چگونه رنگ را از قاب های پنجره وینیل تمیز کنیم؟

چگونه رنگ را از قاب های پنجره وینیل تمیز کنیم؟

چگونه رنگ را از قاب های پنجره وینیل تمیز کنیم؟ : هنگام رنگ آمیزی نمای بیرونی خانه، ممکن است متوجه شوید که با وحشت به رنگ رنگ جدید خود خیره شده اید که قاب بیرونی پنجره های وینیل شما را تزئین می کند. قطرات اتفاق خواهد افتاد؛ این فقط یک واقعیت از زندگی نقاشی است. اما پارچه های رها، لایه پلاستیکی پوشش دهنده و کثیفی تنها مکان های قابل قبولی هستند که رنگ شما چکه می کند – نه روی قاب پنجره شما.

وقتی روی شیشه رنگ می گیرید، تعمیر آن آسان است. فقط از تیغ استفاده کنید. اما وقتی روی قاب پنجره وینیل رنگ می گیرید، این کار بسیار سخت تر است و گاهی اوقات اصلاح ناقص است. دلیل آن این است که وینیل نرمتر از شیشه است، بنابراین خراش دادن یا سنباده زدن رنگ وینیل بدون برداشتن مقدار زیادی از وینیل دشوارتر است. اما با چند ابزار ساده، باید بتوانید ویندوز را به حالت جدید برگردانید.

قطرات رنگ روی قاب پنجره وینیل

اگر مقدار زیادی رنگ روی پنجره های وینیل خوردید، بهترین راه برای پاک کردن رنگ این است که اجازه دهید رنگ خشک شود و سپس آن را بتراشید.

اگرچه ممکن است غیرقابل درک به نظر برسد، اما هر چه رنگ روی سطح بیشتر باشد، بهتر است. با قطره ها و گلوب های بزرگ رنگ بیشتری خواهید داشت.

اگر سعی کنید رنگ را در حالی که هنوز مرطوب است پاک کنید، ممکن است در پایان آسیب بیشتری وارد کنید. لکه دار کردن رنگ یک لایه فوق العاده نازک ایجاد می کند که بعداً حذف آن دشوارتر می شود.

بعد از اینکه یک یا دو روز اجازه دادید رنگ کاملا خشک شود، لبه را با ناخن شروع کنید. کل کره باید یک تکه کنده شود و هیچ اثری از خود باقی نماند. این کار چه بر روی قاب وینیل باشد چه روی شیشه.

رنگدانه روی قاب های پنجره وینیل

اگر قاب های پنجره وینیل سفید یا روشن دارید، حتی اگر رنگ را پاک کنید، مقداری رنگدانه باقی می ماند که به سختی پاک می شود.

ابتدا سعی کنید از تینر رنگ یا الکل های معدنی همراه با یک پارچه تمیز و رنگ نشده برای پاک کردن رنگدانه استفاده کنید. اگر کار نکرد یا فقط تا حدی جواب داد، از رنده ریز #320 استفاده کنید و به آرامی روی رنگدانه بمالید.

چگونه رنگ را از قاب های پنجره وینیل تمیز کنیم؟

بیشتر بخوانید: آموزش رنگ آمیزی در های فلزی

لکه های غلتکی رنگ روی ویندوز وینیل

لکه‌های کوچک‌تری که در اثر نورد شدید ایجاد می‌شوند نیز پس از خشک شدن با یک چاقوی بتونه پلاستیکی یا ناخن جدا می‌شوند.

مراقب استفاده از تیغ های تیغ باشید که روی وینیل برش می زنند. تنظیم زاویه تیغه روی سطح نرم وینیل تقریبا غیرممکن است. شیشه به اندازه کافی سخت است که تیغه در آن فرو نرود.

نقاط اسپری رنگ روی ویندوز وینیل

برای لکه‌های رنگ روی قاب‌های پنجره وینیل، در صورت امکان، باید فوراً آنها را پاک کنید. اگر خشک شدند، آنها را با کاغذ سنباده ریز در محدوده #320 سنباده بشویید. اینها سخت تر هستند زیرا رنگ پاش ها در اتمیزه کردن رنگ بسیار ریز تخصص دارند. بنابراین لکه های روی قاب پنجره شما به اندازه کافی بزرگ نیست که خراشیده شود. در صورت امکان، لکه های رنگ را ظرف چند ثانیه پس از فرود روی سطح پاک کنید. در بیشتر موارد، این امکان پذیر نخواهد بود زیرا لکه ها فورا خشک می شوند.

کاغذ سنباده سطح وینیل را کدر می کند، بنابراین باید در مورد اینکه کدام مهمتر است قضاوت کنید: حذف رنگ یا حفظ سطح قاب پنجره شما. بعلاوه، کاغذ سنباده رنگدانه های جاسازی شده را از بین نمی برد – مگر اینکه تا حد زیادی به وینیل سمباده بزنید.

چگونه رنگ را از قاب های پنجره وینیل تمیز کنیم؟

رنگ آمیزی لکه بر روی ویندوز وینیل

رنگ آغشته شده را با سمباده ریز بمالید. لکه‌ها زمانی اتفاق می‌افتند که روی قاب پنجره چکه می‌کنند و سپس به طور تصادفی روی آن مالیده می‌شوند. یا زمانی اتفاق می‌افتند که رنگ را رها کنید، سپس سعی کنید آن را پاک کنید.

مانند لکه های رنگ پاش، از کاغذ سنباده ریز برای پاک کردن رنگ استفاده کنید. فقط به اندازه ای که برای پاک کردن رنگ لازم است مالش دهید.

بیشتر بخوانید: چند ترفند کاربردی هنگام رنگ آمیزی خانه

روی شیشه پنجره نقاشی کنید

زمانی که رنگ فقط روی شیشه پنجره باشد، رفع آن آسان است. ابتدا باید تیغ های یک لبه را خریداری کنید که در اکثر مراکز خانگی و فروشگاه های سخت افزار موجود است. این برای همه انواع رنگ روی شیشه کار می کند، اگرچه رنگ لکه دار دشوارتر است و معمولاً نمی توان از این طریق پاک کرد.

سمت تیز تیغ را با زاویه 15 درجه روی لیوان قرار دهید. تیغ را به سمت جلو بکشید و رنگ را از شیشه جدا کنید. تیغ شیشه را خراش نمی دهد.

سخن آخر:‌

پنجره های وینیل یا UPVC بسیار پرطرفدار هستند و بسیار مهم است بدانید در چه صورت می توانید رنگ را از روی آنها پاک کنید. در مطلب بعدی به نکته دیگری در مورد رنگ آمیزی پرداخته ایم: آموزش نحوه رفع چکه کردن رنگ

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *