9 کتاب ارزشمندی که باعث میشود خلاقیت شما بیشتر شود!

9 کتاب ارزشمندی که باعث میشود خلاقیت شما بیشتر شود!

9 کتاب ارزشمندی که باعث میشود خلاقیت شما بیشتر شود! در این مقاله بهترین کتاب برای افزایش خلاقیت را به شما معرفی می کنیم و می توانید با مطالعه این کتاب ها زندگی بهتری داشته باشید.

کتاب برای افزایش خلاقیت بسیار مفید است به طوری که بسیاری از افراد دوست دارند از کتاب استفاده کنند و آن را مطالعه کنند تا بتوانند خلاقیت کودکان خود را تقویت کنند. اجازه دهید شما را در این زمینه معرفی کنیم.

9 کتاب ارزشمندی که باعث میشود خلاقیت شما بیشتر شود!

کتاب هایی برای افزایش خلاقیت

برای همه افراد پیش آمده که بخواهند از کتاب برای افزایش سطح خلاقیت خود و دیگران و اطرافیانشان استفاده کنند در واقع باورهای نادرست اولین مانعی است که مانع بروز خلاقیت می شود و بسیاری از افراد فکر می کنند .

خلاقیت یک ویژگی ذاتی است که کاملا اشتباه است و همه ما به راحتی می توانیم با استفاده از یک سری تکنیک ها و مطالعه کتاب آن را ارتقا دهیم. چیزهای مفیدی در این زمینه برای رشد خلاقیت و شکوفایی همه استعدادهای ما.

بسیاری از مردم نمی دانند که چرا باید برای افزایش این کتاب کتاب بخوانند. باید بدانید که بسیاری از کتاب ها یا برگرفته از تجربیات انسانی هستند یا از تجربیات افراد و همچنین باید در نظر داشته باشید که هر فردی به تنهایی نمی تواند همه چیز را تجربه کند، پس باید از تجربیات دیگران نیز درس بگیرید. برای بهبود زندگی خود کمک بگیرید.

حتما بخوانید: بهترین کتاب موفقیت در کسب و کار 9 کتاب ارزشمندی که باعث میشود خلاقیت شما بیشتر شود!

بنابراین مطالعه کتاب یکی از این روش هاست که می توانید برای افزایش خلاقیت خود از آن استفاده کنید کتابی که در ادامه برای شما بررسی می کنیم نمی تواند مستقیماً روی خلاقیت شما تأثیر بگذارد به همین دلیل یک سری ویژگی های شخصیتی شما را تحت تأثیر قرار می دهند و همچنین می توانید با پرورش این ویژگی های شخصیتی خلاقیت را ارتقا دهید.

با چرا شروع کنید

کتاب «با چرا شروع کن» یکی از کتاب هایی است که نمی تواند مستقیماً روی خلاقیت شما تأثیر بگذارد اما نکاتی در آن وجود دارد که می توانید از آنها برای تأثیرگذاری بر دیگران استفاده کنید.

در واقع این کتاب برای زمانی که کسب و کار خود را دارید مفید است و به شما کمک می کند تا برای خود هدفی تعیین کنید تا بتوانید خلاقیت خود را افزایش دهید و از ترفندهای مختلف برای رسیدن به آن استفاده کنید. از دیگران برای گسترش کسب و کار و رسیدن به اهداف خود استفاده کنید.

9 کتاب ارزشمندی که باعث میشود خلاقیت شما بیشتر شود!

یکی از بخشهای مهم این کتاب عبارت است از:

اگر افراد را فقط بر اساس توانایی آنها در انجام یک کار استخدام کنید، آنها فقط برای پول کار می کنند اما اگر آنها را بر اساس اعتقادی که به آنها دارید استخدام کنید، این افراد قلب و روح خود را به شما خواهند داد.

شرکت خلاقیت

این کتاب به شما نشان می دهد که باید خلاقیت را از دیگران بیاموزید. در واقع بسیاری از افراد پیکسار را می شناسند و از برنامه های انیمیشن این شرکت بسیار راضی هستند و باید بدانید که رئیس قبلی این شرکت کتابی منتشر کرده است که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید سطح خلاقیت خود را افزایش دهید. مجله فوربس در مورد این کتاب نوشت:

خواندن کتاب شرکت خلاق شما را با تجربیات ارزشمندی آشنا می کند که بسیاری از آنها به شکل گیری فرهنگ خلاق در محیط کار کمک می کنند.

9 کتاب ارزشمندی که باعث میشود خلاقیت شما بیشتر شود!

نبرد هنرمند

نبرد هنرمند کتاب دیگری است که به افزایش خلاقیت شما کمک می کند و در این کتاب آمده است که هیچ کس به هیچ وجه با نیازهایی مواجه نخواهد شد که باید از خلاقیت برای حل آنها استفاده کند.

این کتاب نوشته استیون پرایس یک فیلم است و به شما کمک می کند تا نکاتی را در مورد موانع خلاقیت بدانید و با استفاده از توصیه های کوتاه این نویسنده برای غلبه بر این موانع طعم خلاقیت را بچشید این کتاب با ترجمه شوروش بشیری توسط انتشارات میلکان در ایران منتشر شده است و شما می توانید آن را به راحتی از تمامی سایت ها یا کتابفروشی ها تهیه کنید.

کتاب خلاقیت و حل مسئله

تفکر سریع و کند

در واقع دو سیستم فکری کلی وجود دارد و سیستم فکری اول مبتنی بر غریزه و عملکرد فرد است، در تصمیم گیری های سریع و فوری موثر است و سیستم دوم عمیق تر و کندتر است و کمی دیرتر و کندتر عمل می کند.

نسبت به نوع اول تفکر تنبل نوعی تفکر است که می تواند مانع خلاقیت شود پس باید این دو فکر را درک کنید و سعی کنید از آنها به درستی و منطقی استفاده کنید.

کتاب خلاقیت و حل مسئله

عادت خلاقانه

کتاب پنجم و بهترین کتاب برای افزایش خلاقیت کتاب عادت خلاق است. به گفته نویسنده این کتاب، خلاقیت یک لطف الهی و یک ویژگی ذاتی نیست و هر فردی با استفاده از یک سری نکات و تمرین ها می تواند سطح آن را افزایش دهد.

نویسنده این کتاب طراح و مربی رقص است و در این کتاب سعی کرده است تجربیات خود را مرور کند تا به فردی خلاق تبدیل شود. یکی از بهترین درس هایی که می توانید از این کتاب بیاموزید این است که آگاهانه تصمیم بگیرید که بخشی از خلاقیت شماست.

در واقع وقتی شما آگاهانه تصمیم می گیرید، اجازه می دهید خلاقیت در زندگی شما جاری شود و این کتاب یک سری تمرینات را به شما می دهد تا بتوانید خودآگاهی را افزایش دهید و خلاقیت را وارد زندگی خود کنید.

خلاقیت و نوآوری

از دیگر کتاب های مفید در این زمینه می توان به خلاقیت و نوآوری علی شمیسا اشاره کرد. این شخص جزو نویسندگان خیلی خوب نیست و چندین کتاب در مورد خلاقیت و کنجکاوی نوشته است.

علی شمیسا در این کتاب سعی کرده است نکات و عواملی که باعث خلاقیت یا عدم خلاقیت فرد می شود را بررسی کند و شما را با مباحث اولیه خلاقیت آشنا کند.

مهم ترین نکته در این زمینه سیستم های خلاق و غیر خلاق است. به گفته وی، سیستمی که در محیط وجود دارد می تواند بر میزان خلاقیت هر فرد تأثیر بگذارد بنابراین اگر فردی در یک سیستم خلاق قرار گیرد، خلاقیت او شروع می شود، در غیر این صورت ممکن است فرد به تدریج توانایی خود را از دست بدهد. و دست از خلاقیت بردارید.

کتاب خلاقیت و حل مسئله

خلاقیت و حل مسئله

داشتن خلاقیت و استفاده از آن در حل مشکلات می تواند به شما کمک کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با سریع ترین تکنیک ها مشکلات و مشکلات خود را حل کنید و با چالش های زندگی مقابله کنید.

ارتباط بین بازدهی و سود با افکار و ایده های درون ذهنی هر فرد مرتبط میباشد و خلاق بودن برای اینکه بتوانید در یک شغلی موفق شوید بسیار ضروری می باشد بنابراین کتاب ۲۱ تکنیک کاربردی و مهم را برای شما بررسی می‌کند و باعث می‌شود که شما با رعایت کردن این تکنیک ها به یک فرد خلاق و موفق تبدیل شوید.

کتاب خلاقیت و حل مسئله

مثل یک هنرمند بدزد

این کتاب مانند یک هنرمند بدزد به شما نشان می دهد که می توانید از خلاقیت خود استفاده کنید و ایده های جدیدی داشته باشید در واقع کلمه نوآوری در این مورد نیز صدق می کند، اما باید بدانید که این کتاب توسط آستین کلونی نوشته شده است و به شما یاد می دهد که چگونه می توانید از 10 تکنیک ساده در دنیای امروز و دنیایی که درگیر کارهای غیر خلاقانه است استفاده کنید.

در واقع این کتاب به شما کمک می کند تا ایده های خلاقانه ای را که تاکنون وجود دارد بپذیرید و از آنها برای بیان خلاقیت خود در دنیای امروز استفاده کنید.

در واقع نویسنده در این مقاله سعی کرده است به جای نشان دادن راه های اشتباه و طرز فکر نادرست شما را برای برقراری ارتباط با درونتان آماده کند و این ارتباط می تواند به شکوفایی خلاقیت منجر شود نویسنده در بخشی از کتاب خود متن بسیار زیبایی را قرار داده است.

کتاب خلاقیت و حل مسئله

خود باوری در خلاقیت

اما ما تا اینجا به شما یاد دادیم که خلاقیت یک ویژگی ذاتی و خدادادی نیست بنابراین نباید تصور کنید که همه مردم دنیا به طور طبیعی آن را داشته اند، بلکه باید بدانید که اگر بخواهید می توانید این ویژگی را در خود تقویت کنید بهتر است بدانید همه افرادی که شبیه هنرمند هستند همیشه خلاق نیستند.

تام و دیوید کلی این کتاب را نوشته اند و به خواننده می آموزد که چگونه با تفکر خلاقانه در هر زمینه ای پیشرفت کند و بهره وری بیشتری داشته باشد.

نویسنده کار خود را به خوبی انجام داده است و به همین دلیل این کتاب یکی از بهترین آثاری است که می توانید برای افزایش خلاقیت خود از آن استفاده کنید.

کتاب خلاقیت و حل مسئله

سخن پایانی»

در تمامی کتاب های ذکر شده به این نکته اشاره شد که خلاقیت ذاتی نیست و برای افزایش آن در خود باید یک سری اقدامات انجام داد.در واقع خلاقیت شما ثابت نیست و نمی ماند، پس باید از یک سری تکنیک ها و ترفندهایی استفاده کنید که می توانید در این کتاب ها پیدا کنید.اکنون که با کتاب افزایش خلاقیت آشنا شدید می توانید کتاب درونگراها و پرفروش ترین کتاب های دنیا را نیز ببینید و با این سری کتاب ها آشنا شده و در موارد ضروری از آن ها استفاده کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *