علت وجود لکه سفید روی لباس شسته شده

علت وجود لکه سفید روی لباس شسته شده

علت وجود لکه سفید روی لباس شسته شده : بقایای سفیدی که پس از شستن روی لباس‌ها باقی می‌ماند، یکی از مشکلات رایج لباس‌شویی است. لکه‌ها می‌توانند لکه‌های سفید یا رگه‌هایی باشند که روی لباس‌های تیره باقی می‌مانند یا بقایای آبی یا سبز روی لباس‌های رنگ روشن. در اینجا دلایل رخ دادن آن و کارهایی که می توانید برای جلوگیری از این مشکل انجام دهید آورده شده است.

چه چیزی باعث وجود لکه سفید روی لباس شسته شده میشود؟

لکه روی لباس های تازه شسته شده خسته کننده و وقت گیر است زیرا زمانی را که برای شستن اقلام برای از بین بردن آن تلف می کنید. هفت علت وجود دارد که به مشکلات لکه کمک می کند. برای حل مشکل باقی مانده خود، هر کدام را بخوانید و آن رارفع کنید.

شوینده حل نشده

اگر از پودر لباسشویی استفاده می کنید، ممکن است به طور کامل حل نشود. همیشه قبل از قرار دادن لباس، ابتدا پودر شوینده را در ماشین لباسشویی خالی بریزید. این به آن بیشترین زمان برای انحلال می دهد.

اگر در آب سرد بشویید، به خصوص در آب و هوای بسیار سرد، ممکن است پودر شوینده کاملا حل نشود. برای بهترین نتیجه، ابتدا پودر را در یک فنجان آب داغ حل کنید قبل از اینکه آن را به ماشین لباسشویی اضافه کنید یا به فرمول مایع تغییر دهید.

همین مراحل باید با غلاف ها یا بسته های تک دوز و برخی مواد شوینده مایع استفاده شود. اگر رگه های آبی می بینید، در زمان نامناسبی مواد شوینده اضافه می کنید. هرگز مواد شوینده را مستقیماً روی لباس های خشک نریزید یا بسته را بالای بار نیندازید. قبل از اضافه کردن لباس، ابتدا هر دو را به درام خالی ماشین لباسشویی اضافه کنید تا محصول به طور یکنواخت در آب پخش شود.

اگر ماشین لباسشویی با توزیع کننده های اتوماتیک دارید، ممکن است با مواد شوینده یا نرم کننده پارچه مسدود شده باشند (حتی محصولات مایع جمع می شوند) که حل نمی شوند. دیسپنسرها را بردارید و با محلولی از دو فنجان آب داغ مخلوط شده با 1/2 فنجان سرکه سفید مقطر تمیز کنید.

علت وجود لکه سفید روی لباس شسته شده

اگر تلگراف ها قابل جدا شدن نیستند، هر تلگراف را با سرکه سفید مقطر گرم شده پر کنید و اجازه دهید حداقل 30 دقیقه بماند. با اجرای یک چرخه شست و شوی کوتاه بدون لباسشویی در درام به پایان برسانید تا دیسپنسرها پاک شوند.

مواد شوینده زیاد

بیشتر همیشه بهتر نیست. استفاده بیش از حد از مواد شوینده می تواند بر روی لباس باقی بماند. این امر به ویژه در واشرهای با راندمان بالا صادق است. این واشرها در طول چرخه شستشو و آبکشی آب بسیار کمتری نسبت به یک لباسشویی استاندارد مصرف می کنند. استفاده از بیش از دو قاشق چایخوری – بله، دو قاشق چایخوری – از مواد شوینده HE بر روی لباس شما باقی می ماند.

نرم کننده بیش از حد پارچه

هرگز نرم کننده را مستقیماً روی لباس های خیس نریزید و از کمترین مقدار توصیه شده استفاده کنید. اگر دستگاه پخش خودکار دارید، آن را مرتب تمیز کنید.

علت وجود لکه سفید روی لباس شسته شده

گرفتگی یا خرابی پمپ آب

اگر آب خیلی آهسته از ماشین لباسشویی شما خارج شود، پرز، مواد شوینده حل نشده و خاک می توانند دوباره روی لباس شما رسوب کنند.

بسیاری از واشرهای جدید دارای یک در کوچک در نزدیکی پایین واشر برای دسترسی به فیلتر درست بالای پمپ آب هستند. در واشرهای قدیمی، احتمالاً مجبور خواهید بود برای تمیز کردن قسمت پمپ، از پشت به قسمت داخلی واشر دسترسی داشته باشید.

ناحیه دسترسی به فیلتر خط تخلیه را باز کنید و وجود گرفتگی هایی مانند پرز یا اقلام کوچک را که می توانند جریان آب شستشو را مختل کنند، بررسی کنید. از اینکه یک دکمه، سکه و پرز چه کاری می توانند انجام دهند تا عملکرد تخلیه یک واشر را کاهش دهند، شگفت زده خواهید شد.

اگر فیلتر را تمیز کرده اید و واشر هنوز دیر تخلیه می شود، احتمالاً پمپ آب از کار افتاده است. راهنمای کاربر ماشین لباسشویی خود را به صورت آنلاین پیدا کنید یا با یک تکنسین تماس بگیرید.

واشر اضافه بار

شستن یک بار کامل از لباس‌های شسته شده برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه، کار خوبی است. با این حال، چیدن اقلام بیش از حد در یک واشر، جایی برای شستشوی خاک و بقایای آن باقی نمی گذارد. روش صحیح قرار دادن واشر را بیاموزید.

ماشین لباسشویی کثیف

اگر هرگز ماشین لباسشویی خود را تمیز نکرده اید، ممکن است خاک، مواد معدنی و مواد شوینده باقی مانده باشد که دوباره روی لباس ها رسوب می کنند. آن را مانند کف صابون در حمام خود در نظر بگیرید. به دلیل حجم کم آب، شما باید یک واشر HE را ماهانه و یک واشر استاندارد را حداقل دو بار در سال تمیز کنید.

علت وجود لکه سفید روی لباس شسته شده

آب سخت

آب سخت می تواند با مواد شوینده واکنش نشان دهد و رسوبات معدنی باقی بماند که روی لباس ها باقی می ماند. مراحلی را که می‌توانید برای شستشوی موفقیت‌آمیز با آب سخت انجام دهید، بررسی کنید

چگونه از شر لکه های روی لباس خلاص شوم؟

هنگامی که همه دلایل مشکل را از بین بردید، تنها راه خلاص شدن از شر باقی مانده، شستن لباس است. لکه‌ را دوباره در داغ‌ترین آب مناسب برای پارچه بشویید، اما به آن مواد شوینده یا نرم‌کننده پارچه اضافه نکنید. در عوض، یک فنجان سرکه سفید مقطر را به چرخه شستشو اضافه کنید تا الیاف کمی شل شوند و باقیمانده آن آزاد شود.

اگر قبلاً لباس‌هایی را خشک کرده‌اید که دارای رگه‌های آبی از مواد شوینده یا نرم‌کننده اضافی هستند، درآوردن آن‌ها سخت‌تر خواهد بود. سینک یا سطل را با آب گرم پر کنید و سفید کننده های مبتنی بر اکسیژن را طبق دستورالعمل های بسته اضافه کنید. اقلام لکه دار را به طور کامل زیر آب بگذارید و اجازه دهید یک شب خیس بخورند و سپس طبق توصیه شده بدون افزودن مواد شوینده اضافی بشویید.

در مطلب بعدی نیز بخوانید: چگونه چین و چروک لباس خود را کاهش دهیم؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *