آموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی

آموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی

آموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی : ساخت کاردستی برای شب یلدا می تواند به شما کمک کند این شب را برای کودکان و بزرگسالان سرگرم کننده کنید. حتی می توانید از این کاردستی ها به عنوان هدیه شب یلدا استفاده کنید.
اما برای ساخت کاردستی شب یلدا به چه لوازمی نیاز داریم؟ چگونه با وسایل دور ریختنی کاردستی یلدا درست کنیم؟ طرز تهیه کاردستی شب یلدا با میوه و نمد چگونه است؟ در این مطلب از سبک زندگی مجله کاردستون می توانید با طرز تهیه 13 کاردستی شب یلدا آشنا شوید.

آموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی

آموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی
کاردستی جزو آداب و رسوم شب یلدا نیست اما می توانید یک سنجاق به شکل انار به عنوان هدیه برای همه اعضای خانواده درست کنید سپس آن را به همه هدیه دهید ساخت این کاردستی برای شب یلدا بسیار آسان است و وقت زیادی از شما نمی گیرد. برای ساخت این سنجاق سینه مراحل زیر را دنبال کنید.
وسایل مورد نیاز برای درست کردن سنجاق سینه اناری

نمد قرمز

نمد سفید

چسب

مراحل درست کردن کاردستی یلدایی سنجاق سینه اناری

مرحله اول

برای ساخت این کاردستی نمدی برای شب یلدا با نمد ابتدا باید یک دایره کوچک به اندازه 2 بند انگشت روی نمد قرمز بکشید. سپس دور آن را با قیچی ببرید. حالا یک دایره کوچکتر با نمد سفید ببرید. آن را با چسب داخل دایره قرمز بچسبانید.
آموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی
مرحله دوم
به جای دانه های انار پراکنده روی نمد سفید نگین، پولک یا دانه های قرمز بدوزید. بعد از آن باید روی انار را با نمد قرمز درست کنید. برای این کار دو خط موازی افقی تقریباً به اندازه یک انگشت بکشید.
سپس لبه بالایی یک طرف نمد را به صورت زیگزاگ برش بزنید تا 3 مثلث در آن ایجاد شود. سپس دو طرف آن را به سمت داخل تا بزنید و روی انار را بدوزید.

مرحله سوم

در انتها قفل مخصوص گل را با چسب به پشت گل سینه وصل کنید و در شب یلدا به عزیزان خود هدیه دهید. این کاردستی نمدی هم ایده ای بی نظیر برای کاردستی شب یلدا برای مدرسه است.

آموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی

کاردستی برای شب یلدا زیر لیوانی هندوانه با فوم اکلیلی درست کنید

یک ایده بسیار جذاب برای کاردستی یلدا درست کردن زیر لیوانی هندوانه است اگرچه می توانید این زیر لیوانی ها را به روش های مختلف بسازید، اما ما برای این کار ایده منحصر به فردی داریم.

برای ساخت زیرلیوانی هندوانه می توانید از تکه های چوب بریده شده استفاده کنید این چوب ها را خوب تمیز کنید سپس با استفاده از گواش یا هر رنگ دیگری که در دسترس دارید، روی آن را به شکل هندوانه رنگ کنید.

آموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی

می توانید دور تا دور قسمت داخلی چوب را به رنگ سبز رنگ آمیزی کنید سپس مقوای قرمز یا فوم آلکی را به شکل دایره ای به اندازه داخل چوب برش دهید. سپس یک کاغذ سفید رنگی کمی بزرگتر از دایره قرمز ببرید. دایره قرمز را داخل دایره سفید بچسبانید.

حالا با کمی چسب روی چوب ثابت کنید. برای تخمه هندوانه می توانید از رنگ مشکی یا مقوای مشکی بریده شده به صورت قطره اشک نیز استفاده کنید.

برای کاردستی شب یلدا از پوست هندوانه دورریختنی استفاده کنید

وجود هندوانه در سر سفره یلدا و هر نمادی که شبیه هندوانه و انار باشد می تواند به سفره شب یلدا شما زیبایی بیافزاید مرسوم است که در شب یلدا انواع کیک و شیرینی به شکل هندوانه درست می کنند.

برای تزیین سفره شب یلدا نیز می توانید از پوست هندوانه استفاده کنید. برای این کار فقط قسمت بالایی هندوانه را به صورت افقی ببرید.

سپس داخل هندوانه را با هر چاقویی جدا کنید یک اسفنج داخل پوست هندوانه قرار دهید. حالا گل های میخک قرمز یا سرخابی را روی اسفنج بگذارید و این گلدان زیبا را داخل میز یلدای 1401 خود قرار دهید. برای این کار می توانید به جای پوست هندوانه از کدو تنبل استفاده کنید.

آموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستیآموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی

کاردستی مخصوص شمع هندوانه شب یلدا

اگر قبلاً هرگز در خانه شمع درست نکرده اید ممکن است برایتان سخت باشد. اما باید بدانید که ساختن شمع یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

وسایل لازم برای درست کردن شمع هندوانه شب یلدایی

پارافین شمع

رنگ سفید، قرمز و سبز

فتیله

لیوان یا شیشه

به عنوان کاردستی ویژه شب یلدا شمع هندوانه درست کنید

آموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی

مراحل ساخت شمع شب یلدا به شکل هندوانه

مرحله اول

برای تهیه شمع هندوانه ابتدا باید پارافین را به سه قسمت تقسیم کنید. هر پارافین را در ظرفی جداگانه بریزید. رنگ سفید را به یکی، سبز را به دیگری و سفید را به دیگری اضافه کنید.

مرحله دوم

پارافین ها را روی گاز یا مایکروفر بگذارید تا ذوب شوند سپس فتیله را در لیوان یا لیوان مورد نظر خود قرار دهید برای صاف نگه داشتن فتیله از یک چوب بستنی یا شیء مشابه روی لیوان استفاده کنید.

مرحله سوم

ابتدا پارافین سبز را داخل لیوان بریزید. اجازه دهید شمع سفت شود. همچنین می توانید آن را برای چند دقیقه در فریزر قرار دهید. سپس مقداری پارافین سفید بریزید.

بعد از سفت شدن این قسمت می توانید در نهایت پارافین قرمز را روی شمع بریزید. همچنین می توانید این شمع را داخل لیوان کاغذی درست کنید و پس از آماده شدن شمع، لیوان را پاره کرده و شمع هندوانه مخصوصی داشته باشید.

حتما بخوانید» تزیینات میز شب یلدایی مناسب برای عروس خانم ها

کاردستی برای شب یلداآموزش ساخت کاردستی برای شب یلدا | ایده کاردستی

با مقوا و کاغذ برای کاردستی شب یلدا کارت درست کنید

یک ایده کاردستی برای شب یلدا با کاغذ رنگی این است که با کاغذ و مقوای رنگی کارهای هندوانه ای شکل درست کنید و برای شب یلدا به مهمانان هدیه دهید.

اگر کودک کوچکی دارید می توانید به او یاد دهید که چگونه با مقوا کارت هایی به شکل هندوانه درست کند و سپس این کارت ها را به مهمانان بدهید.

کاردستی برای شب یلدا

برای کاردستی شب یلدا کلاه هندوانه ای با کاغذ رنگی درست کنید

یکی از بهترین انواع کاردستی یلدا این است که آن را طوری طراحی کنید که قابل استفاده باشد. برای ساخت کاردستی شب یلدا می توانید با مقوا و کاغذ رنگی کلاه یلدا تهیه کنید.

ساخت کلاه هندوانه ای ایده منحصر به فرد یلدا برای کودکان و عکاسی در یلدا است. برای ساخت این کلاه می توانید مقوای قرمز رنگی به شکل قیف و به اندازه سر کودک بچسبانید و انتهای آن را صاف و برش دهید.

کاردستی برای شب یلدا

برای پوست هندوانه می توانید از نوار سبز یا کاغذ سبز رنگ استفاده کنید. سپس یک باند کش زیر کلاه بچسبانید و با مارکر یا کاغذ سیاه رنگ تخمه هندوانه درست کنید.

اگر به فکر ساخت کاردستی برای شب یلدا با فوم اکلیل هستید، می توانید کلاه شب یلدای خود را با این فوم ها تهیه کنید تا در عکس های یلدا زیباتر دیده شود.

کاردستی برای شب یلدا

برای کاردستی های شب یلدا با فوم اکلیل یک نخ تزئینی درست کنید

فوم های اکلیلی به دلیل برق زیاد و رنگ های زیبایی که دارند، برای تزئین فضا و درست کردن کاردستی بسیار مناسب هستند.

می توانید از این فوم ها برای درست کردن انواع ریسه تزئینی به شکل هندوانه و انار استفاده کنید. برای درست کردن این ریسه ها یلدایی می توانید از نمد، کاغذ رنگی یا مقوای رنگی نیز استفاده کنید.

کاردستی برای شب یلدا

برای یلدا با کاغذ رنگی کاردستی انار درست کنید

برای شب یلدا می توانید کاغذ رنگی را به شکل انار برش دهید. سپس یک سیخ چوبی زیر آن قرار دهید و از آن برای تزیین غذاها و خوراکی های سفره یلدا استفاده کنید. برای تهیه این کاردستی شب یلدا می توانید انار را با نمد نیز تهیه کرده و با پولک پولک تزئین کنید تا جلوه بیشتری پیدا کند.

ایده برای شب یلدا

 کاردستی خلاقانه و جدید با شاخه های انار

اگر دوست دارید یک کاردستی خلاقانه ویژه شب یلدا تهیه کنید و تغییرات اساسی در تزیین یلدای امسال ایجاد کنید، می توانید با استفاده از شاخه های انار تزیین بسیار زیبایی بسازید. برای این کار باید یک شاخه انار تهیه کنید. سپس انارهای کوچک و تکه های انار نصف شده را روی آن بچسبانید.

برای چسباندن انار می توانید از سیم نازک یا حتی چسب استفاده کنید. این ایده ساخت کاردستی شب یلدا برای تزیین سفره یلدا و زیباتر کردن دکور عکس یلدا نیز بسیار جذاب است.

ایده برای شب یلدا

گردنبند انار درست کنید

بهترین ایده برای ساختن کاردستی مخصوص یلدا برای خود یا هدیه دادن این است که با استفاده از ساده ترین کارها جذاب ترین کاردستی ها را تهیه کنید. می توانید با استفاده از انارهای خشک کوچک گردنبندهای جذاب بسازید. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید.

وسایل مورد نیاز برای درست کردن گردنبند انار یلدا

انار خشک
سوزن میخی ته قلاب
حلقه اتصال
دم باریک چسب یک دو سه

ایده برای شب یلدا

برای ساخت گردنبند با انار خشک به عنوان مدل کاردستی شب یلدا ابتدا باید انتهای انار را به کمک پیچ سوراخ کنید. سپس یک یا دو بار یک قلاب کوچک را با چسب بزنید و داخل انار محکم کنید و دور آن را کمی چسب بریزید تا قلاب کاملا داخل انار ثابت شود.

پس از خشک شدن کامل چسب، حلقه اتصال بزرگتری را به قلاب وصل کنید. برای براق شدن سطح انار می توانید کمی شفاف روی آن اسپری کنید.

سپس انار را داخل زنجیر قرار دهید و به عنوان آویز گردنبند شب یلدا استفاده کنید و به عزیزانتان هدیه دهید. برای ساخت این کاردستی شب یلدا دخترانه می توانید روی انار نقاشی کنید یا نگینی بچسبانید و گردنبند یلدای خود را با طرح های جذاب تهیه کنید.

ایده برای شب یلدا

 یک پادری هندوانه درست کنید

اگر شب یلدا مهمان دارید، این ایده کاردستی یلدا قطعا می تواند جذابیت بیشتری به ابن شب ببخشد. با گذاشتن پادری به شکل هندوانه می توانید از مهمانان یلدای خود در خانه پذیرایی کنید.

برای تهیه این پادری یلدای هندوانه ای می توانید پادری نیم دایره ساده یا حصیر نیم دایره را انتخاب کنید. سپس با استفاده از رنگ های سبز، سفید و قرمز پادری ساده خود را به یک قاچ هندوانه زیبا تبدیل کنید.

در پایان از رنگ مشکی برای تخمه هندوانه استفاده کنید. پس از رنگ آمیزی پودر، آن را به مدت 24 تا 48 ساعت در فضای باز بگذارید تا کاملا خشک شود. بعد از این مدت می توانید یک پادری را در ورودی منزل خود بگذارید و از آن استفاده کنید.

شب یلدا

حرف پایانی

در این مطلب با طرز تهیه بهترین کاردستی های شب یلدا آشنا شدید. اگر کمی خلاق باشید می توانید برای شب یلدا کاردستی های جالبی با مواد ساده تهیه کنید.

ساخت کاردستی شب یلدا با چوب بستنی، مقوا، فوم، نمد و کمی رنگ و لوازم ساده و کم هزینه امکان پذیر است. با ساخت این کاردستی ها می توانید جلوه بیشتری به سفره کریسمس خود ببخشید و باعث لذت بیشتر کودکان از این عصر و اوقات فراغت خانوادگی شوید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *