سرد یک خنثی کننده موثر است که با اسیدها مبارزه می کند و از لکه های عرق جلوگیری می کند.

نکته: در تمامی روش ها تأکید کردیم لباس را با آب سرد آبکشی کنید.

سخن پایانی»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم هیچ چیز ناخوشایندتر از بوی عرق روی لباس نیست اگرچه عرق کردن برای سلامتی بدن مفید است، اما بوی عرق اطرافیان را آزار می دهد.

علاوه بر بوی تعفن و چسبندگی عرق، لکه های سفید یا زرد روی لباس باقی می ماند.بخاطر همین راه حل های مناسبی را در اختیار شما قرار دادیم که میتوانید بهره بگرید.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی چگونه لکه های روغن را از روی لباس پاک کنیم این مقاله را هم بخوانید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *