چگونه خط و خش روی شیشه را از بین ببریم؟

چگونه خط و خش روی شیشه را از بین ببریم؟

چگونه خط و خش روی شیشه را از بین ببریم؟ تکنیک های مختلفی برای از بین بردن خط و خش روی میز شیشه ای وجود دارد که با مطالعه این مقاله می توانید با سه مورد از بهترین روش ها برای این کار آشنا شوید.

افرادی که در خانه خود میزهای شیشه ای دارند دغدغه های زیادی دارند زیرا این میزها به راحتی خراشیده می شوند.

باید بدانید که این موارد بسیار طبیعی هستند و ممکن است برای هر شخصی اتفاق بیفتد بنابراین بهترین راه برای همیشه آسودگی خاطر این است که راه های رفع خراش های میز شیشه را بدانید.

چگونه خط و خش روی شیشه را از بین ببریم؟

تمیز کردن خراش های روی میز شیشه ای

این مدل میزها در اداری و یا خانه های لوکس و خاص کاربرد زیادی دارد. باید بدانید که خط و خش هایی که روی این میزها ایجاد می شود ممکن است به دلیل قرار دادن اقلام روی آن ها باشد و این موارد به راحتی منجر به کاهش کیفیت محصول شما شود.

استفاده از روش های صنعتی بسیار خوب است و می توانید به راحتی با استفاده از دستگاه های پولیش خطوط روی شیشه ها را از بین ببرید و کیفیت آنها را افزایش دهید. علاوه بر این روش های خانگی نیز برای این کار وجود دارد که بسیار مفید خواهد بود و می تواند به شما کمک کند تا در نهایت میزهای شیشه ای و یا حتی آینه های منزل خود را مانند روز اول نو کنید.

در این قسمت سه روش بسیار خوب برای پاکسازی خط و خش های افتاده روی شیشه میز و آینه را به شما معرفی می کنیم و با رعایت یک سری از ساده ترین نکات در این زمینه می توانید شیشه خانه خود را تمیز کنید. آنها را تمدید خواهید کرد و از افت کیفیت آنها جلوگیری خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: چند ترفند برای تمیز کردن شیشه

چگونه خط و خش روی شیشه را از بین ببریم؟

خطوط میزهای شیشه ای

از خمیر دندان استفاده کنید

این روش یکی از قدیمی ترین روش هایی است که برای این نوع مورد استفاده می شود و کارایی آن ثابت شده است. برای استفاده از این روش بهتر است مراحلی را که در ادامه برای شما مرور می کنیم انجام دهید تا بتوانید خط و خش روی شیشه مورد نظر خود را از بین ببرید.

✔ابتدا باید شیشه را از کثیفی تمیز کنید و بهتر است این کار را با مواد شوینده مناسب انجام دهید.
✔در این بین سعی کنید از پارچه های نرم و میکروفایبر برای تمیز کردن شیشه ها استفاده کنید تا تمیزی این شیشه ها دوچندان شود و هیچ پرز روی قسمت هایی که می خواهید از خط و خش محافظت کنید وجود نداشته باشد.
✔یک دستمال دیگر بردارید و مدتی در آب گرم قرار دهید و سپس آب را خوب فشار دهید.
✔مقداری خمیر دندان روی دستمال بزنید و دستمال را در بخش هایی که خش دار هست بکشید.

✔نکات مهم در این زمینه انتخاب خمیر دندان مناسب است زیرا خمیر دندان جوش شیرین بهترین نوع خمیر دندان است و برای این کار نباید از خمیر دندان ژله ای استفاده کنید.

✔بیان شده است که خمیردندان ها دارای موادی هستند که برای پولیش کاری بسیار مفید خواهند بود بنابراین استفاده از آن ها در حد اعتدال ضروری است و استفاده بیش از حد نمی تواند تاثیر خوبی روی عینک داشته باشد.

✔در حالی که خمیر دندان را روی لیوان می‌زنید باید توجه داشته باشید که چرخش دستتان دایره‌ای باشد و فشار زیادی به دستتان وارد نشود.

✔پس از این باید شیشه را با دستمال دیگری تمیز کنید.

✔اگر احساس می کنید که شیشه هنوز خراش دارد می توانید این تکنیک ها را دوباره تا زمانی که شیشه شفاف و مانند روز اول جدید شود، انجام دهید.

چگونه خط و خش روی شیشه را از بین ببریم؟

از جوش شیرین استفاده کنید

این روش نیز بسیار کاربردی است و بسیاری از کاربران از این امر راضی بودند و اظهار داشتند که استفاده از این روش باعث درخشش بیشتر میزهای شیشه ای آنها شده و کیفیت شیشه ها و آینه های منازلشان بهتر شده است. برای استفاده از این آیتم بهتر است مراحلی را طی کنید که این مراحل عبارتند از:

✔ابتدا باید شیشه را از کثیفی تمیز کنید و بهتر است این کار را با مواد شوینده مناسب انجام دهید و پارچه های میکروفیبر برای این کارها بسیار خوب و مناسب هستند.

✔میزی که می خواهید شیشه آن را تمیز کنید نباید گرد و خاکی باشد پس در تمیز کردن آن باید مراقب باشید، زیرا گرد و غبار روی میزها باعث ایجاد خطوط بیشتر می شود، پس بهتر است آن ها را تمیز کنید.

✔مقدار مساوی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و از این مخلوط خمیری به دست می آید.

✔خیلی خوب است که از یک پارچه میکروفایبر استفاده کنید و پارچه را دور دستان خود بپیچید و مقداری از این مخلوط را برای تمیز کردن میزهای شیشه ای استفاده کنید.

✔بسیار آسان خواهد بود، پس یادتان باشد که زیاد از این مخلوط مصرف نکنید.

✔استفاده زیاد از جوش شیرین می تواند مضر باشد و بهتر است مقداری از این مخلوط را رقیق کنید.

✔پس از زدن این مخلوط روی لیوان باید بگذارید خشک شود و سپس با استفاده از دستمال تمیز این مواد را از لیوان جدا کنید.

✔اگر احساس می کنید که مقدار زیادی جوش شیرین روی میز باقی مانده است بهترین راه برای شما این است که دو ساعت صبر کنید و سپس دوباره میز را با استفاده از یک پارچه میکروفیبر مرطوب تمیز کنید.

استفاده زیاد از جوش شیرین

میزهای شیشه ای و روش های تمیز کردن آنها

استفاده از پاک کننده های ناخن

پاک کننده های ناخن ابزار دیگری است که با استفاده از آن می توانید خطوط میزهای شیشه ای را به راحتی از بین ببرید. در واقع استفاده از استون می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد پس بهتر است برای این کار از استون استفاده شود.

مانند تمام موارد قبلی

ابتدا باید شیشه را از کثیفی تمیز کنید و بهتر است این کار را با مواد شوینده مناسب انجام دهید و پارچه های میکروفیبر برای این کارها بسیار خوب و مناسب هستند.

✔تا جایی که می توانید مقدار ناخالصی ها را از روی میز پاک کنید.

✔یک برس بردارید و با آن مقداری استون روی میز بزنید.

✔به یاد داشته باشید که نباید از استون زیاد استفاده کنید.

✔یک ساعت به آن فرصت دهید و سپس می توانید استون را با استفاده از یک پارچه میکروفیبر از روی میز تمیز کنید.

استفاده از پاک کننده های ناخن

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما همچنین میتوانید با کلیک برروی نحوه از بین بردن خش لیوان شیشه ای این مقاله را هم بخوانید و نظرات و یا پیشنهادات خودتان را برای ما در پایین همین پست به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *