چطور ترشح هورمون ها را کنترل کنیم؟

چطور ترشح هورمون ها را کنترل کنیم؟

چطور ترشح هورمون ها را کنترل کنیم؟ در این مقاله قصد داریم شما را با کنترل ترشح هورمون و تکنیک های بیان این کار آشنا کنیم و با استفاده از آن ها کیفیت زندگی خود را ارتقا دهید. برای کسب اطلاعات خوب در این زمینه این مقاله را از دست ندهید.

یکی از مهم ترین موادی که بر کنترل ترشح هورمون تأثیر می گذارد، پروتئین است. در واقع پروتئین ها مواد اصلی این تنظیمات هستند که در ادامه قصد داریم شما را با روش های دیگر کنترل آن ها آشنا کنیم. بهتر است بدانید هورمون ها توسط غدد درون ریز ترشح می شوند و این غدد هر مقدار هورمونی که بدن نیاز دارد ترشح می کنند.

چطور ترشح هورمون ها را کنترل کنیم؟

کنترل ترشح هورمون ها

افراد زیادی هستند که به دلیل کاهش توانایی های بدن و افزایش سن، ترشح هورمون ها را مشکل می کنند، پس باید یک سری روش ها را بلد باشید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بیشترین تاثیر را داشته باشید و ترشح خود را کنترل کنید. هورمون ها .

بهترین روشی که می توانید برای انجام صحیح این کنترل ها استفاده کنید استفاده از یک سری رژیم های غذایی خاص است و در ادامه یک رژیم غذایی خوب و عادات غذایی مناسب را برای شما بررسی می کنیم تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید: 5 دلیل برای اثبات مضر بودن رژیم های محدود کننده

استفاده از پروتئین ها

پروتئین ها مواد لبنی بسیار خوبی هستند که به ترشح هورمون های مورد نیاز بدن کمک می کنند و تاثیرات زیادی بر سلامت بدن دارند.

در واقع پروتئین‌ها از اسیدهای آمینه تشکیل شده‌اند که منجر به ساخت عضلات و استحکام استخوان‌ها می‌شوند و همچنین بر روی اشتها تأثیر می‌گذارند و هورمون‌های بیشتری ترشح می‌کنند که مخصوص کنترل اشتها هستند

بنابراین می‌توانند از چاقی و اضافه وزن در بدن جلوگیری کنند. پیشنهاد متخصصان در این زمینه مصرف حدود 20-30 گرم پروتئین در روز و این مقدار در هر وعده غذایی می باشد.

داشتن فعالیت های ورزشی

برای اینکه تاثیرات مثبتی در کنترل هورمون ها و غدد درون ریز داشته باشید باید سعی کنید هر روز به فعالیت های ورزشی بپردازید تا بتوانید حساسیت به یک سری هورمون های بدن را کاهش دهید و زندگی بهتری داشته باشید.

مهمترین تاثیری که ورزش روزانه روی بدن می گذارد این است که سطح انسولین خون را کاهش می دهد و می تواند حساسیت به این هورمون را کاهش دهد تا انسان راحت تر زندگی کند.

پرهیز از رژیم غذایی

سعی کنید از شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده پرهیز کنید و سعی کنید این دو مورد را از وعده های غذایی روزانه خود حذف کنید.

این دو مورد می تواند منجر به چاقی، اضافه وزن و دیابت و سایر بیماری ها شود، بنابراین باید این دو مورد را تا حدودی حذف کرد.

کنترل استرس

اگر بتوانید استرس خود را کنترل کنید، به راحتی می توانید غدد درون ریز را تحت تأثیر قرار دهید و میزان هورمون ها را کنترل کنید.

در واقع استرس مزمن می تواند منجر به افزایش فشار خون و در نهایت افزایش مقدار برخی از هورمون ها در بدن شود و این هورمون ها به جای اینکه تاثیر مثبتی بر بدن بگذارند، اثرات منفی داشته و مشکلات شدیدی را ایجاد می کنند.

از چربی های سالم استفاده کنید

برای مدیریت ترشح هورمون ها بهتر است رژیم غذایی خود را تغییر دهید و از یک سری چربی های سالم در این زمینه استفاده کنید.

در واقع این چربی ها برای بدن بسیار مفید هستند و می توانند از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کرده و ترشح هورمون ها و مشکلات آنها را افزایش دهند.

تعادل در غذا خوردن

یکی دیگر از مواردی که می تواند منجر به مدیریت هورمون ها در بدن شود، داشتن تعادل در هنگام غذا خوردن است.

این کار شما برای سلامتی بدن نیز مفید است و می تواند از چاقی یا لاغری بیش از حد جلوگیری کند و انرژی لازم را برای بدن شما تامین کند.

چطور ترشح هورمون ها را کنترل کنیم؟

چای سبز

چای سبز را می توان از دیگر موادی نام برد که به شما در مدیریت ترشح هورمون ها کمک می کند.

در واقع چای سبز به راحتی می تواند باعث لاغری شما شود و علاوه بر کافئینی که دارد با آنتی اکسیدان های خود می تواند برای بدن بسیار مفید باشد.

استفاده از چای سبز برای درمان افزایش ترشح هورمون ها

استفاده از ماهی های چرب

ماهی های چرب یکی از بهترین منابع امگا 3 هستند و دارای فواید ضد التهابی هستند، بنابراین اگر به طور منظم از این ماهی ها استفاده کنید

می توانید نیاز غدد درون ریز به این مواد معدنی را برطرف کرده و به آنها کمک کنید. کار خود را بهتر انجام دهید و ترشح هورمون ها را کنترل کنید.

فیبر حل شدنی

روش های دیگری که می تواند بر ترشح هورمون ها تأثیر بگذارد فیبرهای محلول هستند. البته فیبر به طور کلی برای بدن مفید است و می تواند از بروز انواع سرطان ها جلوگیری کند

با این حال فیبرهای محلول اثرات بیشتری دارند و می توانید از آنها برای کنترل میزان هورمون ها و جلوگیری از بروز مشکلات غیر قابل کنترل استفاده کنید.

تخم مرغ

تخم مرغ فواید زیادی برای بدن دارد و ارزش غذایی زیادی دارد، بنابراین استفاده از تخم مرغ را فراموش نکنید تا بتوانید ترشح هورمون ها را تحت تاثیر قرار دهید و آنها را به درستی مدیریت کنید.

تحقیقاتی در این زمینه انجام شده و بیان می کند که استفاده همزمان از زرده و سفیده تخم مرغ برای بدن بسیار مفید است و بهتر از زمانی است که این دو را به تنهایی مصرف کنید.

چطور ترشح هورمون ها را کنترل کنیم؟

کنترل ترشح هورمون ها

خواب نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر ترشح هورمون ها در بدن است، زیرا بدن دارای ریتم شبانه روزی است و در نهایت اگر نتوانید خوب بخوابید می توانید در زمینه ترشح هورمون دچار مشکل شوید.

اگر مراحل قبلی را دنبال کنید اما نمی توانید خواب خوبی داشته باشید، نیمه راه را نرفته اید و سلامتی شما در داشتن یک خواب خوب و با کیفیت دخیل است. ترشح هورمون ها به دو صورت منفی و مثبت تنظیم می شود و هر کدام وظایف خاصی را برای این مورد انجام می دهند.

در نهایت می توانید اطلاعات دیگری در مورد سرگیجه پس از ایستادن و گرسنگی مداوم به دست آورید. برای این کار کافی است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *