تهیه ابزارهای اولیه برای شروع خیاطی افراد مبتدی!

تهیه ابزارهای اولیه برای شروع خیاطی افراد مبتدی!

تهیه ابزارهای اولیه برای شروع خیاطی افراد مبتدی! همه چیزهایی را که برای شروع خیاطی نیاز دارید با راهنمای ابزارهای خیاطی که ما در اختیار شما قرار دادیم آسان تر خواهد شد. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چه به دنبال خیاطی باشید و چه بخواهید لوازم مفیدی را تهیه کنید ارزش این را دارد که وقت بگذارید و ابزارهای خیاطی خود را بشناسید. شما ممکن است ابزار مناسب برای کار را کشف کنید!

تهیه ابزارهای اولیه برای شروع خیاطی افراد مبتدی!تهیه ابزارهای اولیه برای شروع خیاطی افراد مبتدی!

در این راهنما، انواع ابزارهای خیاطی، از تجهیزات ضروری تا لوازم جانبی خیاطی را بررسی خواهیم کرد.

بسیاری از لوازم خیاطی که نام بردیم راهنماهای دقیق خود را دارند، بنابراین مطمئن شوید که برای نکات برتر و توصیه های کارشناسان کاردستون را بررسی کنید.

همچنین می توانید از این مقاله برای تهیه یک کیت خیاطی با همه چیز متناسب با نیاز خود استفاده کنید. برای آشنایی با همه چیز، از برش های چرخشی گرفته تا سوزن گیر، ادامه مطلب را بخوانید.

چرخ خیاطی

سرمایه گذاری روی یک چرخ خیاطی خوب می تواند تجربه دوخت شما را متحول کند. ماشین‌های بسیار متنوعی برای همه بودجه‌ها و توانایی‌ها در دسترس هستند و برای استفاده از آن نیازی به تجربه قبلی ندارید.

اگر تازه شروع کرده اید، ماشین های مقرون به صرفه زیادی در بازار وجود دارد که برای مبتدیان طراحی شده اند. هنگامی که تجربه بیشتری به دست آوردید، می توانید به چرخ خیاطی با طیف وسیع تری از ویژگی ها ارتقا دهید.

تهیه ابزارهای اولیه برای شروع خیاطی افراد مبتدی!

پارچه

شما معمولاً پارچه را با متری  می‌خرید، اما اگر فقط مقدار کمی از مواد می‌خواهید را انتخاب کنید که به چهار قسمت بریده شده و یک تکه پارچه با ابعاد حدود 46 در 56 سانتی‌متر ساخته شده است. می توانید اینها را به صورت تکی یا بسته ای خریداری کنید.

تهیه ابزارهای اولیه برای شروع خیاطی افراد مبتدی!

میز چرخ خیاطی

با تهیه میز خیاطی فضای کار خود را جذاب کنید. از بسیاری از میزهای خیاطی می توان برای نگهداری تمام لوازم خود استفاده کرد و فضای زیادی برای کار شما در نظر گرفت.

برخی از میزهای خیاطی به عنوان کابینت خیاطی نامیده می شوند و می توان آن ها را تا کرد تا در صورت عدم استفاده مانند یک کمد مرتب (قابل قفل) به نظر برسند. این به ویژه در صورتی مفید است که فرزندان خردسالی در خانه دارید و می خواهید وسایل خیاطی خود را دور از دسترس نگه دارید.

اگر میز خیاطی مناسبی را انتخاب کنید، می‌تواند در مواقعی که کار نمی‌کنید به‌عنوان میز کار نیز استفاده شود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع مدل پارچه برای دوخت و خیاطی

تهیه ابزارهای اولیه برای شروع خیاطی افراد مبتدی!

اتو و میز اتو

اگر لباس میدوزید اتو و میز اتو ضروری است! اتو و میز اتو خیاطی ظاهر و احساس تمام شده لباس شما را زیبا می کند.

اگر در حین حرکت در مراحل ساخت لباس یا لحاف، مرتباً اتو کنید پارچه را صاف کرده و آن را برای مرحله بعدی آماده خواهید کرد. با این حال، نیازی به اتو و تخته حرفه ای ندارید اتوی معمولی منزل شما کار شما را راه می اندازد.

مانکن لباس دوزی

اگر عاشق دوخت لباس‌های خود هستید، فرم لباس یا مانکن لباس‌سازی یک کیت فوق‌العاده مفید است.

از مانکن خود استفاده کنید تا بررسی کنید که لباس های شما به درستی تناسب دارند و ببینید که چگونه پارچه در مراحل اولیه آویزان می شود. حتی می‌توانید برای تناسب بهتر، بالشتک به مانکن اضافه کنید تا با منحنی‌های بدن مطابقت داشته باشد.

مانکن لباس دوزی

نخ

تقریباً برای هر موقعیتی یک نخ وجود دارد و فروشگاه پارچه به شما کمک کند تا نخ مناسب برای کار خود را پیدا کنید. پنبه یک نخ همه منظوره فوق العاده است، اما اگر به استحکام بیشتری نیاز دارید، پلی استر مفید است.

نخ ارزان بیشتر احتمال دارد که به راحتی پاره شود، بنابراین ارزش آن را دارد که برای پرداخت بهتر کمی بیشتر هزینه کنید.

همانطور که از نام آن پیداست، نخ گلدوزی بیشتر برای گلدوزی، دوخت متقاطع و سایر اشکال سوزن دوزی استفاده می شود. معمولاً از شش رشته پنبه تهیه می شود که می توانید آن ها را به رشته های جداگانه جدا کنید.

نخ

سوزن

سوزنی که استفاده می کنید به چیزی که می دوزی بستگی دارد. می‌بینید که انواع سوزن‌های تخصصی برای گلدوزی، لحاف کاری و دوخت متقاطع در دسترس هستند، اما بسته‌ای از سوزن‌های مختلف خیاطی محل خوبی برای شروع است.

وقتی سوزن خود را انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که چشم سوزن به اندازه‌ای بزرگ است که نخ شما از آن عبور کند، اما نه آنقدر بزرگ که دائماً بیرون بیفتد. برای تمام دوخت ها از یک سوزن نوک تیز استفاده کنید.

ایده خوبی است که چند سوزن بزرگتر در جعبه خیاطی خود نگه دارید تا همیشه سوزن مناسب برای کار خود در دسترس داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع سوزن در خیاطی

به عنوان مثال، سوزن های منجوق برای کارهایی مانند کشیدن لاستیک ایجاد بند عالی هستند، در حالی که سوزن های شنل برای گلدوزی عالی هستند زیرا چشم بزرگتری دارند.

سوزن

خواهید دید که می توانید انواع مختلفی از سوزن چرخ خیاطی را انتخاب کنید – از جمله انواع خاص فقط برای چرم – و اندازه های مختلف برای پارچه ها و دوخت های مختلف مناسب است.

کیت های خیاطی اغلب شامل یک نخ سوزن می شوند و می توانند تا حد زیادی در وقت شما صرفه جویی کنند.

جای سوزن

با گرفتن جاسوزنی برای ایمن نگه‌داشتن سوزن‌ها، از دست دادن سوزن‌های خود در همه جا جلوگیری کنید. جاسوزنی آهن‌رباهای کوچکی هستند که سوزن شما به آن‌ها می‌چسبد و در مجموعه‌ای از طرح‌های شیک عرضه می‌شوند.

جای سوزن

قیچی برای خیاطی

یک قیچی خیاطی اختصاصی به شما کمک می کند تا هر پارچه ای را به راحتی قیچی کنید. به دنبال مواردی باشید که حدود 20 سانتی‌متر طول دارند و دسته‌ای منحنی دارند تا امکان برش دقیق روی سطوح صاف، با نوک‌های نوک تیز برای دقت فراهم شود.

از استفاده از قیچی خود بر روی هر چیزی غیر از پارچه خودداری کنید وگرنه تیغه ها را صاف می کنید.

قیچی برای خیاطی

قیچی گلدوزی

یک قیچی گلدوزی کوچک یکی از قابل دسترس ترین وسایلی است که تا به حال به انبار خود اضافه می کنید. از مرتب کردن نخ‌های شل گرفته تا برداشتن کوک ، آنها برای سال‌های آینده دوست مطمئن شما برای بسیاری از کارها خواهند بود.

متر نواری

اندازه‌گیری صحیح پارچه برای یک کار کامل بسیار مهم است (دوبار اندازه‌گیری کنید، یک بار برش دهید!)، بنابراین  نوار متری یکی از مهم‌ترین ابزار شماست.

متر نواری

سنجاق

این ایده خوبی است که همیشه سنجاق ها را در جعبه خیاطی خود قرار دهید. از این ها برای نگه داشتن تکه های پارچه خود در جای خود استفاده خواهید کرد.

الگو

الگو ساده‌ترین وسایل ذخیره‌سازی هستند، اما همه جا پیدا می‌شوند!

گچ خیاطی، مداد پارچه و نشانگر پارچه

قبل از شروع به دوخت، به چیزی نیاز دارید تا دستورالعمل ها را به پارچه خود منتقل کنید. گچ خیاطی برای این کار ایده آل است زیرا به راحتی می رود و جدا می شود – در واقع آنقدر راحت که ممکن است لازم باشد مراقب باشید که به طور تصادفی آن را پاک نکنید. اگر با پارچه های کم رنگ کار می کنید، رنگ سفید را انتخاب کنید یا به سراغ گچ رنگی بروید.

مدادهای پارچه ای برای علامت زدن خطوط ظریف روی پارچه شما ایده آل هستند. آنها انواع مختلفی دارند ، قابل پاک کردن ، قابل پاک کردن با آب و گچ (که پاک می شود).

آنها همچنین در سایه های مختلف هستند، بنابراین شما می توانید رنگی را پیدا کنید که در متریال شما به بهترین شکل ظاهر می شود مدادهای سنگ صابون به راحتی پاک می شوند و روی پارچه های تیره تر ظاهر می شوند.

گچ خیاطی، مداد پارچه و نشانگر پارچه

برای دقت بیشتر و خطوطی که روی پارچه کم رنگ راحت تر دیده می شوند، از یک خودکار برای مشخص کردن طرح خود استفاده کنید.

همیشه قبل از اینکه شروع کنید خودکار را روی یک تکه پارچه تست کنید تا مطمئن شوید که به راحتی با آب جدا می شود و از اتو کشیدن روی هر یک از علائم خودداری کنید زیرا این کار می تواند خط را دائمی کند.

وجود نشانگرهای پارچه ای در انبار خیاطی شما بسیار مفید است. با راهنمای نشانگرهای پارچه ما بهترین مورد را برای کار پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: مراحل مهم آموزش خیاطی برای افراد مبتدی

نگهدارنده نخ

جزء ضروری چرخ خیاطی شما هستند. این در واقع یک نگهدارنده نخ است که نخ را به دستگاه تغذیه می کند.

پیچاندن و قرار دادن نخ اغلب چیزی است که مبتدیان با آن دست و پنجه نرم می کنند، اما می توانید نکات مفید زیادی را در راهنمای ما در مورد نحوه استفاده از نخ بیابید.

راهنمای خیاطی برای مبتدیان

اگر در خیاطی تازه کار هستید، با راهنمای دقیق خیاطی ما برای مبتدیان شروع کنید. این شامل همه چیزهایی است که باید بدانید، از مهارت های اولیه خیاطی گرفته تا توصیه های ساده الگو.

دکمه ها

فرقی نمی‌کند از آن‌ها برای بست‌های عملی یا فقط برای تزئین استفاده کنید، هرگز نمی‌توانید دکمه‌های کافی داشته باشید! آنها معمولاً بر اساس اندازه (قطر بر حسب میلی متر یا سانتی متر ) به صورت جداگانه یا در بسته فروخته می شوند.

بیشتر دکمه‌ها صاف هستند، اما دکمه‌های «شانه‌دار» دارای حلقه‌ای در قسمت زیرین خود هستند که به پارچه‌های ضخیم‌تر کمک می‌کند تا هنگام بستن دکمه‌ها زیر آن‌ها بنشینند.

راهنمای خیاطی برای مبتدیان

خط کش فلزی

یک خط کش در کیت خیاطی خود نگه دارید تا مطمئن شوید که هر بار اندازه گیری های عالی دارید. خط کش شما باید دارای واحدهای متریک و امپریالیستی باشد – یک خط کش 15 سانتی متری برای کارهای کوچکتر کافی است.

به جای پلاستیک به سراغ فلز بادوام بروید و همچنین می توانید از آن به عنوان راهنمای ایجاد خطوط مستقیم با کاتر استفاده کنید.

خط کش فلزی

چرا مهم است که ابزار خیاطی خود را بشناسید

چه در خیاطی تازه کار باشید و چه یک دوخت با تجربه بهتر است برای آشنایی با ابزار خیاطی خود را بشناسید. دانستن بهترین ابزار برای این کار، از برش نخ دستی گرفته تا قیچی خیاطی، واقعاً مفید است.

هنگامی که ابزار خود را شناختید، می توانید جعبه خیاطی رویاهای خود را جمع آوری کنید یا اتاق خیاطی مناسبی را برای نیازهای خود طراحی کنید!

بهترین پارچه را برای کار خیاطی بعدی خود بیابید

برای شروع کار بعدی خود آماده اید؟ هنگامی که الگوی مناسب را پیدا کردید، جالب است که به دنبال پارچه مناسب برای دوخت آن باشید!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *