همه چیز درباره نظافت تشک فوتون

  • توسط مریم
  • ۲ ماه پیش
  • 0
همه چیز درباره نظافت تشک فوتون

همه چیز درباره نظافت تشک فوتون

همه چیز درباره نظافت تشک فوتون :فوتون دیگر فقط یک انتخاب برای یک خوابگاه کالج یا اولین قطعه مبلمان آپارتمان نیست. تشک فوتون به عنوان یک سبک سنتی از رختخواب در ژاپن شروع شد، اما به یک مبلمان شیک و قابل تبدیل تبدیل شده است که می تواند به عنوان یک مبل یا تختخواب با تشکی قابل انعطاف به اندازه کافی در هنگام تنظیم چارچوب عمل کند. و درست مانند هر نوع تشک، از روغن های بدن، غذا، نوشیدنی ها و حیوانات خانگی کثیف می شود. هنگامی که لکه هایی را مشاهده کردید یا بویی را مشاهده کردید، وقت آن است که تشک فوتون خود را تمیز کنید.

هر چند وقت یکبار تشک فوتون را تمیز کنید

لکه ها باید در اسرع وقت پاک شوند تا از نفوذ بیشتر به تشک جلوگیری شود. اگر تشک فوتون دارای روکش قابل جابجایی و قابل شستشو باشد، باید در صورت نیاز یا حداقل فصلی تمیز شود.

تشک فوتون را هر هفته جاروبرقی بکشید تا خاک و گرد و غبار پاک شود. تمیز کردن عمیق تشک به عادت شما بستگی دارد. اگر فوتون فقط برای خواب استفاده می شود، تمیز کردن کامل یک بار در سال معمولاً کافی است. اگر از آن به عنوان کاناپه و تخت برای غذا خوردن، چرت زدن و چرت زدن با حیوانات خانگی استفاده می شود، تمیز کردن تشک دو بار در سال ایده خوبی است.

همه چیز درباره نظافت تشک فوتون

نحوه تمیز کردن تشک پنبه ای 

پوشش بیرونی را بردارید
در صورت امکان، پوشش بیرونی را بردارید. همانطور که در برچسب مراقبت توصیه شده است آن را بشویید یا خشک کنید.

تشک را جاروبرقی بکشید

با استفاده از یک جاروبرقی با شلنگ و یک برس اثاثه یا لوازم داخلی، تشک را با دقت جاروبرقی بکشید. کناره ها را فراموش نکنید و آن را برگردانید تا طرف دیگر را جاروبرقی بکشید.

همه چیز درباره نظافت تشک فوتون

درمان لکه ها

اگر تشک شما دارای لکه های قابل مشاهده است، باید به صورت نقطه ای تمیز شود.

لکه های غذا و نوشیدنی: پارچه میکروفیبر را با آب گرم خیس کنید و بچرخانید تا چکه نکند. ناحیه لکه‌دار تشک را با پاک‌کننده لکه‌های لباسشویی مبتنی بر آنزیم اسپری کنید. بگذارید حداقل 10 دقیقه کار کند. با استفاده از پارچه، ناحیه لکه‌دار را به آرامی بشویید. با انتقال لکه به قسمت تمیز پارچه حرکت کنید. پارچه را اغلب بشویید و در صورت نیاز تکرار کنید.

لکه های ادرار: نصف قاشق چای خوری لکه بر پایه آنزیم یا شوینده لباس های سنگین را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. یک برس اسکراب با موهای نرم را در محلول آغشته کنید و به آرامی ناحیه لکه دار تشک را بشویید. از لبه های بیرونی لکه به سمت مرکز کار کنید تا از بزرگتر شدن آن جلوگیری کنید. محل را با یک حوله خشک پاک کنید تا رطوبت جذب شود. روی لکه را با جوش شیرین بپاشید و بگذارید چند ساعت در هوا خشک شود. جوش شیرین خشک شده را با جاروبرقی پاک کنید.

بیشتر بخوانید: 4 تمیز کننده خانگی ساده اما موثر

لکه های خون: برای درمان لکه های خون از همان پاک کننده آنزیمی و آب برای درمان لکه های خون استفاده کنید. هنگامی که تا حد ممکن لکه را پاک کردید، خمیر غلیظی از پودر سفید کننده مبتنی بر اکسیژن و آب را مخلوط کنید و آن را روی رنگ باقیمانده روی تشک بمالید. بگذارید چند ساعت خشک شود و سپس پودر خشک شده را با جاروبرقی پاک کنید.

چگونه تشک فوتون مموری فوم را تمیز کنیم

تشک های مموری فوم را نباید با هر نوع محلول تمیزکننده مرطوب از جمله بخار تمیز کرد. برای نشت، از حوله های میکروفیبر برای جذب حداکثر رطوبت استفاده کنید. حوله ها را روی لکه قرار دهید و با دست یا یک جسم سنگین فشار وارد کنید. با جذب رطوبت حوله ها را عوض کنید. اجازه دهید تشک در هوا خشک شود. حرارت را از سشوار یا بخاری دیگر اعمال نکنید.

همه چیز درباره نظافت تشک فوتون

با جاروبرقی قدرتمند دستی با اتصال برس نرم یا جاروبرقی با شلنگ و برس اثاثه یا لوازم داخلی تمیز کنید. از یک طرف تشک شروع کنید و با حرکت دایره ای روی هر سطح کار کنید تا گرد و غبار و کنه های گرد و غباری که جمع شده اند را از بین ببرید.

نکاتی برای تمیزتر نگه داشتن تشک فوتون

از روکش استفاده کنید و حداقل به صورت فصلی آن را بشویید یا خشک کنید.
سطح رطوبت را برای جلوگیری از رشد اسپورهای کپک و کپک کنترل کنید.
هرگز وسایل مرطوب را روی فوتون نگذارید.
اگر حیوانات خانگی مجاز به روی فوتون هستند، از یک پد یا پتوی قابل شستشو در زیر آن استفاده کنید.
فوراً نشت های تصادفی را درمان کنید.

سخن آخر:‌

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده و بتوانید به درستی تشک های فوتون را تمیز کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: نحوه از بین بردن مایت تشک

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *