چیکار کنیم سینک استیل مانند روز اول برق بزنه؟

چیکار کنیم سینک استیل مانند روز اول برق بزنه؟

چیکار کنیم سینک استیل مانند روز اول برق بزنه؟ سینک های استیل به دلیل مقرون به صرفه بودن و دوام یکی از محبوب ترین انواع سینک می باشند. سینک‌های استیل ویژگی‌های زیادی دارند که آن‌ها را به انتخاب خوبی تبدیل می‌کند، اما مواد معدنی ناشی از آب سخت و تمیز کردن نامناسب می‌تواند باعث ایجاد لکه و رگه‌هایی روی سینک شود. با این حال، تنها با کمی زمان و تلاش، سینک شما می تواند درخشندگی مورد نظر شما را بر روی لوازم استیل ضد زنگ شما داشته باشد.

هر چند وقت یکبار سینک استیل را تمیز کنید

سینک های آشپزخانه باید بعد از هر بار استفاده برای تهیه غذا تمیز شوند تا باکتری ها و ذرات غذایی که ممکن است روی سطح باقی بمانند پاک شوند. با تمیز کردن منظم روزانه، تمیز کردن عمیق تر فقط یک بار در هفته مورد نیاز است. اتاق های لباسشویی و سینک های فضای باز نیز باید به طور مرتب تمیز شوند.

چگونه سینک استیل خود را روزانه تمیز کنیم

پس از تهیه غذا آبکشی یا شستن ظروف، سینک را با آب داغ کاملاً بشویید. از شیر آب استفاده کنید یا یک فنجان را با آب داغ پر کنید تا تمام ذرات غذا و باقی مانده ظرفشویی در سینک بشویید.

چیکار کنیم سینک استیل مانند روز اول برق بزنه؟

تمیز کردن سریع

چند قطره مایع ظرفشویی را روی یک اسفنج مرطوب و غیر ساینده یا پارچه ظرفشویی بریزید. از یک اسفنج صابونی برای تمیز کردن تکه های سرسخت مواد غذایی چسبیده استفاده کنید. اگر سینک ظرفشویی زیر پیشخوان است، حتماً زیر لبه پیشخوان را پاک کنید تا هرگونه پاشیده شدن آن پاک شود. یکبار دیگر سطوح سینک را بشویید.

با پارچه خشک کنید

یکی از راه های براق نگه داشتن سینک و جلوگیری از لکه های آب ناشی از مواد معدنی، خشک کردن کامل سینک بعد از هر بار تمیز کردن است. از پارچه میکروفیبر استفاده کنید زیرا بدون پرز است، آب را به خوبی جذب می کند و به سرعت خشک می شود.

نظافت هفتگی

با استفاده از بازوی شیر آب یا فنجان و آب داغ، از بالای سینک شروع کنید و هر گونه باقیمانده را در طرفین و پایین سینک بشویید.

جوش شیرین

جوش شیرین خشک را روی هر سطح از جمله قسمت شیر آب بپاشید. باید به راحتی به سطوح مرطوب بچسبد. جوش شیرین یک ساینده ملایم است که به حذف مواد چسبیده و بریدن باقی مانده های چرب کمک می کند. همچنین به عنوان یک خوشبو کننده برای تازه کردن زهکشی سینک عمل می کند.

برای تمیز کردن سینک از یک اسفنج یا برس نرم استفاده کنید. مراقب باشید سینک خراشیده نشود. یک مسواک قدیمی برای نواحی اطراف شیر آب یا اطراف لبه های سینک عالی عمل می کند. تمیز کردن زهکش را فراموش نکنید. هنوز آبکشی نکنید!

چیکار کنیم سینک استیل مانند روز اول برق بزنه؟

سرکه اسپری کنید و سینک را بشویید

پس از شستشو با جوش شیرین، سینک را با سرکه سفید اسپری کنید (سرکه سیب نیز قابل استفاده است). با واکنش جوش شیرین و سرکه مقداری کف خواهید دید، پس نگران نباشید. اسیدیته سرکه به از بین بردن رسوبات معدنی که باعث ایجاد لکه و رگه می شوند کمک می کند.

خشک کردن

برای خشک کردن کامل سینک و شیر آب از یک پارچه میکروفایبر استفاده کنید. در صورت باقی ماندن لکه های سرسخت مانند تغییر رنگ ناشی از آب یا غذا یا زنگ ظروف، باید فوراً پاک شوند.

خشک کردن

سخن پایانی:

هنگامی که سینک تمیز و خشک شد، چند قطره روغن زیتون یا نارگیل را روی یک پارچه میکروفیبر بریزید و سینک و لوازم خانگی را پاک کنید. روغن باعث درخشش فولاد ضد زنگ می شود.

شما همچنین میتوانید با کلیک برروی چطور اتصالات سینک ظرفشویی را ببندیم؟ این مقاله را هم بخوانید و نظرات و یا پیشنهادات خودتان را برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *