چگونه بوی بد خودرو را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد خودرو را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد خودرو را از بین ببریم؟ اگر ماشین شما بوی نامطبوع و آزاردهنده ای دارد که سوار شدن در ماشین را به یک عذاب تبدیل می کند، ابتدا باید علت این بو را پیدا کنید و سپس برای رفع آن اقدام کنید.

چگونه بوی بد خودرو را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد خودرو را از بین ببریم؟

خودرو به دلیل فضای بسته ای که دارد ممکن است بارها بوی بدی بدهد این بو ممکن است به دلیل ریختن بسیاری از مواد به خصوص مواد غذایی ایجاد شود.

ریختن مایعات، استعمال دخانیات، یخ زدن مواد غذایی و … می تواند دلیل اصلی بوی نامطبوع خودرو باشد که با گرم شدن هوا در فصل تابستان و تابش نور مستقیم خورشید به قسمت های داخل خودرو می تواند شدت بیشتری پیدا کند.

ابتدا زباله ها را دور بریزید سپس با جاروبرقی تمیز جارو کنید و لکه ها را پاک کنید. اگر بوی بد خودرو از بین نرفت، ممکن است لازم باشد داخل خودرو را با شامپو تمیز کنید یا به کارواش بروید.

هیچ کس ماشین بدبو را دوست ندارد و نشستن در ماشین بدبو احساس ناخوشایندی دارد، به خصوص وقتی دوست یا آشنا در ماشین شما نشسته باشد. او ماشین را نابود کرد.

خودرو

روشی آسان برای از بین بردن بوی بد خودرو

زباله های داخل ماشین را دور بریزید. زیر صندلی ها و داخل جیب های روکش ها را چک کنید و تمام زباله ها را دور بریزید.

داخل ماشین را با دستمال تمیز کنید و لکه هایی را که باعث بوی بد می شود پاک کنید برای این کار از یک پارچه نرم و اسپری تمیزکننده چند منظوره برای تمیز کردن تمامی سطوح پلاستیکی، چوبی، شیشه ای و فلزی داخل خودرو استفاده کنید.

برای تمیز کردن روکش های چرمی از پاک کننده های مخصوص چرم استفاده کنید. اما برای تمیز کردن روکش های پارچه ای می توانید این کار را با جاروبرقی و شامپو زدن انجام دهید.

کفپوش را از ماشین بیرون آورده و با آب و شامپو تمیز کنید. سپس آن را خشک کرده و دوباره در ماشین قرار دهید.

برای پاک کردن گرد و غبار و دوده از روی صندلی ها از جاروبرقی استفاده کنید. اگر احساس می کنید مشکل از کف ماشین است، قبل از جاروبرقی، دئودورانت را روی زمین اسپری کنید و بعد از 10-5 دقیقه جاروبرقی بکشید.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل نظافت کفپوش خودرو

خودرو

اگر بوی بد ماشین با جارو کشیدن برطرف نشد از شامپو استفاده کنید. شامپو ماشینی تهیه کنید و طبق دستور روی شامپو با آب مخلوط کنید و کف ها را با اسفنج بشویید.

مقداری جوش شیرین روی لکه های بدبو بریزید. جوش شیرین بوها را جذب می کند. ابتدا مقداری جوش شیرین روی لکه بریزید و بعد از 4-5 ساعت با جاروبرقی تمیز کنید. مراقب باشید جوش شیرین را روی نواحی مرطوب نریزید.

برای از بین بردن بوی سیگار، داخل ماشین را با آب و سرکه بشویید. آب و سرکه را به نسبت مساوی با هم ترکیب کرده و پارچه تمیزی را به مخلوط آب و سرکه آغشته کرده و سطوح داخلی خودرو را با آن تمیز کنید. ممکن است لازم باشد مقداری دئودورانت داخل دریچه های بخاری قرار دهید.

خودرو

اگر به طور مرتب داخل ماشین سیگار می کشید، بوی سیگار همیشه در داخل ماشین باقی می ماند، بنابراین بهترین کار این است که بیرون از ماشین سیگار بکشید.

رطوبت داخل ماشین را با جاروبرقی از بین ببرید یا کفپوش ها را بردارید و زیر آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شوند. اگر می دانید ماشین نشتی دارد، آن را به تعمیرگاه ببرید. چیزهای آلوده مانند مواد غذایی فاسد را از ماشین دور بیندازید و ماشین را با شامپو و پاک کننده های همه منظوره بشویید.

اگر بعد از این همه تلاش مشکل بوی بد خودرو حل نشد از افراد حرفه ای کمک بگیرید. کارواش های حرفه ای می دانند چگونه از شر بوی ماشین خلاص شوند.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن رینگ لاستیک خودرو مثل روز اول

از بین بردن بوی نامطبوع در خودرو با 4 پیشنهاد ساده

بهتر است تمامی سطوح ماشین را با دستمال مناسب و پاک کننده ملایم تمیز کنید. برای پاک کردن داشبورد و کابین از واکس مخصوص و برای چرم صندلی‌ها از اسپری‌های مخصوص چرم استفاده کنید تا به سطوح خودرو شما آسیبی نرسد. برای پاک کردن کفپوش‌ها و صندوق عقب هم از جاروبرقی استفاده کنید.

خودرو

1. برای از بین بردن بوی بد داخل خودرو، شیشه ها را باز کنید

یکی از دلایل بوی نامطبوع خودرو، هوای محبوس شده در خودرو است. برای از بین بردن بوی نامطبوع، در و پنجره ها را باز بگذارید تا جریان هوا به کمک شما بیاید.

2. استفاده از قهوه برای از بین بردن بوی بد داخل خودرو

قرار دادن مقداری قهوه آسیاب شده یا دانه های قهوه در داخل خودرو علاوه بر از بین بردن بوی نم از قطعات خودرو، بوی سیگار را به سرعت جذب می کند.

3. استفاده از پوست مرکبات برای از بین بردن بوی بد داخل خودرو

اگر به بوی خوشبوکننده های موجود در بازار حساسیت دارید، بهتر است از خوشبو کننده های طبیعی هوا مانند پوست لیمو یا پرتقال استفاده کنید. مقداری پوست مرکبات را در ظرفی بریزید و داخل کابین خودرو بمالید تا بوی نامطبوع خودرو از بین برود.

4. از بین بردن بوی بد داخل خودرو با فیلتر هوا

تعویض فیلتر هوای خودرو برای رفع بوی بد داخل خودرو، بهتر است فیلتر هوای خودرو خود را تعویض کنید تا تغییر محسوسی احساس شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *