چگونه پرده کاغذی (شید) را تمیز کنیم؟

چگونه پرده کاغذی (شید) را تمیز کنیم؟

چگونه پرده کاغذی (شید) را تمیز کنیم؟ : پرده های کاغذی پرده های سبک و پر کاربردی هستند که می توانید ان ها را پشت پنجره های خود نصب کنید. اما اگر گرد و غبار روی آنها نشست چه ؟ آیا راهی برای تمیزی آنها وجود دارد؟ همراه ما باشید تا نحوه ی تمیز کردن آن را فرا بگیرید:

هر چند وقت یکبار پرده کاغذی (شید) را تمیز کنید

در حالت ایده آل، هر نوع پرده پنجره باید هر هفته گردگیری شود تا از نشستن کثیفی روی سطح جلوگیری شود. در واقعیت، معمولاً این اتفاق نمی افتد. پرده ها را حداقل ماهانه گردگیری کنید و حداقل دو بار در سال یک تمیز کردن عمیق تر انجام دهید. اگر پرده‌ها در آشپزخانه هستند که ذرات چربی روی آن‌ها می‌نشیند یا در حمام که اسپری مو باعث چسبندگی آن‌ها می‌شود، تمیز کردن عمیق‌تری را به صورت فصلی انجام دهید.

آنچه شما نیاز دارید

با شلنگ و برس اثاثه یا لوازم داخلی وکیوم کنید
پارچه های میکروفیبر
کاسه های کوچک
مایع ظرفشویی
جوش شیرین

چگونه پرده کاغذی (شید) را تمیز کنیم؟

پرده ها را ببندید

هنگامی که تمام وسایل نظافت و جاروبرقی خود را جمع کردید، پرده های افقی را پایین بیاورید یا پرده های عمودی را روی پنجره بکشید تا کاملاً کشیده شوند. لت را کج کنید تا بسته شوند و بیشترین سطح پارچه را نمایان کند.

چگونه پرده کاغذی (شید) را تمیز کنیم؟

گرد و غبار را با جاروبرقی خارج کنید

از جاروبرقی با شلنگ و اتصال برس اثاثه یا لوازم داخلی استفاده کنید تا به راحتی پرده ها را گردگیری کنید. اگر جاروبرقی مناسب ندارید، می‌توانید پرده‌ها را نیز با پاک کردن هر صفحه با یک پارچه میکروفیبر گردگیری کنید.

چگونه پرده کاغذی (شید) را تمیز کنیم؟

برای پرده های پارچه ای افقی، پایین را با یک دست نگه دارید تا پرده ها ثابت شوند. با شروع از بالا، برس اثاثه یا لوازم داخلی را به آرامی روی هر نوار یا بخش بکشید. فشار بیش از حد وارد نکنید، در غیر این صورت می توانید به پرده ها آسیب بزنید. وقتی یک طرف تمام شد، لت ها را در جهت مخالف زاویه دهید و دوباره جاروبرقی بکشید. اگر پرده ها یک پارچه جامد هستند، پرده را از پنجره دور نگه دارید و طرف عقب را جاروبرقی بکشید.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن کاغذ دیواری با چند تکنیک ساده و راحت

بررسی لکه ها

پس از گردگیری، پرده ها را برای لکه های پاشیده شده مواد غذایی، دست های چسبنده یا فضولات حشرات بررسی کنید.

چگونه پرده کاغذی (شید) را تمیز کنیم؟

یک محلول پاک کننده را مخلوط کنید

دو فنجان آب ولرم را در یک کاسه بریزید و چند قطره (بیش از 1/4 قاشق چایخوری) مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. آب را با انگشت یا قاشق هم بزنید تا مایع ظرفشویی پخش شود.

چگونه پرده کاغذی (شید) را تمیز کنیم؟

لکه ها را تمیز کنید

یک پارچه میکروفیبر را در محلول تمیز کننده آغشته کنید و آنقدر فشار دهید تا پارچه دیگر چکه نکند. برای کمک به حمایت از نابینایان، یک دست خود را پشت ناحیه ای که نیاز به تمیز کردن دارد قرار دهید. این به جلوگیری از آسیب به پارچه کمک می کند.

از پارچه صابونی مرطوب شده استفاده کنید تا به آرامی لکه را بمالید. مالش ندهید یا پارچه ممکن است پاره شود یا ساییده شود. اگر لکه ای وجود دارد که پاک کردن آن دشوار است، پارچه مرطوب را در مقداری جوش شیرین خشک آغشته کنید و سپس به آرامی لکه را بمالید. جوش شیرین به عنوان یک ساینده ملایم عمل می کند تا به از بین بردن لکه کمک کند.

چگونه پرده کاغذی (شید) را تمیز کنیم؟

یک پارچه میکروفایبر تمیز را در آب معمولی آغشته کنید و بچرخانید تا مرطوب شود تا ناحیه را بشویید. پاک کردن باقی مانده صابون به جلوگیری از تغییر رنگ کمک می کند.

پرده ها را با هوا خشک کنید

با باز گذاشتن پرده ها، اجازه دهید در هوا خشک شوند. حرارت مستقیم از سشوار یا بخاری اعمال نکنید.

چگونه پرده کاغذی (شید) را تمیز کنیم؟

نکاتی برای تمیز نگه داشتن پرده های پارچه ای و ماندگاری بیشتر

به طور منظم، حداقل ماهانه جاروبرقی بکشید.
هر چه سریعتر لکه ها را درمان کنید.
پرده های پارچه ای را در وان آب خیس نکنید. این اغلب باعث می شود که پارچه شکل خود را از دست بدهد یا از لت ها جدا شود.
هنگام شستن قسمت داخلی پنجره‌ها، پرده‌های پارچه‌ای را پایین بیاورید و آن‌ها را صاف قرار دهید تا جاروبرقی بکشید. این به شما امکان می دهد به قسمت هایی از پرده ها و پنجره های اطراف سخت افزار که ممکن است نیاز به جاروبرقی یا تمیز کردن داشته باشند دسترسی داشته باشید.

سخن آخر: 

همانطور که مشاهده کردید تمیز کردن این سبک از پرده بسیار ساده است اما کافی است طبق دستور العمل همه مراحل را انجام دهید. همچنین از شما دعوت می کنیم بخوانید: چگونه صندلی های پلاستیکی سفید را تمیز کنیم؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *