آموزش دو روش ساخت قایق با چوب بستنی | سرگرمی کودکانه

آموزش دو روش ساخت قایق با چوب بستنی | سرگرمی کودکانه

آموزش دو روش ساخت قایق با چوب بستنی | سرگرمی کودکانه : یکی از ایده های جالب برای ساخت کاردستی بچه گانه که نیاز به وسایل و ابزار زیادی ندارد، ساخت قایق با چوب بستنی است که در صورت علاقه کودکان به این وسیله می توانید با الگوبرداری از یک روش ساده آن را به راحتی در خانه درست کنید. و فرزندتان را خوشحال کنید.

کاردستی وسیله ای سرگرم کننده و جالب است که با هر وسیله ساده و ارزانی که با کمی خلاقیت در دسترس بود می توان در قالب یک وسیله تزئینی یا کاربردی بهترین سازه ها را ساخت.

مواد قابل استفاده در ساخت کاردستی می تواند هر چیزی باشد مانند کاغذ، مقوا، چوب، نمد و …، حتی می توانید از مواد وسایل دور ریختنی و یکبار مصرف برای این کار استفاده کنید. در این زمینه قصد داریم در این مطلب طرز ساخت قایق با چوب بستنی را به شما آموزش دهیم.

آموزش دو روش ساخت قایق با چوب بستنی | سرگرمی کودکانه

آموزش ساخت قایق با چوب بستنی

یکی از اسباب بازی های مورد علاقه کودکان قایق و کشتی است که با روشی ساده می توانید آن را در خانه درست کنید ساخت قایق با چوب بستنی مانند ساختن خانه با چوب بستنی و ساخت جعبه با چوب بستنی یکی از خلاقیت های کار با چوب بستنی است که بسیار ساده است و هزینه زیادی ندارد و می توانید آن را فقط با استفاده از آن درست کنید.

ساختن کاردستی با کودکان نه تنها آنها را سرگرم می کند بلکه چیزهای زیادی به آنها می آموزد. برای ساخت این نوع کاردستی با چوب بستنی ایده ها و روش های مختلفی وجود دارد که می توانید هر کدام را که برایتان راحت تر است را انتخاب کنید و با توجه به اینکه چوب بستنی وسیله ای در دسترس و ارزان است بنابراین می توانید به راحتی این کاردستی زیبا را درست کنید. در خانه بسازید و از آن لذت ببرید.

آموزش دو روش ساخت قایق با چوب بستنی | سرگرمی کودکانه

روش اول درست کردن قایق

در این روش به وسایلی مانند 30 عدد چوب بستنی باریک ساده یا رنگ شده، 2 عدد چوب بستنی پهن، چسب حرارتی و قیچی نیاز دارید در ابتدای کار 7 تا 8 چوب بستنی را با دقت به صورت مورب به هم بچسبانید تا لوزی شود.

در مرحله بعد 4 عدد چوب بستنی را در چهار گوشه حاشیه بچسبانید و صبر کنید تا کاملا خشک شوند. باید توجه داشته باشید که چوب های بستنی باید موازی یکدیگر باشند بعد از ساختن قسمت زیرین قایق، حالا نوبت به ساخت کناره های قایق می رسد برای این کار باید حدود 5 لایه چوب بستنی را در چهار طرف کار بچسبانید.

حالا برای درست کردن صندلی های قایق دو تکه ذوزنقه ای بزرگ از چوب بستنی را برش داده و به دو طرف کار بچسبانید. دوباره چند لایه چوب بستنی را در چهار گوشه کار بچسبانید.

می توانید دو سر یک چوب بستنی بزرگ را ببرید و به دو چوب بستنی باریک بچسبانید تا کار زیبا شود و از آن به عنوان پارو برای کار خود استفاده کنید. در اینجا ساخت و ساز تمام شده قایق چوب بستنی است حالا می توانید آن را روی سطح آب قرار دهید تا کودک از بازی با آن لذت ببرد.

آموزش دو روش ساخت قایق با چوب بستنی | سرگرمی کودکانه

روش دوم ساخت قایق با چوب بستنی

برای ساخت قایق به این شکل به لوازمی مانند چوب بستنی در سه سایز مختلف، سیخ چوبی، چسب فوری، کاتر و سیخ چوبی نیاز دارید. برای شروع کار چوب بستنی های استفاده شده در ردیف اول بدنه قایق را مانند تصویر روی هم قرار دهید و با استفاده از چسب قطره ای بدون حرکت چوب به هم بچسبانید.

آموزش دو روش ساخت قایق با چوب بستنی | سرگرمی کودکانه

میزان پهنای قایق بایستی به اندازه طول یک چوب بستنی باشد، به گونه ای که چوب بستنی خیلی راحت در این فاصله در نظر گرفته شده قرار بگیرد.

آموزش دو روش ساخت قایق با چوب بستنی | سرگرمی کودکانه

قرار گرفتن چوب های بستنی در ردیف اول بسیار مهم است و ردیف بعدی با گوشه های چوب بستنی هایی که در طرف مقابل قرار می گیرند مشخص می شود همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، ردیف های بعدی را باید طبق این نوک قرار داده و چسب بزنید.

ساخت قایق

ساخت قایق

حدود ۸ ردیف را به همین روش بر روی یکدیگر چسب بزنید. توجه کنید که در هر ردیف بایستی نسبت به ردیف قبلی مقداری چوب بستنی ها را به سمت داخل چسب بزنید.

در رج هشتم چوب بستنی استفاده شده در قسمت وسط باید از یک طرف برش داده شود تا روی ردیف قبل قرار نگیرد. این کار را در ردیف نهم با یکی از چوب بستنی های جلو و عقب تکرار کنید تا ارتفاع بدنه قایق در تمام قسمت ها به یک اندازه باشد.

ساخت قایق

با دو تکه کوچک چوب بستنی می توانید ارتفاع بدن را در تمام نقاط یکسان کنید اگر کار را بسیار دقیق انجام داده اید نمای بدنه قایق باید مانند تصویر باشد.

ساخت قایق

قسمت پایین قایق را با استفاده از 3 چوب بستنی بزرگ وصل کنید و اضافات این سه چوب بستنی را برش دهید.

ساخت قایق

بدنه قایق را بچرخانید تا کف قایق روی زمین باشد. حالا از 6 چوب بستنی بزرگ برای پوشاندن قسمت جلو و پشت بالای قایق استفاده کنید.

ساخت قایق

با کمک یک چوب 4 ردیف بستنی کوچک مانند تصویر در قسمت جلوی قایق بچسبانید توجه داشته باشید که این چوب بستنی باید در امتداد ردیف های قبلی باشد تا ظاهر کاردستی شما زیبا و متقارن شود. طرف دیگر قایق را به همین ترتیب درست کنید.

ساخت قایق

با کمک دو تکه چوب بستنی، ارتفاع سطح بالایی بدنه قایق را یکدست کنید قسمت جلو و پشت قایق را مانند تصویر به اندازه یک چوب بستنی بزرگ علامت گذاری کنید.

ساخت قایق

با استفاده از کاتر در قسمت های مشخص شده یک فاصله نیم سانتی متری ایجاد کنید. در مرحله بعد یک سیخ چوبی بردارید و با کاتر آن را از طول به دو نیمه تقسیم کنید.

هر کدام از این دو نیمه را در آب گرم قرار دهید تا انعطاف پذیر شوند و سپس در شکاف هایی که ایجاد کرده اید قرار دهید و چسب بزنید.

ساخت قایق

قسمت رویی سیخ های نصب شده را با کمک چوب بستنی سایز متوسط پوشش دهید.

ساخت قایق

می توانید بر روی پوشش ایجاد شده چند عدد سوراخ منظم به وجود آورید تا قایق شما نمای زیباتری به خود بگیرد.

ساخت قایق

با کمک سیخ چوبی و چند عدد خلال چوبی در قسمت لبه جلویی و عقبی قایق نرده هایی درست نمایید.

ساخت قایق

سخن پایانی:

در مطلب ارائه شده طرز ساخت قایق با چوب بستنی را به دو روش راحت و آسان یاد گرفتیم که امیدواریم مورد پسند شما واقع شود و نهایت استفاده را ببرید.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی آموزش ساخت کاردستی با کمک چوب بستنی این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *