نکات مهم هنگام خرید قهوه با کیفیت

نکات مهم هنگام خرید قهوه با کیفیت

نکات مهم هنگام خرید قهوه با کیفیت : هنگام خرید قهوه باید به نکات زیادی توجه کرد قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در دنیاست و همه در هنگام سرو آن طعم خاصی دارند. میزان کافئین، طعم و بسیاری عوامل دیگر می تواند در این زمینه موثر باشد. اگر به این نکات توجه کنید همان حسی را خواهید داشت که از نوشیدن قهوه انتظار دارید.

قهوه با کیفیت بخرید

درست کردن قهوه با دانه های تازه چیزی است که شما نیاز دارید حتی میزان برشته شدن و آسیاب شدن قهوه نیز در طعم آن تاثیر دارد و در خرید پودر قهوه باید به یک سری نکات مهم توجه کنید.

نکات مهم هنگام خرید قهوه با کیفیت

آشنایی با نوع و رست دانه‌ها

نوع بذر در درجه اول اهمیت قرار دارد. این که آیا پودر قهوه شما از دانه های روبوستا یا عربیکا تهیه شده باشد، تفاوت ایجاد می کند حتما به درصد این دانه ها دقت کنید و ببینید با قیمتش همخوانی دارد یا خیر.

دانه های روبوستا معمولا با درصد بیشتری در پودر قهوه استفاده می شود این دانه ها حاوی کافئین بیشتری هستند و تلخی قهوه شما را افزایش می دهند.

این بذرها معمولاً در شرایط ساده تری رشد می کنند و در برابر آفات مقاومت بیشتری دارند ارزان بودن آنها باعث شده است که درصد بالایی از ترکیب یک قهوه خوب باشد.

در مقابل ما عربیکا داریم که هم گرانتر است و هم تلخی کمتری دارد. ما از این دانه برای بهبود کیفیت قهوه نهایی خود استفاده می کنیم. هر چه درصد این دانه بیشتر باشد، طعم قهوه ما ملایم تر است اما کافئین نیز کاهش می یابد. عربیکا دانه گران تری است و به همین دلیل کمتر از آن استفاده می شود.

اگر به دنبال گران ترین نوع قهوه در بازار هستید باید گزینه هایی با درصد عربیکا بسیار بالایی خریداری کنید دانه های برشته شده معمولاً در سه سطح روشن، متوسط و تیره طبقه بندی می شوند.

نکات مهم هنگام خرید قهوه با کیفیت

کافئین و طعم دلخواه قهوه

بسیاری از مردم قهوه را به خاطر کافئین آن می نوشند این افراد در صبح زود، قبل از کلاس درس و همچنین باشگاه بدنبال انرژی بیشتری هستند. قهوه آسیاب شده معمولا کافئین بیشتری نسبت به قهوه فوری دارد.

هنگام خرید قهوه باید بسته بندی محصول را مطالعه کرده و از محتوای کافئین آن مطلع شوید درصد بالاتری از دانه‌های روبوستا قطعاً محتوای کافئین بیشتری دارند. در قهوه هایی که تلخی بالایی دارند کافئین بیشتری وجود دارد. این نوع قهوه‌ها ارزان‌تر هستند.

بسیاری از افراد در ارزیابی طعم و عطر قهوه سلیقه های متفاوتی دارند برخی از افراد تلخی قهوه را ترجیح می دهند و برخی دیگر دوست دارند قهوه ای با طعم و بوی کمتر تند در صبح زود بخورند. قهوه ای که خالص و با کیفیت باشد مطمئناً عطری غنی خواهد داشت و بویی از اسیدیته نمی دهد.

طعم روشن و رنگ و بافت تیره معمولا مورد پسند همه است و دوست دارند ناخالصی کمتری داشته باشد انتخاب پودر قهوه مناسب در این زمینه بسیار موثر است و البته باید در طرز تهیه آن دقت کنید.

همیشه قهوه تازه بخرید و با توجه به مصرف روزانه خود خرید خود را انجام دهید خرید پودر قهوه ترک تازه می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

کافئین و طعم دلخواه قهوه

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما همچنین میتوانید با کلیک برروی آموزش روش دم کردن قهوه ترک در خانه این مقاله را هم بخوانید و نظرات و یا پیشنهادات خودتان را برای ما در پایین همین پست به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *