چطور برس مو را تمیز و مانند روز اول کنیم؟

چطور برس مو را تمیز و مانند روز اول کنیم؟

چطور برس مو را تمیز و مانند روز اول کنیم؟ برای داشتن موهایی زیبا و سالم باید برس مو را تمیز کرد و از آن به درستی مراقبت کرد بعد از هر بار شانه کردن موها لکه های پوست، شوره سر، چربی، نرم کننده باقیمانده و غیره روی شانه باقی می ماند. برس های مو نیز مانند سایر لوازم آرایشی نیاز به مراقبت دقیق دارند. با گذشت زمان، برس با پلاک پوشانده می شود و استفاده از آن دشوارتر می شود.

توصیه می شود حداقل هر دو هفته یک بار برس مو را تمیز کنید. اگر موهای بلندی دارید، پلاک و توده های مو خیلی سریعتر برس شما را می پوشاند. چگونه مو را از شانه جدا کنیم؟

سریع ترین راه برای تمیز کردن برس مو بدون آسیب رساندن به آن چیست؟ چگونه یک برس فلزی را تمیز کنیم؟ موثرترین راه برای ضدعفونی شانه چیست؟ کاردستون در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ می دهد و بهترین روش برای تمیز کردن برس مو را به شما ارائه می دهد.

چطور برس مو را تمیز و مانند روز اول کنیم؟

چگونه مو را از شانه جدا کنیم؟

جداسازی مو از شانه در انواع برس ها به روشی متفاوت انجام می شود. چه برس گرد دارید و چه برس دستی، از روش زیر استفاده کنید و موها را به راحتی از برس جدا کنید:

با کشیدن موها به سادگی با انگشتان خود شروع کنید. از قیچی برای پاره کردن رشته هایی که به نظر می رسد چسبیده اند و جدا کردن آنها سخت تر است استفاده کنید.

حداقل هفته ای یکبار یا هر زمان که متوجه جمع شدن موها روی برس شدید، فرآیند جداسازی موها از برس را انجام دهید. مانند بسیاری از پاکسازی ها، هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، دفعه بعد برای شما آسان تر خواهد بود.

روش های تمیز کردن انواع برس مو

سرکه علاوه بر اسیدی بودن یک ضدعفونی کننده طبیعی نیز می باشد. این خواص سرکه را به یک پاک کننده ایده آل و ارزان برای ضد عفونی کردن شانه تبدیل می کند.

خواص اسیدی سرکه می تواند باکتری ها را از بین ببرد و باقی مانده های چسبناک اسپری های مو، ژل ها و سایر نرم کننده های مو را از بین ببرد. همچنین تمیز کردن برس مو در سرکه به تلاش بسیار کمی نیاز دارد.همچنین میتوانید با کلیک برروی نحوه تمیز کردن برس مو با چند روش کاربردی این مقاله را هم بخوانید.

موارد مورد نیاز✅

سرکه سیب
شامپوی ملایم بدون سولفات
مسواک
شانه دم موشی

چطور برس مو را تمیز و مانند روز اول کنیم؟

دستورالعمل تمیز کردن برس مو

با استفاده از انتهای باریک شانه دم موشی به آرامی بین دندان ها حرکت کنید و مو، خاک و پرز را از برس پلاستیکی خود پاک کنید. برای برس های چوبی به آرامی از انتهای شانه استفاده کنید و موها را از ریشه دندان جدا کنید.

سپس به سرعت سرکه سیب را روی قلم مو اسپری کنید و آن را در یک کاسه آب گرم قرار دهید از آنجایی که برس های چوبی نباید در معرض آب باشند، پس از پاشیدن سرکه، برس را دور بریزید.

اکنون زمان استفاده از شامپو است. بسته به نوع برس، یکی از روش های زیر را برای تمیز کردن برس خود استفاده کنید:

برای برس های پلاستیکی: مقدار مناسبی از شامپو را روی برس در آب بریزید و برس را به آرامی ماساژ دهید تا کاملا صابونی شود. سپس برس را به سمت پایین بچرخانید تا خیس شود و عاری از هر گونه مو و کثیفی باقی مانده باشد. می توانید یک شب مسواک خود را در محلول بگذارید و صبح روز بعد از مسواک استفاده کنید تا هرگونه آلودگی باقی مانده را پاک کنید.

برای برس های چوبی: مقداری شامپو روی برس بریزید و با مسواک تمام سطح برس را بمالید. سپس برس را در آب گرم فرو کنید و با استفاده از یک اسفنج یا پارچه آغشته به شامپو، دسته و کف برس را تمیز کنید. پس از تمیز کردن، برس را به سرعت از آب خارج کنید و آن را کنار بگذارید تا آبکشی شود.

برس را خوب بشویید تا تمام آثار شوینده پاک شود. قبل از رفتن به مرحله آخر از تمیز بودن برس اطمینان حاصل کنید.

برس تازه شسته را بر روی یک حوله تمیز گذاشته و اجازه دهید خشک شود. از زمان موردنیاز برای خشک شدن برس خود تعجب نکنید، برخی از برس‌ها برای خشک شدن به بیش از 12 ساعت زمان نیاز دارند.

چطور برس مو را تمیز و مانند روز اول کنیم؟

نحوه شستن برس چوبی

اگر برس شما دارای دسته یا دندانه های چوبی است از این روش برای تمیز کردن برس مو استفاده کنید. این روش نسبت به سایر تکنیک ها ملایم تر است و به شما کمک می کند برس چوبی خود را بدون آسیب رساندن به آن تمیز کنید.

طرز شستن برس چوبی

موارد مورد نیاز:

مسواک تمیز
2/1 فنجان آب گرم
5 قطره روغن درخت چای

دستورالعمل شستشو:

روغن درخت چای را به آب اضافه کنید و هم بزنید. مسواک خود را در محلول آغشته کنید و از آن برای تمیز کردن دندان ها و ضربه های مسواک استفاده کنید.
در استفاده از محلول چای و آب زیاده روی نکنید، زیرا برس باید تا حد امکان خشک نگه داشته شود پس از تمیز کردن برس مو، آن را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید. سپس برس را برگردانید تا در هوای آزاد خشک شود.

چگونه یک برس فلزی را تمیز کنیم؟

این روش برای انواع برس ها از جمله برس های فلزی مناسب است قبل از استفاده از این روش، مطمئن شوید که برس شما از پلاستیک سخت یا فلز ساخته شده است.

چگونه برس فلزی را تمیز کنیم؟

موارد مورد نیاز:

مسواک تمیز
2/1 فنجان آب گرم
1 قاسق چایخوری شامپو

1 قاشق چایخوری جوش شیرین

تمیز کردن برس مو

دستورالعمل شستشو:

شامپو و جوش شیرین را داخل آب بریزید و هم بزنید تا خوب حل شود. مسواک خود را به محلول تمیز کننده آغشته کنید و از آن برای مالیدن دندان ها و پایه مسواک استفاده کنید. برس را به آرامی اما کاملاً مسواک بزنید.

پس از تمیز کردن برس مو، مسواک را با آب تمیز بشویید. سپس به قسمت های صابونی برس برگردید و آنها را تمیز کنید. با استفاده از یک حوله تمیز و خشک، برس را تا حد امکان خشک کنید و در نهایت آن را پایین بیاورید تا در هوای آزاد خشک شود.

تمیز کردن برس های پلاستیکی

این روش برای برس های لوله ای، شانه ها و هر برس دیگری که از پلاستیک محکم ساخته شده است بسیار مناسب است. این بدان معناست که برس شما هیچ قسمت نرم چوبی یا طبیعی ندارد.

تمیز کردن برس های پلاستیکی

موارد مورد نیاز:

مسواک تمیز
4 فنجان آب داغ
1 قاشق غذاخوری شامپو
1 قاشق غذاخوری جوش شیرین
یک کاسه بزرگ

دستورالعمل شستشو:

با مخلوط کردن آب، شامپو و جوش شیرین در یک کاسه شروع کنید. برس خود را در کاسه بگذارید و اجازه دهید 20 دقیقه خیس بخورد.
سپس از مسواک برای تمیز کردن برس مو استفاده کنید و پایه و دندان ها را بشویید و کثیفی های باقی مانده را پاک کنید. پس از تمیز کردن برس مو، آن را زیر آب جاری بشویید و روی میز قرار دهید تا در هوای آزاد خشک شود.

روش های ضد عفونی شانه

بسیاری از درمان های خانگی طبیعی را می توان برای ضدعفونی شانه ها و برس ها استفاده کرد. برای از بین بردن باکتری ها و ضد عفونی کردن شانه از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

مایع ظرفشویی: مایع ظرفشویی را در آب حل کرده و شانه را به مدت 10 دقیقه در آن قرار دهید. سپس خوب آبکشی کنید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

شامپو و آمونیاک: 1 قاشق غذاخوری آمونیاک و 2 قاشق غذاخوری شامپو را به 1 لیتر آب گرم اضافه کنید. محلول را خوب هم بزنید تا کف کند. سپس شانه یا برس خود را به محلول آغشته کنید و بگذارید نیم ساعت خیس بخورد. در نهایت شانه را بشویید و خشک کنید.

تمیز کردن برس مو

جوش شیرین: چند قطره آب به جوش شیرین اضافه کنید و خمیر نازکی درست کنید. سپس آن را روی شانه بمالید و با یک مسواک قدیمی شانه را تمیز کنید. در صورت باقی ماندن آلاینده ها، این فرآیند را تکرار کنید.

هر نوع ضد عفونی کننده: الکل 70 درصد و آب اکسیژنه گزینه های خوبی برای ضد عفونی کردن شانه هستند. همچنین اگر مشکلی با بوی شانه ندارید، می توانید از پماد الکلی نیز برای ضدعفونی شانه استفاده کنید.

چگونه زنگ زدگی را از برس مو پاک کنیم

سرکه سفید یک ماده اسیدی است و این خاصیت آن را به یک محلول خانگی موثر برای زدودن زنگ برس مو تبدیل می کند. خواص اسیدی سرکه همچنین برس شما را ضد عفونی می کند و با از بین بردن ناخالصی ها تمیز کردن برس مو را آسان تر می کند. برای استفاده از این روش به سرکه سفید، ظرف و ابزار ساینده مانند چسب یا مسواک نیاز دارید.

برس فلزی خود را به مدت 24 ساعت در سرکه سفید خیس کنید.
سپس برس را از محلول خارج کرده و با استفاده از چسب یا مسواک تمام نقاط زنگ زده را تمیز کنید.
در صورت لزوم، برس را دوباره در سرکه قرار دهید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *