آموزش حذف علف های هرز با نمک

  • توسط مریم
  • ۱ سال پیش
  • 0
آموزش حذف علف های هرز با نمک

آموزش حذف علف های هرز با نمک

آموزش حذف علف های هرز با نمک : مقابله با علف های هرز در باغ کاری است که اکثر باغبان ها از آن وحشت دارند. کشیدن آنها با دست زمان‌بر و تکراری است، اما بسیاری از باغبان‌ها همچنین می‌خواهند از استفاده از علف‌کش‌های شیمیایی موجود در بازار خودداری کنند، زیرا این علف‌کش‌ها هم خطرات زیست‌محیطی و هم برای سلامتی دارند.

برخی از علف کش های غیر سمی وجود دارند که می توانند برای کنترل موثر علف های هرز در باغ استفاده شوند – یعنی نمک خوراکی. در حالی که هیچ علف کشی را نمی توان در باغ به عنوان واقعاً “بی ضرر” نامگذاری کرد، نمک (یا کلرید سدیم) یک محلول طبیعی است که به خوبی روی علف های هرز مزاحم کار می کند.

آیا می توان از نمک برای از بین بردن علف های هرز استفاده کرد؟

به طور خلاصه، نمک یک علف کش غیر سمی موثر است. با این حال، وقتی صحبت از کنترل علف های هرز می شود، همه نمک ها برابر نیستند. نمک خوراکی معمولی یددار یا غیر یددار باید استفاده شود. بسته را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از کلرید سدیم استفاده می کنید، نه از سولفات منیزیم (نمک های اپسوم)، سنگ نمک یا نمک دریا.

هنگام استفاده از نمک به عنوان علف کش باید با دقت استفاده شود. این می تواند به راحتی گیاهان اطراف یا زالو را در خاک بکشد و بر سلامت طولانی مدت آن تأثیر بگذارد. 2 نمک زیاد حتی می تواند خاک را در طول زمان عقیم کند. به این ترتیب، ممکن است برای درمان علف‌های هرزی که توسط گیاهانی که شما در باغ به آنها اهمیت می‌دهید احاطه نشده‌اند، مانند علف‌های هرزی که در شکاف‌های آسفالت یا سنگ‌فرش فرو می‌روند، یا بین سنگ‌های پاسیو رشد می‌کنند، به بهترین شکل استفاده شود.

شیمی نمک: چگونه نمک برای از بین بردن علف های هرز عمل می کند

نمک (کلرید سدیم) با کم آبی گیاهان و برهم زدن تعادل آب داخلی سلول های گیاه، علف های هرز را از بین می برد. از آنجایی که نمک محلول در آب است، زمانی که با آب مخلوط می‌شود، بیشترین کاربرد را دارد، زیرا جذب علف‌های هرز را آسان‌تر می‌کند. کلرید سدیم برای همه گیاهان بسیار سمی است، به همین دلیل باید در کاربرد آن احتیاط کرد. به طور کلی، نمک بهتر است به عنوان یک علف کش برای باغبانی در مقیاس کوچک یا کنترل علف های هرز استفاده شود.

آموزش حذف علف های هرز با نمک

بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین زمان کود دهی درختان

نحوه استفاده از نمک به عنوان علف کش

نمک زمانی که با آب مخلوط شود بیشتر به عنوان علف کش موثر است. قدرت توصیه شده مخلوط آب شور بستگی به محل استفاده از علف کش دارد. اگر به علف‌های هرز در بستر باغچه با گیاهان دیگری که نمی‌خواهید بکشید نمک می‌زنید، باید با مخلوط ضعیف‌تری مانند مخلوط 1:2 نمک و آب شروع کنید.

از طرف دیگر، اگر نمک را در محلی استفاده می‌کنید که سلامت طولانی‌مدت خاک مشکلی ندارد (مانند سنگ‌های پاسیو، ترک‌ها در راهروها، و غیره)، می‌توان مخلوط بسیار قوی‌تری مانند مخلوط ۲:۱ ساخت. یا 3:1. این مقدار نمک قطعاً در طول زمان بر سطوح pH خاک تأثیر می گذارد و ممکن است باعث عقیم شدن آن شود.

محلول های آب شور باید مستقیماً روی شاخ و برگ علف های هرز اعمال شود. برای محافظت از خاک و گیاهان اطراف از خیساندن ریشه ها با مخلوط خودداری کنید. آب شور را می توان با استفاده از یک بطری اسپری استفاده کرد یا می توان آن را از ظرف ریخت. اگر گیاهان دیگری در این نزدیکی هستند، پس از استفاده از علف‌کش روی علف‌های هرز، آن‌ها را سخاوتمندانه آبیاری کنید تا هر گونه آب شوری که به خاک اطراف راه یافته است، خارج شود. در گلزارها و باغ‌های سبزیجات با فاصله کم، تصفیه آب نمک توصیه نمی‌شود.

نمک در مقابل سایر علف کش های غیر سمی

چندین علف کش دیگر “غیر سمی” وجود دارد که در میان باغبانان خانگی محبوب هستند. هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و هیچ گزینه ای راه حلی برای همه نیست.

سرکه‌های خانگی یکی از گزینه‌ها هستند، اگرچه نسبت به سرکه‌های باغبانی حاوی غلظت‌های بالاتر اسید استیک اثر کمتری دارند. این سرکه ها وقتی با نمک و آب مخلوط شوند، پتانسیل کنترل علف های هرز را دارند. مانند مخلوط نمک و آب، سرکه باید با دقت استفاده شود، زیرا می تواند تعادل pH خاک را در طول زمان تغییر دهد و بر رشد گیاهان آینده تأثیر بگذارد.

آموزش حذف علف های هرز با نمک

از آب جوش نیز می توان تا حدی اثربخشی استفاده کرد. این یک گزینه عالی برای مقابله با خوشه های علف های هرز دشوار در بستر باغ است، زیرا آب هیچ اثر باقی مانده بر روی خاک نخواهد داشت. با این حال، مانند بسیاری از علف‌کش‌های دیگر، آب جوش باید با احتیاط در باغ استفاده شود تا به گیاهانی که نمی‌خواهید از بین ببرید آسیبی نرسد.

با کمال تعجب، آتش روش دیگری برای کنترل علف های هرز غیر سمی است که توسط باغبانان استفاده می شود. آتش علف های هرز در حال ظهور را می سوزاند و در سطح ساختاری خسارت ایجاد می کند. در حالی که کنترل آتش به طور دائم علف های هرز یکساله را حذف می کند، ریشه علف های هرز چند ساله سخت تر را از بین نمی برد. علف های هرز شعله ای را می توان به صورت آنلاین یا در اکثر مراکز باغ یا مهد کودک ها خریداری کرد.

در مطلب بعدی نیز همراه ما باشید: گیاهان دور کننده پشه کدامند؟ معرفی چند گیاه موثر

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *