چگونه بفهمیم چه وسایلی بیشترین مصرف برق را دارند؟

چگونه بفهمیم چه وسایلی بیشترین مصرف برق را دارند؟

چگونه بفهمیم چه وسایلی بیشترین مصرف برق را دارند؟ : با آمدن تابستان و افزایش مصرف برق شاید شما هم بخواهید میزان مصرف برق خود را کنترل کنید. برای اینکار باید بدانید کدام وسیله تان بیشترین مصرف برق را دارد. همراه ما باشید تا با هم به این موضوع بپردازیم:

10 وسیله ای که بیشترین مصرف برق را دارند

رتبه‌بندی وسایل برقی بر اساس مصرف برق دشوار است زیرا سن، مدل، اندازه و دفعات استفاده همگی بر میزان مصرف برق توسط هر دستگاه تأثیر می‌گذارند.

فاکتور مهم دیگری که باید در مورد لوازم خانگی در نظر گرفت این است که بسیاری از مردم مدل‌های گازی برخی از وسایل برقی دارند که از مقداری برق استفاده می‌کنند، اما به اندازه همتایان آنها که فقط برق مصرف می‌کنند، نزدیک نیستند. به عنوان مثال، یک خشک کن گازی همچنان مقداری برق مصرف می کند، اما یک خشک کن برقی مقدار زیادی برق مصرف می کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، این ده وسیله و لوازم خانگی اغلب آنهایی هستند که بیشترین مصرف برق را دارند:

کولر

آبگرمکن برقی

یخچال

خشک کن

فر/اجاق برقی

لامپ ها

ماشین ظرفشویی

تلویزیون

مایکروویو

آیا وسایل برقی زمانی که به برق متصل هستند اما خاموش هستند از برق استفاده می کنند؟

یک سوال متداول، به ویژه برای افرادی که به دنبال صرفه جویی در هزینه در قبض های خود هستند، این است که آیا وسایل برقی زمانی که به برق وصل هستند اما خاموش می شوند، از برق استفاده می کنند و پاسخ مثبت است. حدود 10 درصد از مصرف انرژی دستگاه در زمانی رخ می دهد که دستگاه خاموش است. (دستگاه هایی که برق را از شبکه می گیرند در حالی که “خاموش” هستند، “خون آشام های انرژی” نامیده می شوند.)

ممکن است بپرسید چگونه این امکان وجود دارد، زیرا خاموش شدن باید نیاز به برق را متوقف کند، درست است؟ خوب، آن ساعت روی مایکروویو یا اجاق گاز شما باید از جایی برق دریافت کند، و حتی چیزهایی به کوچکی چراغ قرمز آماده به کار تلویزیون شما نیاز به برق ثابت دارند.

اگر به دنبال کاهش این تخلیه انرژی هستید، قطع کردن وسایلی که به ندرت استفاده می شوند می تواند کمک کننده باشد.

چگونه بفهمیم چه وسایلی بیشترین مصرف برق را دارند؟

نحوه اندازه گیری برق مصرفی دستگاه

ساده ترین راه برای اندازه گیری میزان مصرف برق یک دستگاه، استفاده از مانیتور دوشاخه برق است. این مانیتورها در اشکال و سبک‌های مختلفی تولید می‌شوند، اما همگی به اصل اصلی وصل شدن به پریز برق و سپس وصل شدن یک دستگاه به آن پایبند هستند. مانیتور دوشاخه میزان انرژی گرفته شده توسط دستگاه را اندازه گیری و نمایش می دهد. مدل های جدیدتر حتی اطلاعات را به یک برنامه تلفن ارسال می کنند.

آیا سیم کشی معیوب می تواند قبوض برق را افزایش دهد؟

بله، سیم‌کشی ضعیف می‌تواند منجر به “نشتی” الکتریکی شود، جایی که وسایل برقی شما برای جبران انرژی از دست رفته انرژی بیشتری نسبت به حالت عادی مصرف می‌کنند. هر زمان که سیم کشی شما دارای اتصالات شل باشد، چه در داخل دستگاه یا سیم کشی که دستگاه را تغذیه می کند، گرما تولید می شود. گرما در یک سیستم الکتریکی انرژی از دست رفته است و کار تولید نمی کند.

اتصالات سست نیز در صورت عدم اصلاح می تواند مشکلات جدی تری در خانه شما ایجاد کند. اتصال شل به ایجاد گرمای بیشتر ادامه می دهد تا زمانی که عایق روی سیم ها شروع به ذوب شدن و سوختن کند. اگر تشخیص داده نشود، سیم کشی گرم شده می تواند عایق را بسوزاند تا زمانی که با مواد قابل احتراق بیشتری تماس پیدا کند که می تواند مشتعل شود و باعث آتش سوزی شود. بنابراین، مشکل ممکن است دستگاه نباشد، بلکه سیم‌کشی است که برق آن‌ها را تامین می‌کند. یک بازرسی الکتریکی می تواند به شناسایی مشکلات احتمالی در سیم کشی فعلی شما کمک کند.

کلام نهایی: 

این نکات مواردی هستند که با رعایت آنها می توانید مقدار برق مصرفی خود را به مقدار کافی کاهش دهید. در ساعات اوج مصرف برق کمتری مصرف کنید و لوازم اضافی را خاموش کنید. همچنین بخوانید: دمای مناسب برای فریزر در تابستان چه عددی باید باشد؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *