راهنمای برق انداختن ظروف استیل با روش خانگی

راهنمای برق انداختن ظروف استیل با روش خانگی

راهنمای برق انداختن ظروف استیل با روش خانگی : معمولا خانم ها دوست دارند ظروف استیل همیشه تمیز و براق و نو به نظر برسند اما به مرور زمان ظروف استیل کدر می شوند. در این مقاله با روش های آبکاری ظروف استیل آشنا می شوید.

ظروف استیل

راه های برق رسانی ظروف استیل

ظروف های ساخته شده از استیل ضد زنگ ظروفی فوق العاده درخشان هستند و معمولا در برابر انواع لکه ها مقاومت قابل قبولی از خود نشان می دهند. اما همین ظروف استیل گاه تسلیم برخی لکه‌ها می‌شوند و درخشندگی بدنشان را از دست می‌دهند.

با گذشت زمان ظروف استیل شروع به تیره شدن می کنند یا اثر لکه های آب به خود می گیرند و در روزهای اول درخشندگی و درخشندگی خود را از دست می دهند. در این مقاله چند روش تمیز کردن و جلا دادن این ظروف توضیح داده شده است.

روش های برق انداختن و تمیز کردن ظروف استیل

ظروف استیل از جمله مواد و رنگ های پرطرفدار در لوازم خانگی هستند. بسته به نوع کیفیت و میزان استفاده از این وسایل، ممکن است برخی از آنها لک شوند و اگر آنها را تمیز نکنید، به مرور زمان درخشش و زیبایی خود را از دست می دهند. دانستن روش های مختلف تمیز کردن و تمیز نگه داشتن این وسایل به شما در حفظ زیبایی آنها کمک می کند.

ظروف استیل

چگونه ظروف استیل را تمیز کنیم؟

ظروف استیل به مرور زمان شروع به تیره شدن می کنند و یا اثر لکه های آب را به خود می گیرند و براقی و درخشندگی روزهای اول خود را از دست می دهند. در اینجا چند روش تمیز کردن و برق انداختن این ظروف توضیح داده شده است.

1. خشک کردن ظروف استیل برای درخشندگی بیشتر

همیشه بعد از شستن ظروف استیل آنها را با پارچه یا حوله نرم خشک کنید تا لکه نشوند.

بیشتر بخوانید: ترفند تمیز کردن ظروف استیل با چند راه ساده

2. برق انداختن ظروف استیل با آرد

آرد یک لایه بردار ملایم است. ابتدا ظروف استیل خود را خشک کنید سپس روی سطح ظرف استیل خود آرد بپاشید تا کاملا سطح ظرف را بپوشاند. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز و خشک، محکم فشار دهید و آرد را به صورت دایره ای به تمام سطح ظرف بزنید.

این کار را چند دقیقه انجام دهید تا ظرف براق و صاف شود. برای خطوط ریز روی ظرف، می توانید از یک مسواک قدیمی برای کشیدن آرد روی ظرف استفاده کنید.

راهنمای برق انداختن ظروف استیل با روش خانگی

3. استیل ضد زنگ خود را با استفاده از شیشه پاک کن جلا دهید

برای حفظ درخشش ظروف استیل از شیشه پاک کن استفاده کنید. برای پاک کردن اثر انگشت از یخچال گاز، مایکروویو یا استیل، از شیشه پاک کن استفاده کنید و به راحتی آنها را تمیز کنید.

استفاده از خمیر کربنات سدیم همراه با دستمال نرم و شستن با آب گرم نیز آثار انگشت را از بین می برد.

4. برق انداختن ظروف استیل با روغن زیتون

قبل از برق انداختن ظروف استیل باید آنها را بشویید و تمیز کنید و مطمئن شوید که ظرف کاملاً فاقد مواد شوینده است. سپس آنها را خشک کنید.

سپس چند قطره روغن زیتون را روی یک پارچه تمیز بریزید. یک یا دو قطره برای ظروف کوچک و کمی بیشتر برای سطوح بزرگتر مانند سینک کافی است.

روغن زیتون را روی تمام سطح ظرف بزنید. دقت کنید که روغن تمام سطح را در یک لایه بپوشاند. برای اینکه روغن به تمام خطوط روی ظرف نفوذ کند، روغن را با فشار به تمام سطح با کمک یک پارچه بمالید.

این کار را تا زمانی که متوجه تغییرات ظاهری ظرف شوید ادامه دهید. در پایان کار ظرف استیل شما براق و سطح آن صاف می شود.

سپس دوباره ظرف را با مواد شوینده تمیز کنید زیرا اگر روغن زیتون باقی بماند به مرور زمان به جای براق شدن آن را تیره می کند. از این روش زیاد استفاده نکنید زیرا باعث چسبندگی و کدر شدن ظروف استیل و سینک شما می شود.

راهنمای برق انداختن ظروف استیل با روش خانگی

5. برق انداختن ظروف استیل با استفاده از سرکه و روغن

یکی از بهترین پاک کننده ها برای ظروف آشپزخانه استیل ضد زنگ، سرکه است. کافی است مقداری سرکه سفید روی ظروف اسپری کنید و آن را با یک پارچه نرم پاک کنید.

اسید موجود در سرکه به تمیز کردن ظروف فولادی ضد زنگ کمک می کند. سپس برای براق شدن آن مقداری روغن از هر نوع که باشد روی پارچه نرمی ریخته و به صورت دایره ای روی سطح ظرف بمالید.

بعد از چند دقیقه متوجه می شوید که نه تنها اثری از خطوط ریز روی استیل باقی نمانده است، بلکه ظرف شما براق و براق است.

همچنین می توانید از سرکه سفید برای تمیز کردن سینک استیل و پاک کردن لکه های سفید از سینک استفاده کنید. یک پارچه نرم را به کمی سرکه آغشته کنید و به مدت 10 دقیقه روی لکه مورد نیاز قرار دهید. این روش لکه های زنگ زده را از سینک پاک می کند.

6. آب لیمو برای روشن کردن ظروف استیل

استفاده از آب لیمو به جای سرکه به دلیل اسیدی بودن، همین نتایج را دارد.

برق انداختن ظروف استیل

7. برق انداختن ظروف استیل با استفاده از آرد

روی سطح ظرف استیل خود به اندازه ای آرد بپاشید که سطح ظرف را کاملا بپوشاند. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز و خشک، محکم فشار دهید و آرد را به صورت دایره ای به تمام سطح ظرف بمالید.

این کار را چند دقیقه انجام دهید تا ظرف براق و صاف شود. برای خطوط ریز روی ظرف، می توانید از یک مسواک قدیمی برای کشیدن آرد روی ظرف استفاده کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *