پاک کردن روغن خودرو از کف پارکینگ

پاک کردن روغن خودرو از کف پارکینگ

پاک کردن روغن خودرو از کف پارکینگ: علاوه برآنکه مشاهده روغن ماشین روی زمین می تواند در مورد خودرویتان نگرانی هایی ایجاد کند، ممکن است شما را به این فکر بیندازد که چگونه روغن را از سطح زمین پاک کنید که جایش نماند. در این مقاله از کاردستون با ما باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه این کار را انجام دهید: 

از لکه های روغنی ناخوشایند تا نشت روغن های خطرناک برای سلامتی

بیشتر لکه‌های روغن گاراژ کوچک قدیمی یا جدید مبتنی بر نفت هستند و از روغن موتور، مایع انتقال، ضد یخ، سوخت دیزل و غیره ناشی می‌شوند. بیشتر اوقات، اندازه آنها ناچیز است و یا در طول فرآیند تعمیر و سرویس خودرو یا زمانی رخ می‌دهد که مقدار کمی مایع به طور تصادفی از ظرف بطری ریخته شده است. این لکه ها به طور طبیعی به سطح متخلخل کف بتن نفوذ می کنند اگر سطح دوم با برخی پوشش ها آب بندی یا محافظت نشده باشد.

نتیجه ایجاد لکه های نامناسبی است که به دلیل اندازه ناچیزشان به طور کلی به جای سلامتی انسان برای خود کف مضر است. با این حال، وقتی تازه هستند، تأثیر منفی آنها می تواند به راحتی با ردیابی ناخواسته به داخل خانه، روی فرش ها یا کف های سخت سنگ طبیعی به فضای نشیمن خانه اصلی منتقل شود. خوب، ناگفته نماند که روغن کاملاً کفش حامل را خراب می کند. علاوه بر این، لکه‌های بزرگ‌تر روغن ناشی از تازه، سطح را لغزنده می‌کند، بنابراین خطر سقوط نیز نباید نادیده گرفته شود.

پاک کردن روغن خودرو از کف پارکینگ

یکی دیگر از منابع کمتر رایج آلودگی روغن در گاراژ می تواند روغن گرمایش ناشی از نشت لوله های تغذیه روغن باشد، در موارد نادری که مخزن ذخیره روغن گرمایشی در داخل آن نصب شده باشد، نه در فضای باز. از آنجایی که حدود 40 درصد از خانوارهای روستایی در بریتانیا برای گرم نگه داشتن به نفت گرمایش متکی هستند، قابل ذکر است که در صورت رعایت منظم استانداردهای تعیین شده برای نصب تجهیزات، از حوادث ناگوار، نشت های تصادفی و نشت های پیش بینی نشده جلوگیری می شود.

اگرچه، مقررات نصب یک محفظه ضد حریق ثانویه یک ساعته با تهویه مناسب، به نام باند را اجرا می‌کند که در آن مخزن روغن داخلی به طور ایمن قرار می‌گیرد، حوادث نشت از طریق اتصالات معیوب، اتصالات، دریچه‌های آتش‌نشانی یا پر شدن بیش از حد آسیب دیده اتفاق می‌افتد. جلوگیری از دستگاه ها این نوع آلودگی روغن، خطر آتش سوزی جدی و خطر بالایی برای سلامت انسان به همراه دارد. بنابراین بسیار مهم است که نشت‌شده روغن گرمایش خانگی فوراً تمیز شود.

چگونه آنها را پاک کنیم؟

ما به طور ماهرانه شما را از طریق دستورالعمل های کلی برای نحوه مقابله با آلودگی روغن از پاک کردن روغن ایستاده که به طور تصادفی ریخته شده تا تمیز کردن لکه های ناخوشایند که در کف بتنی گاراژ، زیرزمین یا کارگاه شما باقی مانده است، راهنمایی می کنیم.

ابتدا خود را با ابزارها و وسایل نظافتی زیر مجهز کنید:

یک سطل
یک جارو مویی یا یک برس سفت
یک لیسه پلاستیکی
دستکش لاستیکی
محافظ چشم (برای نشت در اندازه بزرگ)
مواد جاذب: خاک اره، جوش شیرین یا خاک گربه و غیره.
مواد شوینده به انتخاب شما: محصول مخصوص چربی زدایی، پاک کننده اجاق گاز، روغن گیر WD-40، مواد شوینده لباسشویی و غیره.
کوکاکولا

تعدادی تکنیک موثر وجود دارد که می توانید از آنها برای پاک کردن روغن استفاده کنید، اما به عنوان یک قانون کلی، ساختن ضماد برای جذب هر مایع یکی از روش هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. می توانید محصول پایه جاذب انتخابی خود (جوش شیرین، نمک، شکر، خاک اره) را با یک ماده چربی زدا (شوینده لباسشویی، کوکاکولا، استون) مخلوط کرده و مخلوطی شبیه خمیر درست کنید. سپس ضماد را بمالید تا چند ساعت روی محل آلوده بماند.

برای تاثیر بهتر، بتونه را می‌توان علاوه بر پوشاندن و چسباندن آن با یک ورقه پلاستیکی چسباند تا جادویی خود را اعمال کند و روغن را به طور موثرتر بیرون بکشد. پس از آن، خمیر را خراش دهید و از یک چربی زدا یا یک شوینده چند منظوره استفاده کنید. بسته به اندازه و سطح آلودگی که با آن مواجه هستید، هر زمانی که طول می کشد، تمیز کنید، مسواک بزنید، آبکشی کنید.

اگر درست کردن ضماد به نظر شما خیلی کثیف یا کار پر زحمتی است، به سادگی محل لک شده را با مواد جاذب در دست بپوشانید – خاک گربه، خاک اره و غیره. سپس همانطور که در بالا توضیح داده شد ادامه دهید.

برخی از افراد همچنین در صورت استفاده از یک پاک کننده ساده اجاق گاز یا یک روغن گیر WD-40 با قدرت صنعتی، نتایج شگفت انگیزی را وعده می دهند. بنابراین ارزش امتحان کردن را دارد. و فراموش نکنیم که یک آبکشی خوب با شلنگ در انتهای آن معمولاً به حذف هر گونه باقیمانده روغن و بقایای چربی‌گیرها یا شوینده‌ها کمک می‌کند.

هر چیزی که تصمیم به اعمال آن دارید، مطمئن شوید که از وسایل محافظ استاندارد مانند دستکش لاستیکی و ماسک استفاده کنید. همچنین، برای رسیدن به تهویه مناسب، همیشه درب گاراژ یا پنجره را در صورت وجود باز کنید.

علاوه بر این، همیشه می‌توانید کار دشوار تمیز کردن کف گاراژ خود و از بین بردن هرگونه لکه روغن را به متخصصان نظافت پاسیو و راهرو که تجهیزات تمیزکننده تحت فشار و مواد شوینده مناسب را برای مقابله با آلودگی دارند، بسپارید.

چه اقدامات پیشگیرانه ای می توانید در برابر لکه های روغنی انجام دهید

اگر اقدامات پیشگیرانه ای در برابر نشت های تصادفی انجام دهید، می توان به راحتی از لکه های روغن در کف گاراژ سخت جلوگیری کرد. اطمینان حاصل کنید که ظروف نگهداری همیشه محکم بسته شوند. سیستم روغن گرمایشی شما باید به طور مرتب سرویس شود و از نظر شل بودن اتصالات لوله بررسی شود. به عنوان مثال، اگر ماشین خود را در گاراژ نگه می دارید، همیشه هنگام تعویض روغن، یک ورقه محافظ زیر آن قرار دهید.

اگر به حیوانات خانگی و بچه ها اجازه ندهید قبل از هر چیز دیگری بدون نظارت به فضای گاراژ شما بروند، ایده خوبی است. اما مهمتر از همه، شما باید زمان و منابع لازم را برای محافظت از کف خود با پوشش یا پوشش مناسب پیدا کنید. توصیه ما به شما این است که در مورد اینکه چه نوع سیلر مقاوم در برابر روغن و آب برای کف بتنی گاراژ شما مناسب است، نظر متخصص را جویا شوید.

سخن آخر: 

امیدواریم این مطلب به شما برای تمیز کردن روغن خودرو از روی زمین کمک کرده باشد و بتوانید این کار را به سادگی انجام دهید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: راهکار های جلوگیری از گرفتگی فاضلاب

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *