آموزش دکوراسیون حال و پذیرایی کوچک

آموزش دکوراسیون حال و پذیرایی کوچک

آموزش دکوراسیون حال و پذیرایی کوچک : شما می توانید یک اتاق نشیمن کوچک داشته باشید که عملکرد خوبی داشته باشد و به زیبایی یک اتاق بزرگ به نظر برسد. نکته کلیدی استفاده از راه حل های فضای کوچک است.

کنترل بهم ریختگی

حتی اتاق‌های نشیمن بزرگ با شلوغی زیاد زیبا به نظر نمی‌رسند، و فضاهای کوچک به راحتی توسط چیزهای زیاد غرق می‌شوند. صاحبان خانه های کوچک باید به ویژه در مورد کنترل درهم و برهمی کوشا باشند.

کاهش بهم ریختگی

فضاهای کوچک معمولاً از نظر ذخیره سازی کوتاه هستند. هنگام تزیین یک اتاق نشیمن کوچک، اضافه کردن فضای مخفی و فضاهای مخفی یک ضرورت است. فضای زیر قهوه و میزهای انتهایی را به حداکثر برسانید. حتی گوشه های کوچک می توانند به مکانی برای قفسه های دیواری تبدیل شوند.

بخشی از توکارهای مصنوعی را در نظر بگیرید. کمد لباس، سیستم‌های ذخیره‌سازی کمد و حتی کابینت‌های آشپزخانه یک راه مقرون‌به‌صرفه برای افزودن ظاهری سفارشی با قیمت مناسب هستند.

 ظروف و کابینت های نگهداری می توانند به سرعت فضای کوچکی را پر کنند و شما را به همان جایی که شروع کرده اید بازگردانند. ما می دانیم که شما عاشق وسایل خود هستید، اما مهم نیست که چقدر منظم هستید، گاهی اوقات فضای کافی برای قرار دادن همه چیز وجود ندارد. اگر چنین است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که نگاهی طولانی و سخت به اتاق خود بیندازید و هر چیزی را که غیرضروری است، سر راهتان قرار می‌دهد یا کار نمی‌کند، حذف کنید.

آموزش دکوراسیون حال و پذیرایی کوچک

مبلمان خیلی زیاد

یک اتاق نشیمن کوچک ممکن است برای یک مبل، دو صندلی، دو میز انتهایی و یک میز قهوه مناسب نباشد. و در یک خانه کوچک، مبلمان به راحتی می تواند به منطقه ای برای درهم ریختگی تبدیل شود.

راه حل مینیمالیستی

با برداشتن برخی از مبلمان خود، ممکن است دو مشکل را با یک سنگ از بین ببرید – فضای کف را افزایش داده و درهم و برهمی را کاهش خواهید داد. با تمیز کردن اتاق با یک تخته سنگ تمیز شروع کنید. ابتدا مبل خود را بیاورید و به آرامی قطعات را از آنجا اضافه کنید. وقتی طرحی دارید که دوست دارید، متوقف شوید. هر چیزی که باقی مانده نیاز به پیدا کردن یک خانه جدید دارد.

بیشتر بخوانید: نکات مهم درمورد داشتن یک خانه مینیمال

مبلمان خیلی بزرگ 

فضاهای کوچک به ندرت می توانند مبل های بزرگ مقطعی، صندلی های کناری بزرگ یا حتی آثار هنری بزرگ را اداره کنند. یک اتاق در مقیاس کوچکتر به وسایل کوچکتر نیاز دارد.

مبل های کوچکتر

با ضروری ترین مبلمان اتاق نشیمن خود یعنی مبل خود شروع کنید. به دنبال یک مبل با رنگ خنثی یکدست با بازوهای تمیز و کمر کوتاه باشید. در فضاهای کوچک، ممکن است ترجیح دهید به جای مبل بزرگ، از صندلی عشق استفاده کنید. با صندلی‌هایتان، صندلی‌های دمپایی کوچک یا سایر گزینه‌های بدون بازو با کمر کم را انتخاب کنید.

اگر قبلاً یک مبل دارید اما متوجه شدید که برای فضای کوچک شما خیلی بزرگ است، نگران نباشید. من اجاره‌دهندگان و صاحب خانه‌های اولی را تشویق می‌کنم که روی مبل‌هایی که دوست دارند سرمایه‌گذاری کنند، زیرا ممکن است مبل شما بیشتر از خانه شما دوام بیاورد. میانگین مالکیت خانه در حال حاضر کمتر از 4 سال است، اما یک مبل خوب می تواند 10 سال یا بیشتر دوام بیاورد. فقط مبلمان دیگر را ساده و کوچک نگه دارید.

آموزش دکوراسیون حال و پذیرایی کوچک

رنگ یا الگوی بیش از حد

دیوارهای قرمز نه برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. طرح های بزرگ هم نیستند. چوب‌های تیره، مبلمان تیره و رنگ‌های تیره حتی بزرگ‌ترین فضا را کوچک‌تر می‌کنند. به راحتی می توان فضا را با رنگ زیاد و بافت یا الگوی بیش از حد غرق کرد.

کاهش بهم ریختگی بصری

وقتی صحبت از رنگ در دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک می شود، از سایه های روشن و رنگ های خنثی استفاده کنید. فضاهای کوچک با یک پالت سه رنگ (یا کمتر) بهترین کار را دارند و به خصوص با طرح دکوراسیون تمام سفید به خوبی عمل می کنند.

هنگام انتخاب اثاثیه بزرگتر، مانند مبل یا سیستم قفسه بندی، از رنگ های ثابت و چوب های روشن تر استفاده کنید. برای نشاط بخشیدن به فضای خود، از رنگ های روشن تر و طرح های کوچک در دکوراسیون و وسایل کوچک خود استفاده کنید.

اگر نمی‌توانید دیوارهایتان را به رنگ‌های خنثی محدود کنید، یک دیوار برجسته یا یک برگردان ساده، استنسیل یا طرح نقاشی شده را در نظر بگیرید.

آموزش دکوراسیون حال و پذیرایی کوچک

بیشتر بخوانید: ایده طراحی داخلی موقت خانه های اجاره ای

نور کافی 

خانه‌های کوچک معمولاً به دو دلیل فاقد نور طبیعی هستند: سازندگان می‌دانند که پنجره‌ها گران هستند، و همچنین می‌دانند که فضای دیوار ارزشمندی را اشغال می‌کنند، و خوب، در یک فضای کوچک هم اکنون مقدار زیادی از آن وجود دارد.

روشن کردن

با لامپ‌ها فضای بسیار ارزشمندی را برای کف یا میز اشغال نکنید. روشنایی توکار، دیواری، آویز یا قفسه ای را انتخاب کنید. نورپردازی از کف نیز یک راه عالی برای افزایش فضای کوچک است.

هنگام تزیین یک اتاق نشیمن کوچک که نور طبیعی زیادی ندارد، انتخاب سایه روشن کف، مبلمان، دیوارها و دکورها می تواند فضای شما را روشن کند.

در مطلب بعدی نیز همراه ما باشید: چه نوع فرشی خانه را بزرگتر نشان میدهد؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *