نحوه استفاده صحیح از حلال خشکشویی

نحوه استفاده صحیح از حلال خشکشویی

نحوه استفاده صحیح از حلال خشکشویی : در فرآیند خشکشویی حرفه ای از حلال ها برای تمیز کردن پارچه هایی که در آب قابل شستشو نیستند و لکه هایی که در برابر پاک کننده های مبتنی بر آب مقاوم هستند، استفاده می شود. حلال هایی که برای مصارف خانگی روی اثاثه یا لوازم داخلی، فرش و پارچه فروخته می شوند، معمولاً پایه نفتی هستند و می توانند مایع، اسپری یا پودر باشند.

فضای کار خود را آماده کنید

زیرا حلال خشکشویی حاوی مواد شیمیایی فرار است. نباید در هیچ فضایی با شعله باز مانند سیگار، شمع روشن، شومینه هیزمی در حال کار یا وسایل گازسوز استفاده شود. از آن در اطراف سطوح گرم شده مانند بخاری های برقی، اجاق گاز، پدهای گرمایش الکتریکی یا پتوها استفاده نکنید. تهویه اتاق را با باز کردن پنجره ها و درها یا استفاده از یک فن گردشی برای کمک به پراکندگی دود افزایش دهید.

نحوه استفاده صحیح از حلال خشکشویی

اگر بیشتر از تمیز کردن نقطه ای انجام می شود، کار باید در یک روز نسیم در بیرون انجام شود. استفاده از ماسک N-95 توصیه می شود.

حلال را در یک منطقه پنهان آزمایش کنید

با پوشیدن دستکش یکبار مصرف، چند قطره از حلال مایع یا پودر حلال را روی یک تکه پارچه نخی سفید بریزید. حلال را روی قسمتی از پارچه (در امتداد درز کناری یا زیر کوسن) یا فرش بمالید. پارچه را برای هرگونه انتقال رنگ بررسی کنید. چند دقیقه صبر کنید تا ببینید آیا تغییر رنگی در پارچه یا فرش وجود دارد یا خیر. در صورت تغییر رنگ یا انتقال از محصول استفاده نکنید. این نوع آسیب قابل تعمیر نیست.

نحوه استفاده صحیح از حلال خشکشویی

بیشتر بخوانید: آموزش تهیه مایع تمیز کننده حمام خانگی

حلال را روی ناحیه لکه دار بمالید

مقدار کمی از حلال را روی یک پارچه تمیز و سفید قرار دهید. هنگام تمیز کردن لکه، از لبه بیرونی شروع کنید و به سمت مرکز حرکت کنید تا از پخش شدن لکه جلوگیری کنید. به آرامی محل لکه دار را با حلال پاک کنید، مالش نکنید. با انتقال لکه به قسمت تمیزی از پارچه بروید و تا زمانی که دیگر خاکی آزاد نشود، لکه را ادامه دهید.

نحوه استفاده صحیح از حلال خشکشویی

اگر روی پارچه ای کار می کنید که نیاز به تمیز کردن کلی دارد، مانند یک صندلی روکش، هر بار در یک بخش کوچک کار کنید. حلال خشکشویی را به یکباره روی کل قطعه نمالید زیرا دود بسیار زیاد خواهد بود.

ناحیه تحت درمان را بشویید و خشک کنید

از یک پارچه تمیز و خشک استفاده کنید تا تا حد امکان حلال را از پارچه پاک کنید. پارچه سفید دیگری را در آب معمولی آغشته کنید و آن را بچرخانید تا نچکد. ناحیه تازه تمیز شده را بمالید تا آثار نهایی حلال از بین برود. اجازه دهید پارچه در هوا خشک شود. برای خشک شدن سریعتر از فن گردشی استفاده کنید. حرارت مستقیم از سشوار یا وسایل دیگر اعمال نکنید.

نحوه استفاده صحیح از حلال خشکشویی

پارچه را بررسی کنید

پس از خشک شدن پارچه، آثار لکه را بررسی کنید. اگر باقی ماندند، مراحل تمیز کردن را با حلال تکرار کنید.

نحوه استفاده صحیح از حلال خشکشویی

بیشتر بخوانید: تمیز کردن آسان رسوب آهک کتری

پارچه های قابل شستشو و حلال خشک شویی

اگر از یک حلال تمیز کننده خشک برای از بین بردن لکه های سخت مانند چسب، رنگ روغنی یا قیر از پارچه قابل شستشو استفاده کرده اید، لباس باید طبق معمول شسته شود. آن را جدا از پارچه های دیگر بشویید و آویزان کنید تا در هوا خشک شود.

نحوه استفاده صحیح از حلال خشکشویی

کلام نهایی:‌

نظر خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید. اگر به این مطلب علاقمند بوده اید پیشنهاد می کنیم بخوانید: 3 روش برای کم رنگ کردن سوختگی جای اتو روی لباس

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *