26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ : هنر کلاژ راهی عالی برای بازیافت مجلات قدیمی یا تکه های کاغذی است که باید در دست داشته باشید. ایده های هنری کلاژ زیبای ما را کاوش کنید تا خلاقیت های خیره کننده خود را بسازید.

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

هنر کلاژ یکی از صرفه جویی ترین تکنیک ها است جزوه های قدیمی، دستمال کاغذی، مجلات و کاغذهای ضایعاتی همگی می توانند به آثار هنری زیبا تبدیل شوند. همچنین یکی از ارزان‌ترین اشکال هنری است  تنها چیزی که برای شروع نیاز دارید کاغذ، چسب و یک جفت قیچی است.

شما حتی نیازی به خرید یک چسب گران قیمت ندارید می توانید با یک چسب ارزان PVA که در هر فروشگاه کاردستی یافت می شود به نتایج عالی برسید.

احتمالات بی پایان هستند سعی کنید عکس های بافت دار را با کاغذ ساده ترکیب کنید تا جلوه های جالبی ایجاد کنید. شما حتی نیازی به استفاده از قیچی ندارید: پاره شدن لبه های کاغذ می تواند به تصویر شما ظاهری خشن و بافت بدهد.

بیشتر بخوانید: آموزش کاردستی درخت با پوم پوم

بسیاری از ما در کودکی کلاژ  را تجربه کرده‌ایم از پاره کردن کاغذ و جابجایی قطعات برای تشکیل تصویر لذت می‌بردیم. به عنوان یک بزرگسال، می توانید چیزهای پیچیده تری تولید کنید و تعداد زیادی از هنرمندان کلاژ با استعداد وجود دارند که کارهای باورنکردنی را تولید می کنند.

می توانید از هنر کلاژ برای ایجاد مناظر دریایی مانند تصویر بالا، الگوهای گل یا طرح های انتزاعی هندسی استفاده کنید. مطمئن نیستید چه چیزی درست کنید؟

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

1. اشکال هندسی انتزاعی

این یک راه واقعا سرگرم کننده برای ایجاد یک قطعه هنری منحصر به فرد برای خانه شما است. مقداری کاغذ رنگی ساده بردارید و آن را به اشکال هندسی برش دهید. قطعات را به اطراف حرکت دهید تا جایی که نحوه چیدمان قطعات را دوست داشته باشید، سپس آنها را بچسبانید. کار تمام شد!

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

2. ساحل

هنرمند فیونا کلابون کاغذ را به جوهر چاپ لینو فشار می دهد و پس از خشک شدن جوهر، کاغذ را به صورت کلاژ برش می دهد. اگر از چاپ لینو نیز لذت می برید و می خواهید از جوهر باقیمانده استفاده کنید، این یک تکنیک عالی است.

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

3. گل در گلدان

این گل زیبا در طراحی گلدان توسط استر کورتیس برداشتی تازه از هنر طبیعت بی جان است می توانید یا با یک گلدان واقعی از شکوفه های زیبا در مقابل خود کار کنید یا از تخیل خود برای ارائه طرح های تازه استفاده کنید.

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

4. دریا

از کلاژ می توان برای ایجاد صحنه های دریا جالب استفاده کرد می توانید از کاغذ پاره شده برای تولید امواج استفاده کنید و از مخلوط کردن رنگ های آبی مختلف با هم لذت ببرید.

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

5. پرندگان

پرندگان در هر شکل و اندازه ای هستند! رنگ ها، الگوها و اشکال مختلف را آزمایش کنید تا کلاژ پرنده خود را بسازید. این کلاژ دارکوب خارق العاده توسط هنرمند و تصویرگر تریسی انگلیسی تهیه شده است.

می توانید کارهای هنری شگفت انگیز بیشتری را در وب سایت او پیدا کنید. او 100 روز پرنده را به عنوان یک پروژه کلاژ در سال 2018 ایجاد کرد و می توانید چند نمونه عالی از کار او را در وب سایت او مشاهده کنید.

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت کاردستی قارچ با نمد

6. اشکال انتزاعی

هنر کلاژ می تواند به شما فرصت آزمایش با اشکال و رنگ ها را بدهد. ابتدا چند رنگ را انتخاب کنید که به خوبی با هم کار کنند، سپس اشکال تصادفی را برش دهید و همه آنها را با هم مخلوط کنید. این کلاژ خارق العاده توسط هنرمند جولیا همیلتون تهیه شده است.

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

7. رسانه های ترکیبی

طراحی و کلاژ را برای ایجاد یک طرح ترکیبی ترکیب کنید که به شما کنترل بیشتری بر رنگ ها و بافت هایی که برای ساختن طرح خود استفاده می کنید، می دهد. برای ظاهری روستایی، آن را سخت نگه دارید و سعی کنید خیلی شلوغ نباشید! این کابین زیبا در طرح جنگل توسط هنرمند Anneli Bray ساخته شده است.

26 ایده خلاقانه هنری برای کلاژ

8. کوه ها

هنرمند استرالیایی لورا بلیتمن به خلق طرح های زیبا و رویایی معروف است و این صحنه کوهستانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. کاغذها را در رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنید، سپس اشکال را برش دهید تا مناظر جادویی خود را بسازید. این تمرین برای کودکان بزرگتر نیز مناسب است.

کوه ها

9. چهره های بامزه

این یک ایده کلاژ سرگرم کننده است که هم برای بزرگسالان و هم برای بچه ها مناسب است! تکه های کاغذ را رنگ کنید و آنها را به شکل بیضی برش دهید، سپس با استفاده از یک نوک نمدی یا یک قلم شارپی، صورت های احمقانه خود را اضافه کنید. شما می خواهید یک جمعیت کامل ایجاد کنید. این ایده توسط تصویرگر انگلیسی هتی کلارک ایجاد شده است.

چهره های بامزه

10. میوه های فوق العاده

گاهی اوقات برای یافتن الهام نیازی به جستجوی دور ندارید به ظرف میوه برسید یا در یخچال را باز کنید و غذای خود را به یک کلاژ شگفت انگیز تبدیل کنید.

میوه های فوق العاده

11. زیر دریا

نیازی نیست کلاژ شما یک صحنه یا یک تصویر واقع گرایانه باشد تا شگفت انگیز به نظر برسد. گاهی اوقات می توانید با یک موضوع بازی کنید یا اشیاء مختلف را روی کاغذ بچینید تا تصویر تمام شده خود را بسازید.

زیر دریا

12. نقل قول انگیزشی

نقل قول یا جمله تاکیدی مورد علاقه خود را به یک کلاژ برای خانه خود تبدیل کنید! چند کاغذ را با رنگ هایی انتخاب کنید که به خوبی با هم کار می کنند و آنها را با حروف درشت برش دهید.

13. خورشید رنگین کمان

این کار خورشید گیر رنگین کمانی راه خوبی برای آشنایی کودکان خردسال با کلاژ است. از چند تکنیک ساده برش و چسباندن برای ساختن یک آفتابگیر زیبا برای قرار دادن در خانه شما استفاده می کند. همچنین می‌توانید آن را روی کاغذ بچسبانید تا برای اتاق خواب کودک یک هنر پر جنب و جوش بسازید.

به دنبال فعالیت های بیشتری برای سرگرم کردن کودکان خردسال هستید؟ کاردستی ما برای کودکان نوپا و هنرها و کاردستی ما را برای انجام در خانه بررسی کنید.

خورشید رنگین کمان

14. سرگرمی ها

فعالیت های مورد علاقه خود را با ساختن یک کلاژ با تم سرگرمی مانند این توسط سفالگر و هنرمند جولیت جشن بگیرید.

این بهترین راه برای نشان دادن قدردانی خود از چیزهایی است که در زندگی دوست دارید. شما همچنین می توانید یک کلاژ مانند این را برای یک دوست یا خویشاوند به عنوان یک هدیه شخصی بسازید.

سرگرمی ها

15. کلاژ رنگارنگ

این کلاژ مدرن درخشان توسط وبلاگ نویس SarahHearts روی دیوار شما شگفت انگیز به نظر می رسد! این با استفاده از پوسته ساخته شده است که کیفیت شفاف زیبایی دارد. این بدان معنی است که شما می توانید رنگ ها را در هر لایه مشاهده کنید. بیاموزید که چگونه کولاژ رنگارنگ خود را خودتان بسازید.

کلاژ رنگارنگ

16. مجله هنری

صفحات مجله خود را با کلاژ پر کنید این یک راه خوب برای کشف ایده های جدیدی است که ممکن است به یک اثر هنری بزرگتر تبدیل کنید. شما می توانید مجله هنری خود را با افکار و ایده ها نیز حاشیه نویسی کنید.

مجله هنری

17. رنگین کمان

کودکان رنگین کمان را دوست دارند  آنها روشن، شاد و آسان ساخته می شوند. بچه ها دوست دارند انواع مختلف کاغذ را برای انتخاب رنگ رنگین کمان خود جستجو کنند. کودکان کوچکتر ممکن است برای برش دادن اشکال و چسباندن آنها به کمک یک بزرگسال نیاز داشته باشند.

رنگین کمان

18. کلاژ کوچک

ساختن یک کلاژ کوچک می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، اما شما را به سمت خلاقیت بیشتر سوق می دهد. سعی کنید کلاژ خود را به شکل کوچکی مانند مربع یا دایره محدود کنید و آن را با الگوها و بافت ها پر کنید، همانطور که هنرمند جنی استیونسون در اینجا انجام داده است.

کلاژ کوچک

19. کلاژ سه بعدی

نیازی نیست که کلاژ مسطح باشد می توانید مانند کریستین شوئه در اینجا با لایه بندی کاغذ و کارت، طرح های سه بعدی دلربایی ایجاد کنید.

کریستین یک پنجره در مرکز آثار هنری خود ایجاد کرده است تا احساس عمق ایجاد کند. صحنه جنگل کلاژ خود را ایجاد کنید یا با ایده های کلاژ سه بعدی دیگر آزمایش کنید.

کلاژ سه بعدی

20. شکوفه پرتقال

یک طرح جسورانه و زیبا دیگر از سارا هارتز! این کاردستی برای هر کسی که تازه کار کلاژ  می کند ایده آل است زیرا شامل قالب های رایگان برای کمک به شما در طراحی است. بیاموزید که چگونه خودتان کلاژ شکوفه پرتقال درست کنید.

شکوفه پرتقال

21. اکسسوری موی کلاژ

اگر پس از ساختن کلاژ با کودکان، اشکال و تکه‌های کاغذ باقی مانده است، می‌توانید آن‌ها را به گیره‌های موی زیبا تبدیل کنید!

22. برگ های ترکیبی

برگ های پاییزی خیلی زود محو می شوند اما می توانید با ساختن یک کلاژ ترکیبی، زیبایی آنها را به تصویر بکشید. تعدادی برگ جمع کنید و از آنها فتوکپی کنید تا در کلاژ خود استفاده کنید این کاردستی خوبی برای ساختن با کودکان است زیرا این فرآیند جزئیات روی سطح برگ ها را برجسته می کند. نحوه ساخت یک کلاژ هنری برگ ترکیبی با جو و توس را بیاموزید.

برگ های ترکیبی

23. روز زمین

با ساختن یک کلاژ جالب برای روز زمین امسال به کودکان خود درباره محیط زیست بیاموزید.

روز زمین

24. پرندگان و لانه کلاژ

این ایده کلاژ زیبا برای بهار عالی است! برای ساختن این کلاژ فصلی کاغذهای بافت یافته را پیدا کنید می توانید از کلاژ تمام شده خود برای تهیه کارتی برای یکی از عزیزان خود استفاده کنید شما می توانید یک نسخه ساده از این را با کودکان نیز ایجاد کنید.

پرندگان و لانه کلاژ

25. اشکالات

کلاژ حشرات یک پروژه واقعا سرگرم کننده برای ساختن با کودکان است، به خصوص اگر می خواهید در مورد دنیای طبیعی به آنها آموزش دهید. این کلاژ اشکال از اشکال و رنگ‌های مختلفی برای ایجاد حشره کامل استفاده می‌کند.

اشکالات

26. نقاشی های بازیافتی

هنرمند کیت ورنون دوست دارد نقاشی های قدیمی خود را برش دهد و آنها را به کلاژهای جدید تبدیل کند مانند این طرح زیبا که گیاهان و موجودی شیرین را به بیرون نگاه می کند!

نقاشی های بازیافتی

با ایده های صرفه جویانه کلاژ ما از تکه های کاغذ استفاده کنید

هنر کلاژ روشی عالی برای استفاده از ضایعات کاغذ، مجلات قدیمی و حتی کارت های تبریک قدیمی است. این یک رسانه سازگار با محیط زیست است که بسیار متنوع است. شما می توانید با بریدن یا پاره کردن کاغذ یا با ترکیب کلاژ با سایر رسانه ها مانند رنگ های آبرنگ، جلوه های جالب مختلفی ایجاد کنید.

کلاژ همچنین می تواند بسیار پیچیده باشد، بسته به جلوه هایی که می خواهید ایجاد کنید. خارج شدن از منطقه راحتی می تواند به شما کمک کند تا به عنوان یک هنرمند پیشرفت کنید، هر رسانه ای را که برای کشف انتخاب می کنید.

راهنمای کامل شما برای نقاشی با آبرنگ

نقاشی با آبرنگ یکی از در دسترس ترین ابزارها است مواد ارزان قیمت هستند و حتی مبتدیان می توانند یاد بگیرند که در مدت زمان بسیار کوتاهی آثار هنری زیبا تولید کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *