نحوه از بین بردن مایت تشک

  • توسط مریم
  • ۲ ماه پیش
  • 0
نحوه از بین بردن مایت تشک

نحوه از بین بردن مایت تشک

نحوه از بین بردن مایت تشک : کنه‌های گرد و غبار در همه جای خانه‌های ما وجود دارند، اما در سطوحی که گرد و غبار را به دام می‌اندازند، مانند تشک‌ها، پرده‌ها و فرش‌هایی که نمی‌توان به طور مرتب شسته می‌شوند، بیشترین غلظت را دارند. متأسفانه، ما بیشتر وقت خود را در آنجا می گذرانیم – اتاق خواب و محل زندگی.

هر چند وقت یکبار از شر مایت های گرد و غبار در تشک خلاص شوید

اگر تشک شما در یک محفظه ضد گرد و غبار قرار ندارد و از واکنش های آلرژیک رنج می برید، باید حداقل هر ماه تشک خود را جاروبرقی بکشید تا تعداد مایت های گرد و غبار کاهش یابد. اگر تشک دارای روکش ضد گرد و غبار است که مرتباً تمیز می شود، تمیز کردن دو بار در سال تنها چیزی است که لازم است.

نحوه از بین بردن مایت تشک

بیشتر بخوانید: نکات ضروری برای تمیز کردن تشک

همه ملافه ها را بردارید

روتختی، ملحفه، روبالشی، محافظ تشک و پوشش ضد گرد و غبار را از تشک بردارید. اگر بالش‌های تخت و فنرهای جعبه را با یک روکش پوشانده‌اید (و باید آن‌ها را هم بردارید).

نحوه از بین بردن مایت تشک

ملافه را بشویید

ملافه و پوشش گرد و غبار را با مواد شوینده معمولی خود در آب گرم بشویید. برای اطمینان از اینکه همه کنه های گرد و غبار از بین رفته اند، حداقل 10 دقیقه در خشک کن اتوماتیک در دمای بالا خشک کنید.

نحوه از بین بردن مایت تشک

تشک را جاروبرقی بکشید

از جاروبرقی با فیلتر HEPA (هوای ذرات معلق با راندمان بالا)، شلنگ و اتصال برس اثاثه یا لوازم داخلی برای جاروبرقی هر سطحی از تشک استفاده کنید. کناره ها و فنرهای جعبه را فراموش نکنید و چارچوب تخت را نیز جاروبرقی یا گردگیری کنید.

نحوه از بین بردن مایت تشک

روکش ها و ملافه های محافظ را تعویض کنید

هنگامی که تخت کاملا خشک شد، تشک محافظ گرد و غبار و ملافه را تعویض کنید.

نحوه از بین بردن مایت تشک

بیشتر بخوانید: آموزش حذف کپک از روی تشک تخت

نکاتی برای کنترل گرد و غبار تشک

تشک، فنرهای جعبه و بالش خود را با روکش های ضد حشرات و گرد و غبار بپوشانید. روکش ها را می توان از مواد غیر متخلخل مانند وینیل یا پلاستیک یا مواد تنفس پذیرتر مانند پلی استر میکروفیبر یا نایلون یا حتی پنبه ای که محکم بافته می شود ساخته شود.
ملافه ها را حداقل هر هفته بشویید. اگر نمی خواهید روتختی یا روتختی خود را مرتباً بشویید، می توانید آن را در یک خشک کن خودکار روی هوا قرار دهید تا گرد و غبار و مایت های گرد و غبار را از بین ببرید.
وسایل اضافی را از روی تخت جدا کنید. حیوانات شکم پر و بالش های تزئینی حاوی کنه های گرد و غبار هستند.
با استفاده از رطوبت گیر، تهویه مطبوع و فن های اگزوز حمام، سطح رطوبت اتاق خواب را به حدود 50 درصد کاهش دهید.
درجه حرارت را در اتاق خواب حداقل به 68 درجه کاهش دهید. این کار از مایت های گرد و غبار جلوگیری نمی کند، اما چرخه تولید مثل آنها را کند می کند.
هر روز صبح قبل از اینکه رختخواب را بچینید، اجازه دهید ملافه با هوای خود هوا داده و خشک شود.
فرش های دیوار به دیوار و پرده های سنگین را از اتاق خواب بردارید تا سطح گرد و غبار اتاق را کاهش دهید.
از بالش ها و تشک های ضد حساسیت استفاده کنید. تشک‌های فوم لاتکس نسبت به تشک‌های دارای لایه‌های پنبه‌ای نسبت به کنه‌های گرد و غبار کمتر مهمان‌نواز هستند. به جای پر یا پر از بالش های فومی استفاده کنید.
فیلترهای تهویه مطبوع خود را به فیلترهای HEPA ارتقا دهید و مرتباً آنها را تعویض یا تمیز کنید.
ورود حیوانات خانگی را به اتاق خواب ممنوع کنید. کنه های گرد و غبار در پوست حیوانات رشد می کنند.

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و بتوانید بهترین شیوه برای حذف ماینت را یافته باشید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب بعدی را بخوانید : روش صحیح شستن تشک در خانه به روش ساده

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *